Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
domtobie

jak z tego korzystać? chronograf i jego skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może mi dokładnie wyjaśnić do czego służą te skale? wstyd, że ma się zegarek a nie wie się do czego to służy. W instrukcji nie ma nic. Wiem jak korzystać z chronografu i wiem do czego służą subtarcze nie rozumiem tych skal, to nie diver.

festina.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, domtobie napisał(-a):

nie rozumiem tych skal

Przecież wszyscy korzystający z chrono piszą ze to jest do gotowania jaj  🥚🥚🥚


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, domtobie napisał(-a):

Witam

Czy ktoś może mi dokładnie wyjaśnić do czego służą te skale? wstyd, że ma się zegarek a nie wie się do czego to służy. W instrukcji nie ma nic. Wiem jak korzystać z chronografu i wiem do czego służą subtarcze nie rozumiem tych skal, to nie diver.

 

To jest Festina. Zdarza im się robić zegarki, których elementy do niczego nie służą :D

Ps wskazówka chronografu chyba nie centruje.

 

Nie znam się, ale taka tarcza jest mądrzejsza dla chrono z 1/100 sek.

 

 

17 godzin temu, tarant napisał(-a):

Ja nic nie widzę. Są sub-tarcze, wskazówki, koronka i data.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, evilym napisał(-a):

Ja nic nie widzę. Są sub-tarcze, wskazówki, koronka i data.

 

Subtarcze i przyciski są opisane. Punkt D. Używanie chronografu. Następny - resetowanie chronografu.

 

497673558_Screenshot2021-10-28at15-28-54FESTINAIFM0S60PDF.thumb.png.1660bfe7cbdc9e4a10bf900d2929b364.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tarant

Ale koledze nie chodzi o to jak działa chrono i do czego są sub-tarcze, tylko do czego służą te chapter-ringi (jeden na tarczy, drugi ma bezelu). One mają coś do czynienia z tym 1/100 chrono?

Zaznaczony element nr 1 to minutowa podziałka. Pytanie jeszcze czy ten bezel jest ruchomy?


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Niedokładnie przeczytałem. Jak piszesz. Jeżeli nie jest ruchomy to uzupełnia "czysty" cyferblat o podziałkę godzin PM 12-24 i minut/sekund "co 10". Jeżeli zewnętrzny bezel jednak jest ruchomy, to można go używać tak, jak w zegarkach nurkowych, jako namiastkę chronografu. To może sprawdzić Właściciel...

Edit.

Jednak się kręci. ;)

 

white-silver-quartz-watches.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.