Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
CIESLUT

Audemars freres złoty repetier z chronografem

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądałem zlote kieszonki i trafiłem na kilka złotych a ze nie jestem w temacie to zastanawia mnie pare rzeczy.

zegarek kieszonkowy jak w tytule chronograf z godzinowym repetierem w kopercie ze zlota.

wszystkie jakie znalazlem  tej firmy a bylo ich kilka wiszą na aukcjach w okolicach 30tys zł. Zakładając ze koperta ma jakies 60gram zlota to skad ta cena?

nawet jak odjąć 30% biorąc fakt ze to nie nasz rynek to nadal bedzie okolice 20tys.

nigdy nie badałem tematu mechanizmów chrono a tym bardziej repetierow to moim zdaniem dosc wysokie ceny. 
wiem ze wycena zegarka to nie ceny samych jego czesci tylko jedna całość i nie mozna tego cenić po cenie zlomu plus kilkaset złotych za mechanizm jak to czesto sie mówi na niektórych forach.

moze to jakas znana marka jak w przypadku billodesa czyli wczesnego zenitha?

 

jak ktos ma jakies wytłumaczenie prosze o informacje bo jestem ciekaw

zdjecie z neta

A4960B86-7DB1-436E-B85F-989073F5D92E.jpeg

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś tyle żąda, nie znaczy, że tyle za zegarek dostanie 😉

Poza tym same oczywiste oczywistości - repetiery z chrono to dość skomplikowane i relatywnie rzadkie zegarki, których reż pierwszy lepszy nie robił. Do tego złoto, plus przygotowanie zegarka do sprzedaży, no i są efekty 😀


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.

ogolnie wszystkie trzymają podobna cene a nie jest ich tez wiele

dzieki za odpowiedz

 

wiesz moze z jakich lat moze byc zegarek?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mechanizm możesz pokazać? Bo zabrnęliśmy w 1000% teorię. ;)

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno "Chrono" nie działa...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej aukcji nie widzialem

aukcja wycofana- nie bylo ofert kupna

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się ta na allegro zakończyła ale cena wystawiona jest poniżej wartości złota. 

W Niemczech może nie tej firmy ale podobne klasą oferują za 2-3 tyś i jest to cena zawsze do ubicia o te 1/3 

W sobotę byłem w Dreznie i był taki glashutte z repetycją za wywoławczą 3tys za 2500 by go wytargał. W sobotę będę w Lipsku popytam o ceny tak z ciekawości i jakie foty porobię jak będzie chwila luzu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nie jest takie proste... Repetiery kwadransowe z chronografem, w złocie, przeważnie kosztują około 10.000 złotych... Natomiast minutowe, dobrych firm z chronogafem ratrapante, innymi komplikacjami, to już sky is the limit... tam ceny mogą dochodzić do wielu milionów dolarów vide PP...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretne odpowiedzi

temat ciekawy bo nigdy sie tym nie interesowalem

 

 moze to dobre inwestycje na nadchodzące czasy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, one już osiągnęły apogeum cenowe... W Skandynawii można kupić taki zegarek za sumę około 5000 złotych... Mówię o repetierach kwadransowych, tych najprostszych...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, kiniol napisał(-a):

Nie sądzę, one już osiągnęły apogeum cenowe... W Skandynawii można kupić taki zegarek za sumę około 5000 złotych... Mówię o repetierach kwadransowych, tych najprostszych...

dzięki

już wiem chyba wszystko

pozostanę przy naręcznych


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo złoto też już chyba jest na dzień dzisiejszy w szczycie - 14stka była już coś 137zł za gram teraz 130 - jakieś wahania po 2-3 zł trudno powiedzieć czy jeszcze wzrośnie jak to się stało 2 lata temu z 90zł na 120 i potem więcej.

Czort wie w co pakować - mieszkania raczej teraz są na szczycie - kto ma może wynająć ale to teraz ryzykowne - sprzedając teraz już zarobisz to co uzyskałbyś z wynajmu za następne 10lat nie licząc kosztów które napraw które by odpadły w czasie najmu - mieszkania teraz sa na górce,czy wzrosną ? jeśli już to minimalnie na pewno nie o to co w ostatni rok 

Nie wiem w benzynę może ?

11 godzin temu, CIESLUT napisał(-a):

 moze to dobre inwestycje na nadchodzące czasy

 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakup zegarków chcesz traktować jako inwestycję to pomyśl o starszych zegarkach. Mam wrażenie, że tzw. oignony (wczesne szpindlaki) sporo podrożały na przestrzeni ostatniego roku.

A co do zegarków z domów aukcyjnych (także tych skandynawskich) nie patrz na ceny młotkowe, bo za tyle te zegarki sprzedasz, ale na pewno ich za tyle nie kupisz - do ceny należy doliczyć około 25% opłaty aukcyjnej ;)

Generalnie trudno zarabiać na zegarkach jeśli się uwzględni prowizje pośredników (tak domów aukcyjnych jak i portali internetowych) Takie zakupy jedynie mogą mieć sens w dłużej perspektywie czasu i to tylko przy założeniu, że znacznie urośnie rynek azjatycki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Dodatkowo złoto też już chyba jest na dzień dzisiejszy w szczycie - 14stka była już coś 137zł za gram teraz 130 - jakieś wahania po 2-3 zł trudno powiedzieć czy jeszcze wzrośnie jak to się stało 2 lata temu z 90zł na 120 i potem więcej.

Czort wie w co pakować - mieszkania raczej teraz są na szczycie - kto ma może wynająć ale to teraz ryzykowne - sprzedając teraz już zarobisz to co uzyskałbyś z wynajmu za następne 10lat nie licząc kosztów które napraw które by odpadły w czasie najmu - mieszkania teraz sa na górce,czy wzrosną ? jeśli już to minimalnie na pewno nie o to co w ostatni rok 

Nie wiem w benzynę może ?

 

ostatnio zauważłem, że w niektóre whisky :)

flaszka, którą kupiłem sobie na święta za 250zł teraz kosztuje 500- szok

 

dzięki za wypowiedzi w temacie

ciężkie czasy idą :(


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem bardzo w temacie nieruchomości no i niby ma być tak że dobre ceny na sprzedaż są teraz i będą jeszcze do czasu wygaśnięcia epidemi i uspokojenia rynku. Potem będzie dużo mieszkań na sprzedaż, ceny będą się trzymały ale inwestorów chcących gdzieś upchnąć kasę już nie będzie tylu co teraz w godzinach strachu - oni nadal chętnie kupią ale za połowę ceny - dodatkowo pojawi się wiele ofert mieszkań kupionych teraz tylko po to aby przetrzymać kasę co spowoduje zalew nieruchomości, dużą konkurencję i powolny chciał nie chciał spadek cen. 

Oczywiście ci którzy chcą teraz sprzedać mówią że będzie odwrotnie i ceny jeszcze poszybują. 

Zobaczymy.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Rozmawiałem z gościem bardzo w temacie nieruchomości no i niby ma być tak że dobre ceny na sprzedaż są teraz i będą jeszcze do czasu wygaśnięcia epidemi i uspokojenia rynku. Potem będzie dużo mieszkań na sprzedaż, ceny będą się trzymały ale inwestorów chcących gdzieś upchnąć kasę już nie będzie tylu co teraz w godzinach strachu - oni nadal chętnie kupią ale za połowę ceny - dodatkowo pojawi się wiele ofert mieszkań kupionych teraz tylko po to aby przetrzymać kasę co spowoduje zalew nieruchomości, dużą konkurencję i powolny chciał nie chciał spadek cen. 

Oczywiście ci którzy chcą teraz sprzedać mówią że będzie odwrotnie i ceny jeszcze poszybują. 

Zobaczymy.... 

jestem tego samego zdania mimo, że nie jestem agentem ale obserwuję rynek bo sam będę chciał jakieś kupić (słaby moment ale cóż...)

dodatkowo będzie przesyt na rynku wynajmu

teraz jest mało mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego- zauważyłem, że ludzie się wstrzymali bo chyba zgłupieli co mają robić

ogólnie kupowanie mieszkania jako inwestycja w obecnej sytuacji to pewnie nie był dobry pomysł- okaże się od stycznia


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.