Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Cezary

Atlantic Worldmaster Original

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Poszukuję czegoś podobnego jak poniższy Atlantic. Mechanicznego, szwajcarskiego i do koszuli. Czy egzemplarz z ogłoszenia może być oryginalny i czy cena jest korzystna? Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu w kwestii oryginalności? Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-perlowy-orginal-data-11246259092

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak - poza mechanizmem pozostałe elementy to współczesne zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czego szukasz bo ten z ogłoszenia byłby fajny gdyby miał oryginalną tarczę

jeśli szukasz w pełni oryginalnego musisz mieć na uwadze, że koperta jest chromowana i będzie się przecierała


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli znalazłbym taki oryginalny w cenie około 600 zł to będzie to korzystna kwota? Po czym mogę poznać, że to nie będzie składak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystna? Ciężko powiedzieć. Ja bym nie dał 600 złotych nawet za nieźle zachowany zegarek tej marki, na dodatek w chromie. Są popularne, ludziom się dobrze kojarzą, to są drogie. Tak jak koledzy napisali powyżej - oryginał nie będzie miał stalowej koperty, tarcze też się różnią. Tu widać, to to jest prosto z fabryki...

 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Zachodzie nie ma tego w ludzkich cenach? U nas to wiadomo, sentyment, bo miał tata albo dziadek, stąd ceny szybujące.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ok. sześciu stów za dobry egzemplarz moim zdaniem jest do przyjęcia. To są porządne zegarki niezależnie od sentymentów, a jest i tak, że byle kwarc kosztuje podobnie albo niewiele mniej.

 

Było nawet kilka worldmasterow w podobnej cenie na bazarku, o ile dobrze pamiętam ostatnio czarny.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, oszolom napisał(-a):

Na Zachodzie nie ma tego w ludzkich cenach? U nas to wiadomo, sentyment, bo miał tata albo dziadek, stąd ceny szybujące.

Obecnie nie ma tam nic ciekawego. "Nasi" przetrzebili rynek skandynawski i południowej Europy a nawet USA czy Ameryki Płd.

Ja zbieram bez sentymentów, dla zabawy i z racji różnorodności. 

Oczywiście Atlantic to fajne zegarki są :-).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo fajne i bardzo wdzięczne. 

Mam ich kilkadziesiąt i wiem😉, ale Ty @Frantz70 jako jednoosobowy kustosz swojego muzeum pokaż kilka egzemplarzy koledze, a na bank będzie wiedział na co zwracać uwagę, a przynajmniej o co pytać. 

P.S @Cezary to naprawdę świetne zegarki, które trzymają styl i wartość i dobry egzemplarz jest wart swojej ceny, a 600zl jeśli trafisz to będzie b. dobry Strzał, ja za tą kwotę bym nie sprzedał. 

Życzę owocnych poszukiwań. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "podstawowy"  model atlantic'a to polecam Original'a 21 jewels na Unitas'ie.

Już kiedyś pisałem, że nie przepadam za 17 jewels. To dobre zegarki ale bardzo popularne i przez to często kombinowane. 

21 jewels łatwiej zweryfikować jeśli chodzi o oryginalność.

 

_20211020_211119.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że są zdecydowanie ciekawsze egzemplarze, a jest w czym wybierać. 

Tu np. Oryginal z fabrycznym defektem, ale za to dość rzadko występujący. 

20210319_153929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Cezary napisał(-a):

A jeśli znalazłbym taki oryginalny w cenie około 600 zł to będzie to korzystna kwota? Po czym mogę poznać, że to nie będzie składak?

 

jak znajdziesz ładny egzemplarz za 600zł to będzie bardzo dobra cena

niestety ciężko je kupić w tej kwocie bez konieczności dalszego inwestownia

sam mam kilka do sprzedania ale niestety drożej ze względu na stan


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Trochę chłodniej spojrzałem na okazję, o którą Was pytałem. Miło, że tak szybko i fachowo odpowiedzieliście. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Cezary napisał(-a):

Dziękuję za podpowiedzi. Trochę chłodniej spojrzałem na okazję, o którą Was pytałem. Miło, że tak szybko i fachowo odpowiedzieliście. Pozdrawiam

Z oryginałem jest tak że ma chromowaną kopertę przez co szybko postępuje zniszczenie jeśli będzie noszony. 

Zamiennik jest stalowy i wygląda tak samo - jakościowo o niebo lepszy. 

Środek jest ten sam. 

Więc trzeba sobie odpowiedzieć czy jestem ortodoksyjnym kolekcjonerem i nie dopuszczam zamienników (lepszych od oryginału) czy po prostu chcę fajny zegarek który noszony codziennie będzie zawsze wyglądał dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Z oryginałem jest tak że ma chromowaną kopertę przez co szybko postępuje zniszczenie jeśli będzie noszony. 

Zamiennik jest stalowy i wygląda tak samo - jakościowo o niebo lepszy. 

Środek jest ten sam. 

Więc trzeba sobie odpowiedzieć czy jestem ortodoksyjnym kolekcjonerem i nie dopuszczam zamienników (lepszych od oryginału) czy po prostu chcę fajny zegarek który noszony codziennie będzie zawsze wyglądał dobrze 

ja jestem jak najbardziej za stalówkami tym bardziej, że są identyczne i nic nie trzeba przerabiać

zawsze można z powrotem założyć chromowaną


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.