Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
surovy77

Przemyślenia wieloletniego zboka zegarkowego

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

To chyba chodziło o Roleksy 🙂

Nie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne odczucia co Surovy odkrywając Seiko (w moim przypadku żółwia) po przejściu z droższych zegarków Omegi. Dla mnie całą przyjemnością tej sytuacji było używanie czegoś czym się nie przejmujesz, nie myślisz o tym, a jakościowo oferuje sporo za relatywnie niską cenę. Myślałem sobie wtedy - po co mi jakikolwiek inny/droższy zegarek.

Aczkolwiek nieszczęśliwym zakończeniem tej historii jest to, że po jakimś czasie ta faza również przechodzi i choroba zegarkowa zmusza do następnych poszukiwań ;) 

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem każdy początkujący powinien kupić od razu fajnego Cartiera i dzięki temu nie będzie miał po drodze wielu niepotrzebnych Seiko
Tylko jaki model zakładając, że nie prostokąt... Oto jest pytanie ;)

Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drive (kwadrat ale zaokrąglony), Ronde albo szukałbym używanego Caliber de Cartier - piękny był i do tego 11 mm grubości przy 300m WR :)

 

84D9E9E1-4B5E-4E06-A19B-611B4D38AF09.jpeg.f16c4f0f133486cbfc810b191ffe28bf.jpeg
 

https://monochrome-watches.com/introducing-the-calibre-de-cartier-diver-with-manufacture-caliber-1904mc/

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

84D9E9E1-4B5E-4E06-A19B-611B4D38AF09.jpeg.f16c4f0f133486cbfc810b191ffe28bf.jpeg

Z pojedynczą datą lub bez niej byłby super. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Z pojedynczą datą lub bez niej byłby super. 

Rzymskie indeksy na tarczy w połączeniu z arabskimi na bezelu to typowy kicz a'la Warhol. Tu nic do siebie nie pasuje.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z dzisiejszym wzornictwem nie tylko zegarkowym jest ten problem, że na końcu i tak najczęściej wychodzi pretensjonalna papuga. Jak stwierdził Wilbur Wright (bracia pionierzy lotnictwa), "Wprawdzie papuga jest najbardziej wygadanym ptaszyskiem ale jeśli chodzi o latanie to idzie jej tak sobie".

Zabawnie wyglądają kolesie z bardzo bojowymi zegarkami a reszta.... Reszta jest jak u rzeczonej papugi. Tu warto dotknąć ważnej sprawy. Tak by nie iść w coś co do nas nie pasuje. Zegareczek ma ma być jedynie dopełnieniem a nie konieczną  protezą kompleksów. Dlatego wybór zegarka bywa taki trudny a łatwo przedobrzyć.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Rzymskie indeksy na tarczy w połączeniu z arabskimi na bezelu to typowy kicz a'la Warhol. Tu nic do siebie nie pasuje.

 

Zgadzam się. Pamiętajmy jednak, że Andy Warhol używał w swojej twórczości kiczu intencjonalnie;  jako środka wyrazu artystycznego. Taki zamiar chyba raczej nie przyświecał twórcom tego Cartiera. Na marginesie - Warhol też nosił zegarek Cartier, tyle że dużo prostszy i ładniejszy model (Tank).


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Drive (kwadrat ale zaokrąglony), Ronde albo szukałbym używanego Caliber de Cartier - piękny był i do tego 11 mm grubości przy 300m WR :)

 

84D9E9E1-4B5E-4E06-A19B-611B4D38AF09.jpeg.f16c4f0f133486cbfc810b191ffe28bf.jpeg
 

https://monochrome-watches.com/introducing-the-calibre-de-cartier-diver-with-manufacture-caliber-1904mc/

 


przepiękny i oryginalny👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Rzymskie indeksy na tarczy w połączeniu z arabskimi na bezelu to typowy kicz a'la Warhol. Tu nic do siebie nie pasuje.


Coś jak tarcza California? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bardziej coś w tym stylu;) 

637085706187161013-Patek-Philippe-5170J-001-342103.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Nie, bardziej coś w tym stylu;) 


8C8F8B8F-15D9-4142-9ABF-69C64B0D8134.jpeg.720e522071a2d3891e54b15b10197ea4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dochodzę powoli do wniosku że chyba lepiej mniej a niech się noszą 😎 bo stały w uczuciach żeby robić kolekcję to raczej nie jestem 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2021 o 00:37, Dorian06 napisał(-a):

 

 

W dniu 18.10.2021 o 00:37, Dorian06 napisał(-a):

Filip, jak żyć bez przynajmniej jednego Seiko 🤔 

 

A przerobiłem napewno ponad 300 zegarków. Bardzo drogie (przynajmniej dla mnie) jak i bardzo tanie. Cena nie zawsze idzie w parze z "fajnością" zegarka.  Były takie których nawet nie przymierzyłem. Po wyjęciu z pudełka odrazu lądowały na bazarze. A znam takich co sprzedali zajim doszły.  :D

 

Brachu, u mnie licznik dawno przekroczył pińcet i nie żałuję zakupu żadnego ale sprzedaży już niejednego ;) 

A co do sprzedaży zanim doszedł to w sumie nic nadzwyczajnego ale za to znam kolegę który sprzedał zegarek którego jeszcze nie kupił :D 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

... nie żałuję zakupu żadnego ale sprzedaży już niejednego ;)  ...

Bracie, mam tak samo. 

Dodam, że kilka razy wracałem do kilku zegarków. Zresztą podobnie jak Ty. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję w zasadzie dwóch sprzedanych zegarków: jeden to Seiko Azabu Tailor SDGM007, rewelacyjnej urody, który jednak (okazało się po zakupie) był na tyle duży, że to negatywnie odczuwałem. No po prostu nie dało rady. Tym niemniej był to najładniejszy zegarek, jaki miałem. Jednak u mnie głównie kurzyłby się w szufladzie, a szkoda by było. Koperta 41 mm się nie sprawdziła, obecnie za zegarek operowo-teatralno-dyskretnie-elegancki robi mi 37 mm Grand Seiko i to jest dobre.

A drugi to - o dziwo - popularny Tisell Submersible. Tego mogę w każdej chwili sobie zrekonstruować (jest tani i obecny na rynku), jednak powolutku celuję w coś podobnie fajnego, ale ciut mniejszego. Tym niemniej submersibel był bardzo bardzo ok. Aha, oczywiście Rolex z serii 16xx byłby godnym ekwiwalentem 🙂 ale to jednak za drogo. Moja vanity nie sięga tak daleko, nawet na tym naszym fair.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę też coś, bo fajny temat. W zegarki wsiąkłem ok. roku 2012, wcześniej miałem tylko Casio za 100 zł na rower / basen i tematu nie było. Od 2012 przerobiłem tak coś pomiędzy 100 a 200 modeli, nie liczyłem dokładnie. Dążę chyba do tego, aby mieć około 12 zegarków. W tej chwili mam 14, tzn. 7 automatów i 7 solarów. Już od lat nie kupuję "bateryjek", tzn. kwarców bez solara. Niektóre zegarki zakładam często, niektóre rzadziej a niektóre prawie w ogóle - ale sprzedawać szkoda. Cóż - nie można nie mieć:

- Rangemana GW-9400 z trzema ubrankami w różnych kolorach i kosteczki GW-M5610 :)

- "wzorca czasu" - Citizena/Casio typu analog+solar+radio, taki zegarek wskazówkowy, co wiem, że zawsze dobrze pokaże czas i datę

- na lato jakiegoś diverka z fajną tarczą, u mnie to jest Samurai Save the Ocean SRPC93, na pomarańczowej gumie obłęd, często w lato nawet żona go podkrada, taki śliczny ;)

- coś droższego - TH Carrera calibre 5 - chociaż dla części z Was to pewnie nie jest "premium" tylko "entry level", he he.

- coś casual - Certinka DS Action z sygnaturki - już parę lat ze mną jest

- tool watch - tak jak większość z forumowiczów, przerabiałem SKX007 / Orient Ray / Citizen Majtek itp. - i nawet wracałem po kilka razy do nich - niestety pewnych ich niedomagań nie byłem w stanie zaakceptować - obecnie w roli tool watch-a dobrze sobie radzi Glycine Combat Sub GL0087 - brak wad - "robi robotę" - to jest właśnie taki mój odpowiednik SKX007. 

Mam jeszcze inne zegarki, wszystkie fajne, wymieniłem tylko kilka modeli. Aha, Tisell-a "od szatana" zastąpiłem San-Martinem - wygodniejsze zapięcie bransolety ;)

Generalnie ciężko być "jednozegarkowcem", zazdroszczę tym, którzy tak potrafią, z drugiej strony żal się rozstawać z kolekcją, póki stać mnie, żeby rano iść po chleb i bułki.

Czego żałuję - sprzedaży SDGM003 - pewnie rzadko bym go nosił, ale powinienem był go zostawić w kolekcji. Piękny zegarek a ciężki teraz do kupienia w ładnym stanie bez rysek.

Z doświadczenia powiem, że mają rację poprzednicy, którzy piszą o tym, żeby od razu kupować zegarek, który się podoba i nie tracić czasu i pieniędzy na półśrodki.

Od siebie dodam też, żeby nie kupować każdego zegarka, który się podoba :) tak kiedyś miałem.

Chyba wystarczy o tym nałogu, proszę o pokutę i rozgrzeszenie...

 

PS: Hobby trochę tańsze mimo wszystko niż np. samochody - nie ma przymusu kupowania ubezpieczenia, części i serwis tańszy, wypadek też ciężko spowodować, chyba, że ktoś pójdzie na zatłoczony basen popływać kraulem z 200 gramowym diverem na łapie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.