Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alex_k

Rolex vs. Omega. Który kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Postanowiłem spełnić swoje marzenia zegarkowe i zrobić sobie prezent, który będę mógł nosić wiele lat. Pojawił się więc dylemat. Jako fana serii JB 007 ( szczególnie od Daniela Craiga) kusi mnie najnowsza tytanowa edycja Seamastera , ale jednocześnie marzy mi sie Rolek Explorer 2, na którego grzecznie czekam w kolejce u AD.

Rozum podpowiada Rolex, zakładam, że przemawia za nim bardziej zaawansowany mechanizm, komplikacje GMT i data, jakość wykonania i na końcu brand.

 

Co do Omegi... lubię Bonda, a sama marka też zawsze mi się podobała, szczegolnie linia Seamaster. Zastanowiam się jednak czy ten zegarek nie jest ciut za drogi vs. jego rzeczywista wartość ?

 

Powinienem sobie wybić Omegę z głowy w tym kontekście?

 

PS.

 

myślałem też o tej wersji ale j uż niedostępna.

 

https://www.omegawatches.com/catalog/product/view/id/6497/

20d97a7f9890fce8d86a9a8476a084d7.jpg122fb45c3760b41739643d1647440da0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alex_k napisał(-a):

Co do Omegi... Zastanowiam się jednak czy ten zegarek nie jest ciut za drogi vs. jego rzeczywista wartość ?

Masz rację, tylko w przypadku Roleksa cena odzwierciedla jego rzeczywistą wartość :)

Zresztą zapisałeś się i czekasz, wiec już dokonałeś wyboru. :rolleyes:

W czym więc problem ? ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który podoba Ci się bardziej? 

Czy bardziej potrzebujesz zegarka z GMT czy bardziej nurka? 

Czy istotna jest dla Ciebie utrata wartości zegarka? 

A inne Seamastery Ci się nie podobają? 

 

Dla mnie ta Omega wizualnie miażdży, tego Rolexa i nie miałbym problemów z podjęciem decyzji na Twoim miejscu 🙂

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz inne zegarki


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie Rolex ma bardziej zaawansowany mechanizm? 

Rolexa łatwo sprzedaż bo to Rolex. 

Dla mnie ex jest mało atrakcyjny. 

Ta Omega natomiast wygląda świetnie i jest czymś innym. Retro wygląd, Tytan, Bond itd. Ja brałbym Omegę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzysz na stalową 300m to okazuje się, że opłata za tytan i powiązanie z 007 kosztuje drugie tyle.

Czy warto - to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć, jedni powiedzą że nie, inni uznają że tak i to jest piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, alex_k napisał(-a):

Pojawił się więc dylemat

 

Jaki dylemat ?  Kup Omegę ! Za min dojdziesz do końca kolejki po R. Omega już Ci sie znudzi i sprzedasz 

A na ręku będziesz nosił " swoje marzenie "

Ja bym tak zrobił " ale ..... to nie moja bajka :)

Ale moze sie i tak zdarzyć , że Omega spełni Twoje marzenia i R. nie kupisz ! 

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, basil napisał(-a):

 

Jaki dylemat ?  Kup Omegę ! Za min dojdziesz do końca kolejki po R. Omega już Ci sie znudzi i sprzedasz 

A na ręku będziesz nosił " swoje marzenie "

Ja bym tak zrobił " ale ..... to nie moja bajka :)

Ale moze sie i tak zdarzyć , że Omega spełni Twoje marzenia i R. nie kupisz ! 

Sprzedając omegę tyle straci, że na rolmopsa zabraknie i kasa ocalona przed  zgubnym nałogiem zegarkomania... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ta Omega wygląda znacznie lepiej.

A ogólnie to chyba tak jak napisał powyżej Basil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za Wasze komentarze. Nie otrzymałem wprawdzie jeszcze konkretnej i popartej argumentami odpowiedzi, że jedno jest lepsze niż drugie, lub na odwrót :) Tak pewnie miałbym łatwiej, chyba że odpowiedź byłaby wbrew utajonej w głębi ducha tezie. Bo wygląda na to, że możliwość wyboru rodzi dylematy i zwykle spokój i ulga przychodzi po zamknięciu tematu. Explorer jest zamówiony, ale głowa gorąca ... a nie zawsze można mieć wszystko.

Zamawiałem niedawno samochód, przez kilka tygodni rozstrząsalem decyzję pomiędzy dwoma opcjami. Godziny spędzone w konfiguratorze i oglądając w kółko te same testy na youtube. Zamówienie w końcu poszło i koniec męczarni.

Więc uświadomiwszy sobie to wszystko spokojnie poczekam chwilę, może rozwiązanie przyjdzie samo



Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, alex_k napisał(-a):

Nie otrzymałem wprawdzie jeszcze konkretnej i popartej argumentami odpowiedzi, że jedno jest lepsze niż drugie, lub na odwrót :)

 

Jakby jeden zegarek byl w oczywisty sposob lepszy od drugiego to obstawiam, ze ktorejs z firm juz by nie bylo albo przynajmniej cena odzwierciedlala roznice w sposob bardzo wyrazny.

Gusta sa rozne, potrzeby sa rozne, nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi; dla czesci osob zawor helowy w 300m to wrzod, dla innych - cecha wyrozniajaca ten model wsrod pierdyliarda diverow.

 

Powodzenia w zakupie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań Omegą tylko nie na tym meshu w którym zapięcie jest grubsze od samego zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

... dla czesci osob zawor helowy w 300m to wrzod, dla innych - cecha wyrozniajaca ten model wsrod pierdyliarda diverow. ...

Zawór jest 👍 ale nie zakrętka od pasty do zębów.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Zawór jest 👍 ale nie zakrętka od pasty do zębów.  :(

 

Dla mnie idealem bylby rozmiar (srednica i grubosc jak rowniez wielkosc HEV) Brosnanowskiej Omegi z mechanizmem, tarcza i wskazowkami obecnej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Dla mnie idealem bylby rozmiar (srednica i grubosc jak rowniez wielkosc HEV) Brosnanowskiej Omegi z mechanizmem, tarcza i wskazowkami obecnej :)

Czy nowy mechanizm wszedłby do tamtej koperty 🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Czy nowy mechanizm wszedłby do tamtej koperty 🤔


Pisałem w trybie myślenia życzeniowego ale po szybkim sprawdzeniu, sprowokowanym twoim postem myślę, że chyba tak - 26 mm średnicy i 4,60 mm wysokości powinny się zmieścić.

 

E79DB9CF-99BD-490B-BA1B-2ED5F743E915.thumb.png.6aff2ddcc399afeeeeedd38913ef014d.png
 

9729234D-408F-4C36-9A92-6ACBD21CA2F6.thumb.jpeg.0be6ed59c3d70b05989867bb4c83616a.jpeg

 

4B52B7E7-C306-46C7-BDEE-9E66F6D08A9C.thumb.jpeg.46f599054ce5f95b1235a05931f13af9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

... 26 mm średnicy i 4,60 mm wysokości powinny się zmieścić.

To po jakiego grzyba ją tak napompowali


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do najnowszej Omegi Bonda to jak dla mnie wygląda kozacko, poprostu miód😍…ale bym jej nie kupił po przymierzeniu… ja także jestem fanem Bonda i linii seamster ale zależy co kto lubi. Ja po przymierzeniu miałem wrażenie że mam plastik na nadgarstku. Ja lubię czuć zegarek. Musisz pójść, przymierzyć i będziesz wiedział czy Ci pasuje ten tytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam myślę od chyba roku o tytanowym Bondzie mam pytanie do kolegów, którzy wskazują na znaczną utratę wartości omegi.

W dniu 19.10.2021 o 15:07, szuwi napisał(-a):

Sprzedając omegę tyle straci, że na rolmopsa zabraknie i kasa ocalona przed  zgubnym nałogiem zegarkomania... 😉

 

Od roku poluję na używkę, ale ceny są dokładnie katalogowe, a można ją kupić ( przynajmniej jeszcze niedawni taką cenę dostałem) z 15% upustem. W grudniu 2020 było to dokładnie 20% bez klękania w progu.

Skąd zatem przekonanie,że autor wątku ma cokolwiek stracić na zakupie omegi? Być może są jakieś portale, gdzie je sprzedają 30-40% poniżej retail? Jeśli tak, to uprzejmie proszę o wskazanie i z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiałem się nad Bondem i miałem dogadane 20% zniżki. Przestraszyłem się jednak utraty wartości, nie jestem też przekonany co do bransolety Milanese i jej odstającego zapięcia. W końcu zamówiłem AirKinga i cierpliwie czekam chociaż co widzę Omegę na zdjęciach to nie jestem pewien czy to dobra decyzja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Bond najbardziej podchodzi na szmacie. Jednak 2 warstwy dość grubego nato pod kopertą sprawiają,że już się robi za wysoko wg mnie...  Mesh mi się średnio podoba i koniec końców Bonda nie mam. Wybrałem w zastępstwie 300 seamaster na pasku. I jest git!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.