Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masu

Konkurs fotograficzny Październik "W świecie kultury i sztuki" - GŁOSOWANIE

W świecie kultury i sztuki  

85 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To zmieści się i mój i czekam z ciekawością wyniki i temat kolejnego konkursu.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Balansujący Na Osi napisał(-a):

To zmieści się i mój i czekam z ciekawością na temat kolejnego konkursu.

No głosu od stałego bywalca nie mogło zabraknąć 💪

 

Co do nowego tematu to wielu powinien się spodobać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie stresować, że jeszcze nie ma wyników, nie zapomnieliśmy:) @Masu ma trochę zajęć, ale na pewno w wolnej chwili podsumuje konkurs, ogłosi zwycięzców i podpisze zdjęcia. Jeszcze odrobinę cierpliwości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilkugodzinnym poślizgiem, ale jest :D

 

 

Oto zwycięzcy!

 

1. miejsce - Edmund Exley

2. miejsce - Gio

3. miejsce - Masu

 

Gratulujemy!

 

Zapraszam do dyskusji, bo jest nad czym dyskutować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, serdeczne gratulacje:) Tak zaciętej walki dawno tu nie mieliśmy i nie przypominam sobie żebym głosowała na prawie wszystkie zdjęcia. Naprawdę tym razem ciężko było wybierać, które jest tym "naj". Na szczególne uznanie zasługują przede wszystkim dwa. Zdjęcie @Edmund Exley, z zegarkiem na tle pustej widowni, które wraz z tytułem stworzyło niesamowita scenę, w której niemalże wyczuwa się tę samotność. Rewelacja! Jestem przekonana, że zrobienie tej fotki kosztowało trochę zachodu.

I zdjęcie @Gio przedstawiające kultową scenę z Pulp Fiction, scenę znaną chyba wszystkim miłośnikom zegarków. Plus za pomysłowość i wykonanie:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za głosy oddane na moje zdjęcie i gratuluję wszystkim uczestnikom, bo tym razem poziom był niesamowicie wyrównany.

 

Zazwyczaj udaje mi się rozpoznawać większość autorów, ale tym razem nie udało mi się odgadnąć nikogo. No może poza zdjęciem z drugiego miejsca 😛 Chociaż akurat @Masu powinienem rozpoznać po harmonijnej jak zwykle, stonowanej kolorystyce, świetnym świeceniu i zegarmistrzowskiej precyzji wykonania.
 

Chciałbym natomiast wyróżnić zdjęcia, które były moimi faworytami, a pozostały bardzo niedocenione. Chodzi mi o prace @Piotoman i @Z_bych. Oba zdjęcia mnie zauroczyły. Warholowska kompozycja to dla mnie idealna realizacja zadanego tematu. Prostota formy i rewelacyjne wykorzystanie ikonicznego motywu. Bajka po prostu. Z kolei zdjęcie z Orisem to dla mnie wspaniała spójność elementów składowych. Frank Sinatra, nuty nowojorskiego klasyka idealnie współgrające z "nowojorską" czcionką na tarczy i do tego oniryczne rozmycie tła. Gratulacje koledzy!

 

 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę konkurs od dawna i uważam że wszystkie zdjęcia które biorą udział w poszczególnych edycjach są świetne,  za każdym stoi jakaś myśl jakiś temat przewodni. Niemniej dobre są zdjęcia prezentowane w poszczególnych wątkach tematycznych, które nie biorą udziału w konkursie, a wszystkie oczywiście dotyczą naszych ulubionych zegarków.

 

Jeżeli chodzi natomiast o o aktualną edycję to dla mnie zdjęcia które zwyciężyło ten konkurs, na które zresztą również głosowałem ma dla mnie jeszcze jeden wymiar, to oczekiwanie nawiązujące do trwającej w najlepsze pandemii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałych prac i dziękuje za dostarczenie tylu emocji. Ponownie uczesnicy wykazali się niesamowitymi pomysłami, często też i wspaniałą techniką.

Swoich głosów, oddałem 3, bym nie zmienił, zastanawiam się tylko czy nie trzeba było zagłosować na 5 prac. Zawsze jednak staram się wyróżnić te, które uważam nie tylko za świetne ale prześwietne. 

@Piotoman Zdjęcie genialnie nawiazujace do tematu a jednocześnie proste. Super! Choć przyznam sam, że chyba nie mam nawet takich zdolności graficznych aby tak połączyć cztery fotografie w czterech barwach. Tym bardziej doceniam pracę.

@Masu Techniczna perfekcja, nieszampowe podejście do tematu, idealna kompozycja i to niepodrabialne światło- to chyba już znak rozpoznawczy. Masu to porządna firma. 

@Gio Jak pisałem gdybym miał oddac głos więcej... Kolejna świetna praca. Widac, że pomysł na zdjęcie nie jest przypadkiem a wynikiem artystycznego trudu. Miejsce na podium jak najbardziej zasłużone. Patrząc na fotki Gio wiem, że w nadchodzących edycjach mogę spodziewać się tylko najwyższego poziomu.

@Edmund Exley Nie wiem co napisać, brak słów. Dla mnie jedno z 4 najlepszych zdjęć od czasu pojawienia się rocznego konkursu foto. Ręce same składają się do oklasków. Brawo!!! Myślę, że teraz Edmund nam sie rozkręci. Liczę na to i to bardzo.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za głosy oddane na moje zdjęcie. Realizując mój pomysł byłem przekonany, że będę wysoko, ale jak zobaczyłem co trafia do nas na skrzynkę to mój entuzjazm mocno się ostudził :D

Bardzo podobało mi się zdjęcie @Piotoman i uważam, że powinno być na podium. Po raz kolejny @Gio pokazał, że nie ma dla niego złych tematów i w każdym ma jakiś niesamowity pomysł, a przy tym znajduje czas żeby go w pełni zrealizować (chętnie bym się dowiedział więcej o tym kadrze, dla wielu te zasłony kinowe wydawać się mogą wklejone cyfrowo, a jak jest naprawdę wie niewiele osób).

Doceniam też fotkę @Waldzior ze względu na podobny pomysł jak mój, a przy tym wyszło technicznie bardzo soczysta fotka, pełna kontrastu i mocnych kolorów. Poza tym taki zegarek idealnie pasuje do koncepcji rockowego perkusisty :)

Oczywiście w tej edycji @Edmund Exley pozamiatał wszystkich równo. Nie dziwi mnie to w ogóle. Nie dość, że piękny i bardzo wymagający kadr (polecam każdemu spróbować zrobić zdjęcie zegarka razem z dużym obiektem np 3x3m, ująć w tym jeszcze oddzielnie tło i nie spowodować, aby zegarek był tylko 1/10 całego zdjęcia - petarda). Poza tym samo zdjęcie ma naprawdę ogromną jakąś głębię i coś w sobie kryje. Nawet nie staram się tego opisać, ale jak widać nie tylko do mnie to trafiło. Gratuluję.

 

Moje zdjęcie powstało jak zawsze w moim domowym "studio" czyli małym pokoju, w którym jak rozstawię lampy i statyw to już nie mam się jak obrócić dobrze :D Tym razem doszła do tego jeszcze obawa, że to wszystko mi rąbnie na ziemię przy moim usilnym szukaniu idealnie ujęcia bo zrobiłem z gitary, wzmacniacza i fotela nie lada konstrukcję, która ledwo stała w miejscu :) 

 

IOqmGdCDIFXbCRnLSKNQmII3FZVk5nd72gegEwY1YvRw3zJOF1ARXixfHtQ_ivktHxPR4awXjz0N4WYAju6Xt3QHBOkjCdhwCPm02rEbvNGJ12J4Y_q98mPZBBOz6ci4CDc-owAxpVy0f4ALW0GwEr8kj9EpNEWDPXCvlI4i7ImPzy5rgwr2Hv_26FiLqPtWfTy1Uxa7zrNbwa1DjApj0yMESAAamXv5tpKFvfksMiQvnhG_ZE9yTv4PaH-3NaKl7AW7aqEzbf3eKyxF4MUeM2F50xeLV-_PW6pNme7GKOwiAvfvPqMU8RezA2UVMqPa7OYDrtZuL7oPR5Drvq1WPFg1_EDPzjN9ksTu_tizrzBX9utsEKcctOXH67RywtVXvZMsifTec7gQVd0Vt-OS31uyUfuOhLCjtEZWXIJw-UsfgA_ckVCqfNTgWEYorOkZFxK4DTrZ88HUCOiNYgjzZHKr3E-oMw9_r_b8BFqjXJ6x-2JDFafjtV7_deliDqggM9Zy9o-CDf_77fmktD1IC49gm7O9FHYVRK8FEc3J6rk2J_Ns3jfgFYV1JyNUi0MdUp8bc301r89A9W7bZQLC-xizKUJmv9Zv4msJmlxZ0-V-fW4ySaqNrkMJPEKgsAlMVHtDCsW17Ss4ECQ69yWWckLbHzA15EjDcXtd5-O-xRR3g-RjOUBnTedwzDRuL26ZfuICOR4MccoJc7jl-huT_UHorg=w1250-h937-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców i jednoczesne podziękowania za głosy na moją pracę.

Jak czytam Wasze komentarze to wydaje mi się, że jestem kompletnie ślepy. Te niuanse, konteksty, o których piszecie, dla mnie kosmos 🤯. Już i tak staram się pilnować wskazówek, usuwać odciski palców że szkiełka itd. 

Akurat ta edycja bardzo mi się spodobała, temat dawał dużą możliwość interpretacji i zdjęcia były zaskakujące.

Ps. Jutro postaram się napisać kilka zdań o tworzeniu mojej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie się udało - po wielu miejscach w środku tabeli (lub niżej ;) ) i dwóch na podium przyszła wygrana. Czuję się niczym tak lubiana przeze mnie Sampdoria w 1991 roku albo jakiś skoczek, który w wieku 30 lat nagle wygra w Niżnym Tagile zawody Pucharu Świata ;) Dziękuję wszystkim za głosy i miłe słowa. Pomysł na zdjęcie przyszedł mi dość szybko, właściwie z wszystkimi elementami: sala, nuty, aparat Sony a nie Canon. Zegarek pożyczyłem od Ani, koleżanki z pracy (dziękuję!), a nuty od żony, która kiedyś uczyła się grać. Gdy już wszystko miałem ustawione, to zreflektowałem się, że nie mam wybranej strony z nutami, która ma się znaleźć w kadrze. Chciałem uwydatnić Chopinowski kontekst, a "Polonaises" wydało mi się odpowiednim skojarzeniem. Zrobiłem kilkanaście mniej więcej podobnych ujęć i przy okazji dwa inne, które wrzucę do wątku Atlantica, bo ten Worldmaster to bardzo fajny zegarek.

Mnie najbardziej podobało się zdjęcie, które zrobił @Z_bych, bo wyraża podobną wrażliwość. Z wielu innych bardzo dobrych prac podobał mi się też pomysł i wykonanie autorstwa @zeRo_Six. @Masu też super zdjęcie, jak z katalogu.

 

3 godziny temu, PistolPete napisał(-a):

 

@Edmund Exley Nie wiem co napisać, brak słów. Dla mnie jedno z 4 najlepszych zdjęć od czasu pojawienia się rocznego konkursu foto. Ręce same składają się do oklasków. Brawo!!! Myślę, że teraz Edmund nam sie rozkręci. Liczę na to i to bardzo.

 

Wielkie dzięki, Mistrzu :) co do rozkręcania się - zamierzam po prostu za każdym razem oddawać dwa dobre skoki robić najlepsze zdjęcie, jakie będę potrafił :) 

 

Tradycyjnie, ukłony dla organizatorów za świetnie zorganizowaną zabawę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Masu napisał(-a):

Po raz kolejny @Gio pokazał, że nie ma dla niego złych tematów i w każdym ma jakiś niesamowity pomysł, a przy tym znajduje czas żeby go w pełni zrealizować (chętnie bym się dowiedział więcej o tym kadrze, dla wielu te zasłony kinowe wydawać się mogą wklejone cyfrowo, a jak jest naprawdę wie niewiele osób).

 

 

Dzięki Kolego 🙂 Faktem jest, że zazwyczaj długo kombinuję z pomysłami. Nie zawsze - jak widać po wynikach wielu edycji - wybieram pomysły trafiające do widzów 😉 Tym razem zamysł na to zdjęcie pojawił się dosyć szybko, jednak byłem tak zarobiony, że samo zdjęcie robiłem na ostatnią chwilę. Parę detali dopracowałbym na pewno bardziej.
Jeśli chodzi o elementy planu to nie ma tu niczego kosmicznego. Taśmę filmową i kasetę pożyczyłem od koleżanki, za ekran robił tablet przyklejony do tekturowej płyty, a "kurtynę" uszyłem z czerwonego - a jakże - aksamitu. Ja zawsze robię zdjęcia, nie wyklejanki 😉
Chodziło mi po głowie, żeby jeszcze zrobić zarysy oparć foteli (coś jak na zdjęciu @Edmund Exley), ale na to brakło mi już czasu.
Plan zdjęciowy wyglądał tak jak na załączonych obrazkach.

 

20211017_230649.jpg

 

 

20211017_230622.jpg

23 minuty temu, Masu napisał(-a):

 

 

IOqmGdCDIFXbCRnLSKNQmII3FZVk5nd72gegEwY1YvRw3zJOF1ARXixfHtQ_ivktHxPR4awXjz0N4WYAju6Xt3QHBOkjCdhwCPm02rEbvNGJ12J4Y_q98mPZBBOz6ci4CDc-owAxpVy0f4ALW0GwEr8kj9EpNEWDPXCvlI4i7ImPzy5rgwr2Hv_26FiLqPtWfTy1Uxa7zrNbwa1DjApj0yMESAAamXv5tpKFvfksMiQvnhG_ZE9yTv4PaH-3NaKl7AW7aqEzbf3eKyxF4MUeM2F50xeLV-_PW6pNme7GKOwiAvfvPqMU8RezA2UVMqPa7OYDrtZuL7oPR5Drvq1WPFg1_EDPzjN9ksTu_tizrzBX9utsEKcctOXH67RywtVXvZMsifTec7gQVd0Vt-OS31uyUfuOhLCjtEZWXIJw-UsfgA_ckVCqfNTgWEYorOkZFxK4DTrZ88HUCOiNYgjzZHKr3E-oMw9_r_b8BFqjXJ6x-2JDFafjtV7_deliDqggM9Zy9o-CDf_77fmktD1IC49gm7O9FHYVRK8FEc3J6rk2J_Ns3jfgFYV1JyNUi0MdUp8bc301r89A9W7bZQLC-xizKUJmv9Zv4msJmlxZ0-V-fW4ySaqNrkMJPEKgsAlMVHtDCsW17Ss4ECQ69yWWckLbHzA15EjDcXtd5-O-xRR3g-RjOUBnTedwzDRuL26ZfuICOR4MccoJc7jl-huT_UHorg=w1250-h937-no?authuser=0

 

Podkładka pod gryfem rządzi 😄

Też często w ogniu walki robię takie konstrukcje, że utrzymanie tego w stabilnym stanie i uniknięcie epickiej katastrofy można rozpatrywać w kategoriach cudu 🙂

 

 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie oddałem głos na jedno zdjęcie. Zawsze stawiam sobie to wyzwanie: wybrać jedno z wielu doskonałych. Owszem, czasem to trudna decyzja, ale tak to jest w konkursach, zwycięzca z reguły bywa jeden. W tej edycji od tzw. pierwszego wejrzenia zauroczyło mnie zdjęcie @Piotoman. Pomysł GENIALNY ! 
Myślę, że sam Warhol nie zrobiłby tego lepiej. Wielkie gratulacje !!!! Jack Nicholson Reaction GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem, kilka słów o mojej pracy. Pomysł na tę edycję już miałem, ale ostatecznie, przez przypadek, inspiracją został Andy Warhol, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. 

Ale od początku. Wracając z tegorocznych wakacji przejeżdżaliśmy obok pałacu w Nieborowie. Na zwiedzanie nie mieliśmy czasu, ale kupiliśmy tam piękne ręcznie wykonane kubki. Siedząc już w domu, pijąc popołudniową kawę, zobaczyłem, jak w kopercie zegarka odbija się ... kubek 😄.

Zabawy trochę było, na każdym zdjęciu zegarek ma pasek w kolorze dobranym pod kolor szkliwa kubka. Dodatkowo starałem się, żeby każde ujęcie było takie same (ponad 300 zdjęć wyszło). Perfekcjonizm w zdjęciach pozostawię Tym niedoścignionym @PistolPete, @Masu, @Gio itd, tu miało być nietuzinkowo i zabawnie.

20211031_163504.jpg

20211031_165135.jpg

20211031_163432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Ja też sporo główkowałem nad pomysłem ale mizernie wy hodzi mi to nie mam talentu.

Kwestia czasu, nikt się nie urodził mistrzem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zapomniałem o Was drodzy zwycięzcy ! Serdeczne gratulacje :) Ta edycja przypomniała mi mój epizod robienia zdjęć ( tzn. ja załatwiłem wejście do filharmonii, zdjęcia robił kto inny )  zegarka w Filharmonii Warszawskiej właśnie w scenografii sali koncertowej. Był koncertowy wspaniały czarny fortepian i bardzo drogi zegarek i nijak nie chciały współpracować ze sobą. Ze światłem działy się cuda, odblaski psuły wszystko. Jakoś to wyszło, ale od tamtej pory wiem, że to co pozornie wydaje się proste, wcale nie musi takie być. Tym bardziej jestem pełen uznania dla zwycięzcy tej edycji. 

 

Proszę o Wasze namiary tj. nr tel., adres email i nr paczkomatu. 

 

 

PS 

Patryk, nie widzisz że instrument łka bo nie gra ... 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miłosz Pakulski napisał(-a):

Ja też sporo główkowałem nad pomysłem ale mizernie wy hodzi mi to nie mam talentu.

 

Czytaj, pytaj, kombinuj i ćwicz. Talent oczywiście pomaga, ale większość sukcesu to własna praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Patryk, nie widzisz że instrument łka bo nie gra ... 😂

Widzę, widzę. Obiecuje poprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcy powinni lada moment otrzymać drobne upominki. Są już w drodze ! Mam nadzieję że dotrą całe. Miała być kultura i sztuka, to jest ... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Miała być kultura i sztuka, to jest ... 😜

Właśnie dostałem info, że coś czeka. Po pracy lecę odebrać i się pochwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.