Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dareczek

Gevril

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba taka polityka cenowa. Na stronie ceny horrendalnie zawyżone, tworząc otoczkę luksusowych zegarków, by potem wylądować na jakiś "promocjach" -80%.

Mechanizmy też mają niby Swiss Made, ale tak naprawdę bazujące na Miyota.

 

Mnie jednak zaciekawiła inna kwestia.

Na głównej stronie, filmik pokazujący ich automatycznego nurka... ze skaczącą sekundą 🤣


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten konkretny model wyglada na jakas wariacje na temat Unitasa, patrzac na uklad to 6498:

 

image.png.20080ed119eac053514f9f69403afdbf.png

 

6497-6498-lepine-savonette-jpg.106313

 

s-l400.jpg

 

43 mm to juz duzo jak na elegancki zegarek (chyba, ze masz reke jak Pudzian) a fazy ksiezyca (komplikacja pasujaca do elegantow) troche mi sie kloca z rezerwa chodu (raczej komplikacja nie do elegantow).

 

Odnosnie samej marki:

 

"Originally set up in 1758, the story of the Gevril watch company comes with an illustrious history. Founded by a Swiss watchmaker, Jacques Gevril, the company rose to fame for its innovative timepieces and exquisite craftsmanship.

In 1990, a Swiss distributor took over the brand, officially launching a series of watches. Following this, in 2001, Samuel Friedmann acquired the company."

 

Na bank nie za ta cene i dla mnie ogolnie w ogole nie, za 6 tysiecy zielonych mozna kupic BARDZO fajne zegarki.

 

PS. Haute horologerie, maja jumping seconds :P

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta w ogóle wygląda podejrzanie. Jednak BARDZO mało cenionych producentów, zwłaszcza z takimi cenami, ma od razu wielką ofertę modeli, zawierając w tym również kopie: Submarinera, Yachtmastera oraz Tudora Palagos. Tak budują swoje katalogi firemki no-name, biorące wszystko z Chin.

O, widzę też dwa kolejne Roleksy i coś, co szalenie przypomina Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem rzucić, że ja bym się na taką promocję raczej nie skusił. Ale potem zacząłem się zastanawiać. Jakoś nie kojarzę innych zegarków na Unitasie 6498 z komplikacjami rezerwy chodu i faz księżyca.

Z rezerwą chodu znalazłem taki Iron Annie (43mm) za ponad 6.000 PLN. Jeżeli ten Gevril z fazami księżyca (o ile to są faktycznie fazy księżyca a nie "dzień-noc") rezerwą chodu i Unitasem 6498 jest do wzięcia za jakieś 4.000 PLN, to powiedziałbym, że to może być całkiem interesująca oferta. Najtańsze, proste zegarki Marine od Steinharta (na Unitasie) kosztują ponad 2 kPLN a to bardzo proste zegarki. Ich B-Uhry w wersji premium to już prawie 1000 EUR . Inne zegarki z tym mechanizmem też najczęściej kosztują 4.000 PLN i więcej (Tissot Heritage Petite Seconde jest trochę tańszy, ale to bardzo prosty zegarek). Tak więc w cenie ok. 4.000 PLN bym go nie skreślał tylko z powodu irytującego marketingu. Czy to bardzo dobry deal - nie wiem, ja w takim budżecie wolę raczej sprawdzone marki a eksperymentować wolę tak do 2.000 PLN. Ale nie powiem, żeby kwota 4.000 PLN była jakoś nieadekwatna do produktu - jeżeli jest starannie i porządnie wykonany (a tego nie wiem, bo w życiu żadnego Gevrila w rękach nie miałem).

 

obraz.thumb.png.979fd5567c5b43b74e940b9448fb2625.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile ekhem :)

 

A4B27F29-7FC5-434E-84CB-81DA757DA6DE.thumb.jpeg.0b226db93f09ab7f4febb968ae70d955.jpeg



Nie wiem jak z serwisem tego mechanizmu, fakt że nie ma takich komplikacji na rynku mnie nie nastrajałby optymistycznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

W pierwszy poście masz info, że zegar dostępny na promocji za "nieco ponad 4k pln" 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evilym napisał(-a):

@cordi7

W pierwszy poście masz info, że zegar dostępny na promocji za "nieco ponad 4k pln" 🙂


Przytloczony kwotą nie zauważyłem 😆

 

Podtrzymuję, że jak chcę eleganta z fazami księżyca to nie tego.

Mój B-Uhr od Stenka ma raptem milimetr średnicy mniej 🤪


PS. Tu kolejny wypust na tym mechanizmie, koperta i koronka wyglądają na przynajmniej mocno podobne:

 

FE95BA31-E216-47FB-A842-32BA4D27600F.thumb.jpeg.e0dc746491550c67371c58f02744f4e3.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5995 USD z oficjalnej strony, to faktycznie byłaby raczej ciekawostka i osobliwość.

 

3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Podtrzymuję, że jak chcę eleganta z fazami księżyca to nie tego.

 

I ja też tak uważam. Osobiście też na Gevrila bym się raczej nie połasił i wybrałbym coś powiedzmy "bardziej popularnego". Natomiast myślę, że jeżeli komuś ten design bardzo przypadnie do gustu, to wydając całkiem w końcu poważną kwotę  4.000 PLN nie będzie się czuł potem oszukany. Wydaje mi się, że to akceptowalna cena za taki zegarek.

 

20 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Nie wiem jak z serwisem tego mechanizmu, fakt że nie ma takich komplikacji na rynku mnie nie nastrajałby optymistycznie.

 

Zgadza się. Jeżeli Gevril coś grzebał w mechaniźmie tworząc własną wariację, to ewentualna naprawa związana z koniecznością wymiany części może się okazać problematyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat. 

Kupiłem takiego longinesa. Udało mi się to wyrwać za nieco ponad 4k pln.

Chyba dobra cena :):)

image.png.bc18af3fee3582d2872f869d578ac67f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super model, dobry wybór. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2021 o 12:42, cordi7 napisał(-a):

[...]


PS. Tu kolejny wypust na tym mechanizmie, koperta i koronka wyglądają na przynajmniej mocno podobne:

 

 

 

Ewidentnie z tej samej fabryki. Zmiana napisu, wskazówek i koloru ksieżycowej tarczki, dużo fatygi sobie przy tym nie zadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2021 o 09:06, evilym napisał(-a):

To chyba taka polityka cenowa. Na stronie ceny horrendalnie zawyżone, tworząc otoczkę luksusowych zegarków, by potem wylądować na jakiś "promocjach" -80%.

Mechanizmy też mają niby Swiss Made, ale tak naprawdę bazujące na Miyota.

 

Mnie jednak zaciekawiła inna kwestia.

Na głównej stronie, filmik pokazujący ich automatycznego nurka... ze skaczącą sekundą 🤣

 

x-jGKi.gif.324b767925aadaf4b3d5a9932ee29999.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.