Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hugo012

Paski ze skóry Taurillon firmy Kaufmann / Bulang and Sons

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając casualowego paska do 61GS natknąłem się na artykuł o modelu wykonywanym ze skóry Taurillon na Bulang and Sons.

 

Paski te są wykonywane dla nich przez firmę Kaufmann, a ta z kolei ma w ofercie dwa modele pod własnym brandem wykorzystujące ciekawy, beznarzędziowy system teleskopów.

To wszystko oczywiście za ułamek ceny produktów B&S.

 

Stąd pytanie do ludzie bardziej obeznanych. Co sądzicie o paskach firmy Kaufmann i czy mieliście kiedyś w ręku model wykonany ze skóry Taurillon? Czy jakość jest rzeczywiście wyższa względem standardowych produktów o "pomarszczonej" strukturze skóry np. firmy Morellato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaufmann to bardzo dobre paski. 

Morellato też ma fajne skóry ale w kolekcji Manufatti. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miałem kilka Morellato, również tych ręcznie szytych i przeważnie byłem zadowolony. Z dużych szeroko dostępnych marek w rozsądnych cenach wg mnie oferują najwięcej. 
 

Słyszałeś wcześniej o skórze Taurillon w paskach zegarkowych, czy myślisz że to modowe hasło wydmuszka, za którym stoi zwykła skóra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co masz na myśli zwykła. Z tego co się orientowałem to ma naturalny "grain" czyli wzór nie jest tłoczony i jest w wyprawie anilinowej - czyli tak jak wiele innych skór z dobrej półki których mamy na rynku sporo, także w tym kontekście co reklamuje Bulang to po prostu jakiś tam marketingowy slogan. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest po prostu skóra bydlęca/cielęca? Taurillon to francuskie słowo, francuskie garbarnie w większości tak dzielą "źródła" surowców swoich skór. Na przykład: https://www.carriat.com/fr/taurillon.html

 

Więcej o samej skórze mówi chociażby określenie full grain, co znaczy że skóra nie była szlifowana, polerowana czy w inny sposób "upiększana". Faktura samej skóry powstała poprzez wrzucenie skór do bębnów, w których obracając się, skóra się zmiękcza, tworząc taki efekt na licu. W dużym skrócie i uproszczeniu, gdyż sam nie znam dokładnej metodologii takiego procesu 😜 

Edytowane przez Pepcioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.