Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ekskalibur

pudełko od zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiego zegarka może być to pudełko,czy od Zentry ,czy Heuera.Myślę,że to jest od kieszonki,ale pewności nie mam.

Pozdrawiam Jacek

DSC08663.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ekskalibur napisał(-a):

Ok.A kaki zegarek w nim był?

 

Dzwoń, pisz. :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech na flomarkach jest od czorta takich pudełek na różne zegarki naręczne i kieszonkowe - typowe firmowe pudełko być może sprzedawca sprzedawał np Zentre i firma zrobiła mu tych pudełek z logo zakładu a może i sam tego nie wiem ale jest tego dużo 

Tutaj ciekawe że firma działa dalej - widać że pudełko wiekowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko bardzo ładne i z pewnością stare ,myślę że przeznaczone było do zegarka kieszonkowego.Być może na flomarkach teo pełn,ale w necie jakoś nie znalazłem takich.

Jakbyś mógł tarant mnie cofnąć  w czasie o 100 lat do tyłu to być może bym podzwonił trochę 😀

 

DSC08667.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ZentRa" to marka niemieckich zegarków (od 1927 roku):

http://zentra1927.com/historie/ lub https://watch-wiki.org/index.php?title=ZentRa

a "Heuer" to jubiler działający w miejscowości Winsen nad rzeką Luhe w Niemczech koło Luneburga.

Tak więc pudełko zostało wykonane specjalnie dla niemieckiego jubilera o dźwięcznej i znanej z innej marki nazwie "Heuer" do zegarka marki "ZentrRa".

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pudełeczko raczej nie jest do zegarka a jakiejś bizuteri - do kieszonkowych nawet tych damskich pudełka miały na spodzie formę w którą pasował damski lub męski zegarek a górne wieczko wykładane było materiałem na gąbce, podbiciu aby docisnąć zegarek - na naręczne damskie była wkładka z takimi skrzydełkami i tym podobne patenty. 

To było pudełeczko z reklamą Zentry być może przez nią zrobione a raczej zamówione ale na różne wyroby sprzedawane przez tego całego Heuer-a i to jego sygnatura jest jako reklama główna na pudełku. 

Mogło tam trafić wszytko, wisiorek, broszka itp

Jakie to ma wymiary? Więcej niż 5 na 5cm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pudełku były dwa srebrne serwetniki.Jeżeli pudełko nie jest od zegarka,to pewnie było to pudełko do tych serwetników,a ja pomyślałem,że jest od zegarka,a serwetniki ktoś tylko włożył.

DSC08664.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu stare, fajne pudełko reklamowe - mogło być wszystko ale raczej nie zegarek choć ma na wieczku reklamę zegarków Zentra i reklamę sklepu czy tam salonu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten jubiler jest/był autoryzowanym przedstawicielem ZentRa, albo ZentRa "dopłaca" mu do interesu i dlatego jej logo jest na jego pudełkach prezentowych nie tylko na zegarki? :unsure:

No ale to są tylko moje przypuszczenia a piszę o nich, bo staram się pomóc.

Edytowane przez alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2021 o 01:08, alpaczino napisał(-a):

Może ten jubiler jest/był autoryzowanym przedstawicielem ZentRa, albo ZentRa "dopłaca" mu do interesu i dlatego jej logo jest na jego pudełkach prezentowych nie tylko na zegarki? :unsure:

No ale to są tylko moje przypuszczenia a piszę o nich, bo staram się pomóc.

 

Najprawdopodobniej tak bylo. 

Tak jak i teraz sklepy lubia sie chwalic, ze sa przedstawicielem jakis marek, zapewne podobnie bylo wtedy. 

Stawiam, ze te pudelko do wszystkiego co sie w nim zmiescilo, w tym przypadku do serwetnikow.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.