Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Edc. Nie rolex.

Rekomendowane odpowiedzi

40mm to dla mnie za dużo - gdyby był 37, to kombinowalbym gdzieś/jakoś przymiarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co chcesz a z drugiej strony czego nie chcesz to jesteś jak Kordian. 

 

Pozostaje EXa zostawić i cieszyć się nim. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szuwi napisał(-a):

40mm to dla mnie za dużo - gdyby był 37, to kombinowalbym gdzieś/jakoś przymiarkę

Marudny jesteś😁. W tym budżecie wziąłbyś tego i byłoby ekstra (wciąż można go dostać bez wielkiego halo).

 

 

 

 

36422AE4-28B3-4610-BB87-9C77D8E55239.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw co masz i dokup coś fajnego w racjonalnym budżecie. Rolmopsa lubisz, a jak budżet na kolejny zmniejszysz o 75% to raczej nie musisz się rzeczonego pozbywać. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Może to przez charakter dzisiejszego święta, ale z całym szacunkiem dla firmy i kolegi @beniowskipropozycji, to rzeczony Patek,IMO, do trumny jest jak znalazł 🙂 a o ile dobrze kojarzę to @szuwijest wciąż młodym chłopakiem, coś około pięćdziesiątki, więc ten zegarek to propozycja złożona o jakieś 40 lat za wcześnie 🤔

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Wodolej napisał(-a):

Może to przez charakter dzisiejszego święta, ale z całym szacunkiem dla firmy i kolegi @beniowskipropozycji, to rzeczony Patek,IMO, do trumny jest jak znalazł 🙂 a o ile dobrze kojarzę to @szuwijest wciąż młodym chłopakiem, coś około pięćdziesiątki, więc ten zegarek to propozycja złożona o jakieś 40 lat za wcześnie 🤔


Zawsze by mógł mówić, ze znalazł w szpargałach po dziadku i pamiątka. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem autora wątku. Nosi się na co dzień nie na tyle elegancko by potrzebował garniturowca a zbiera na PP albo ALS. Mnie szkoda byłoby pieniędzy na zegarek, który nie do końca pasuje do mojego stylu. Trzymałbym się EXa ew. wymienił na nowy, mniejszy model.
 

@szuwi chyba nuda stagnacji cię dopadła ale kombinujesz nie w tą stronę. Jak to się mówi? Lepsze jest wrogiem dobrego. Popatrz na Minase Horizon Midsize albo 5 Windows Midsize, robią 500 zegarków rocznie, będziesz mieć coś wyjątkowego jako uzupełnienie kolekcji a EX obskoczy ci większość okazji :)

 

4ACE6E52-3662-4667-851D-B44BC70E0839.jpeg.0095734f00701cf87c757777ff58da40.jpeg

 

684CFFC7-7C9C-46EC-827C-D878341FBE36.thumb.jpeg.8a35777343d8db8672f2084f799b6778.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Może to przez charakter dzisiejszego święta, ale z całym szacunkiem dla firmy i kolegi @beniowskipropozycji, to rzeczony Patek,IMO, do trumny jest jak znalazł 🙂 a o ile dobrze kojarzę to @szuwijest wciąż młodym chłopakiem, coś około pięćdziesiątki, więc ten zegarek to propozycja złożona o jakieś 40 lat za wcześnie 🤔

No to ja już nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek tego mam założyć,  będąc w wieku 40+ bardziej niż -50 (ale przynajmniej wiem jak mają mnie do trumny złożyć😆).

 

 

0C3A8662-853B-44D1-A7F4-3A0D10E090DD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Patrząc na to co chcesz a z drugiej strony czego nie chcesz to jesteś jak Kordian. 

 

Pozostaje EXa zostawić i cieszyć się nim. 

Powoli sam zaczynam to rozumieć, ale - przez to, ze nie chce mieć więcej niż 4 zegarki - to znaczy, że droga samuraja się kończy i to chyba jest problemem.

11 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Marudny jesteś😁. W tym budżecie wziąłbyś tego i byłoby ekstra (wciąż można go dostać bez wielkiego halo).

 

 

 

 

36422AE4-28B3-4610-BB87-9C77D8E55239.jpeg

Raczej 5127. W wyścigu są jeszcze ALS 219.026 i ALS 201.027 i to one na razie maja pozycję lidera

10 godzin temu, agremi napisał(-a):

Zostaw co masz i dokup coś fajnego w racjonalnym budżecie. Rolmopsa lubisz, a jak budżet na kolejny zmniejszysz o 75% to raczej nie musisz się rzeczonego pozbywać. 

Nie chcę "dokupić", bo nie chcę mieć dużo zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Powoli sam zaczynam to rozumieć, ale - przez to, ze nie chce mieć więcej niż 4 zegarki - to znaczy, że droga samuraja się kończy i to chyba jest problemem.

 

Taniej wyjdzie kupic nowe pudelko na 6 sztuk niz sie unieszczesliwiac i przezywac rozterki :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Może to przez charakter dzisiejszego święta, ale z całym szacunkiem dla firmy i kolegi @beniowskipropozycji, to rzeczony Patek,IMO, do trumny jest jak znalazł 🙂 a o ile dobrze kojarzę to @szuwijest wciąż młodym chłopakiem, coś około pięćdziesiątki, więc ten zegarek to propozycja złożona o jakieś 40 lat za wcześnie 🤔

Dzięki za "młodego chłopaka", choć zegarkowo jestem raczej konserwą...

10 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Ja trochę nie rozumiem autora wątku. Nosi się na co dzień nie na tyle elegancko by potrzebował garniturowca a zbiera na PP albo ALS. Mnie szkoda byłoby pieniędzy na zegarek, który nie do końca pasuje do mojego stylu. Trzymałbym się EXa ew. wymienił na nowy, mniejszy model.
 

@szuwi chyba nuda stagnacji cię dopadła ale kombinujesz nie w tą stronę. Jak to się mówi? Lepsze jest wrogiem dobrego. Popatrz na Minase Horizon Midsize albo 5 Windows Midsize, robią 500 zegarków rocznie, będziesz mieć coś wyjątkowego jako uzupełnienie kolekcji a EX obskoczy ci większość okazji :)

 

4ACE6E52-3662-4667-851D-B44BC70E0839.jpeg.0095734f00701cf87c757777ff58da40.jpeg

 

684CFFC7-7C9C-46EC-827C-D878341FBE36.thumb.jpeg.8a35777343d8db8672f2084f799b6778.jpeg

Ano chyba sam siebie nie rozumiem i miotam się :) Minase obserwuję, ale nie te modele... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szuwi napisał(-a):

Powoli sam zaczynam to rozumieć, ale - przez to, ze nie chce mieć więcej niż 4 zegarki - to znaczy, że droga samuraja się kończy i to chyba jest problemem

Raczej 5127. W wyścigu są jeszcze ALS 219.026 i ALS 201.027 i to one na razie maja pozycję lidera

Nie chcę "dokupić", bo nie chcę mieć dużo zegarków...

I że niby ten  model ALS to ma być edc spełniający wymogi jakie wymieniłeś pisząc posta🤪?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

 

Taniej wyjdzie kupic nowe pudelko na 6 sztuk niz sie unieszczesliwiac i przezywac rozterki :P

 

"50" ante potras i wymyśliłem sobie prezent zegarkowy. Jak już powili zaczynam rozumieć, to nie będzie edc zamiast ex, więc padło na garniturowca. Cale dorosłe życie latałem w garniaku 5 dni w tygodniu, a ostatni czas - pandemia i moje lenistwo przez ostatnich 10 lat - trochę to zmieniły

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

I że niby ten  model ALS to ma być edc spełniający wymogi jakie wymieniłeś pisząc posta🤪?

Nie - planowałem kupić garniturowca, ale rzadko chodzę w garniaku, więc pomyślałem: oleje garniturowca,  "przerzuucę" budżet z garniturowca, sprzedam ex i kupię coś nowego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

"50" ante potras i wymyśliłem sobie prezent zegarkowy. Jak już powili zaczynam rozumieć, to nie będzie edc zamiast ex, więc padło na garniturowca. Cale dorosłe życie latałem w garniaku 5 dni w tygodniu, a ostatni czas - pandemia i moje lenistwo przez ostatnich 10 lat - trochę to zmieniły

 

Hentschel? Masz np. model H1 Chronometer w wersji 37 mm:

 

Hentschel_H1_Arr_1_141116_144_01-Chronom

 

https://hentschel-hamburg.com/modelle/h1.html

 

i H1 1877 rowniez w wersji 37 mm:

 

Hentschel_H1_1877_260916_027_2500x1400px

 

H1-1877-WERK-1-1100x616.jpg

 

https://hentschel-hamburg.com/modelle/h1-1877.html

 

Wykonanie tip top, przymierzalem sie dwa razy ale za malo elegancko sie nosze abym chcial lokowac tyle pieniedzy w garniturowcu :)

 

 

PS. Na co patrzysz w Minase? Podane dwa modele to Midsize a ty masz mniejszy nadgarstek i szukasz zawsze czegos rozsadniejszego wymiarowo, Divido jest swietne (zwlaszcza nowe 2.0 z 1 mm wysokosci mniej) ale to juz wiekszy zegarek jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wrzucasz ALS Saxonię, to ja jednak ponownie zaproponuję Calatravę 😀.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Powoli sam zaczynam to rozumieć, ale - przez to, ze nie chce mieć więcej niż 4 zegarki - to znaczy, że droga samuraja się kończy i to chyba jest problemem.

 

Różne są drogi Samuraja. Jedni ciągle gonią króliczka, inni cieszą się tym co mają. :) Mnie też się okrągła rocznica zbliża, ale doszedłem do wniosku, że wolę wydać na jakiś ciekawy wyjazd niż kolejny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Skoro wrzucasz ALS Saxonię, to ja jednak ponownie zaproponuję Calatravę 😀.

Saxonia bardziej mi się podoba :)

51 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Hentschel? Masz np. model H1 Chronometer w wersji 37 mm:

 

Hentschel_H1_Arr_1_141116_144_01-Chronom

 

https://hentschel-hamburg.com/modelle/h1.html

 

i H1 1877 rowniez w wersji 37 mm:

 

Hentschel_H1_1877_260916_027_2500x1400px

 

H1-1877-WERK-1-1100x616.jpg

 

https://hentschel-hamburg.com/modelle/h1-1877.html

 

Wykonanie tip top, przymierzalem sie dwa razy ale za malo elegancko sie nosze abym chcial lokowac tyle pieniedzy w garniturowcu :)

 

 

PS. Na co patrzysz w Minase? Podane dwa modele to Midsize a ty masz mniejszy nadgarstek i szukasz zawsze czegos rozsadniejszego wymiarowo, Divido jest swietne (zwlaszcza nowe 2.0 z 1 mm wysokosci mniej) ale to juz wiekszy zegarek jest.

 

Hentshel to ciekawy kierunek i nie wykluczam, bo zegarek mi się podoba, ale nie jest lekko, bo trochę mój wewnętrzny snob chciałby mieć fajny napis 😞

Na Minase patrzę na markę, jej zegarki i działania 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 23:00, agremi napisał(-a):

Jak przełkniesz brak lumy i wr50 to hublot classic fusion. 😛

 

🤢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

No to ja już nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek tego mam założyć,  będąc w wieku 40+ bardziej niż -50 (ale przynajmniej wiem jak mają mnie do trumny złożyć😆).

 

 

0C3A8662-853B-44D1-A7F4-3A0D10E090DD.jpeg

Golden Elipse to jest zupełnie inna bajka, tego bym nosił z dumą i przyjemnością, pomimo młodego wieku (50+) 🙂

 

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ArtiGarnek napisał(-a):

🤢

Może aviomarin powinieneś przyjąć jak Ci niedobrze?

 

A tak poważnie, jestem świadomy, że wiele osób je z jakichś dziwnych powodów deprecjonuje, niemniej Hubloty to ogólnie fajne i dobre zegarki. 
A co do podobania się lub nie to wiadomo, de gustibus…


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, beniowski napisał(-a):

Podejmę trud jeszcze: a może Czapek? Taki Antarctique?

 

 

 

 

D060F541-965E-4AFD-AB8B-62882E2B091A.jpeg

Jest świetny, ale dla mnie za duży 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna propozycja, nie spełnia wszystkich wymagań, ale to prawdziwe hand made:

 

4EAC797D-D79B-470E-8E4E-33475561C4BA.jpeg

371469AD-A465-4DD8-A067-52EDCAE31ED6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 16:25, agremi napisał(-a):

Może aviomarin powinieneś przyjąć jak Ci niedobrze?

 

A tak poważnie, jestem świadomy, że wiele osób je z jakichś dziwnych powodów deprecjonuje, niemniej Hubloty to ogólnie fajne i dobre zegarki. 
A co do podobania się lub nie to wiadomo, de gustibus…

Dzięki ale nie potrzebuję. 

Z czym są fajne? Z żądaniem prawie 30 k za ETA? 

Proponowanie komuś Hublot mając do dyspozycji taki budżet jest śmieszne. 

Tzn ogólnie proponowanie komukolwiek Hublota jest śmieszne. Sztuczna marka która nie oferuje. Dziwię się że ktoś na tym forum w ogóle rozważa Hublot. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoją opinię na temat Hublota. 
Nie szanuję natomiast agresji. 
Śmieszne to jest to że ktoś się może bulwersować takimi sprawami jak rozmowa o zegarkach. 
Ja na przykład nie lubię zegarków typu diver - uważam że w zdecydowanej większości wyglądają pokracznie i kompletnie nie rozumiem jak można coś takiego nosić na codzień, jak się nie idzie nurkować. Nie rozumiem, ale szanuję. I nie wygłaszam publicznie opinii, które mogłyby fanów czy też codziennych użytkowników takich zegarków urazić. Każdemu podoba się coś innego i mamy wolność wyboru. 
Fanem Hublota też nie jestem, ale czytałem o marce coś więcej niż tylko to co jakiś youtuber wygłasza w filmie który już nie po raz pierwszy wrzucasz. 
Więcej dystansu i luzu życzę. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.