Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Łukasz_M

Chronograph manual lub automat

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tego czwartego, padło na chrono. Warunki trzy manual lub automat i mniej niz 40 mm. No i musi mi się podobać 😁

W ramach optymalizacji kosztów i braku pewności czy zaiskrzy między mną i takim rozwiązaniem, nie chciał bym przekroczyć 2500-3000zł.

Mało, w zasadzie ogranicza wybór tylko do ST19. I tutaj jest największy problem bo po przejrzeniu czeluści internetow  pozostaje:

1. HKED lub Sugess w cenie dużo  poniżej 300 dolarów i średnicy 38 mm lub 40 mm w zależności od wersji

5C88F21C-59FE-4E45-8B61-82A509C83053_e6e94745-b32b-48b1-a919-7ce446ead779_900x.thumb.jpeg.a6870a9a9e525bd3949adbb177ae0740.jpeg

 

s-l1600_51f2edd7-14c7-4231-bd89-2e32d6a38225_1080x.thumb.jpg.573b03cf9943cc89499718e73da56591.jpg

 

Niestety żaden z nich mnie jakoś nie porywa, na zdjęciach tarcza wygląda na płaską, jakby z papieru....

 

2. Opcja od kolegi z forum tj. Hemel Air Wing. 40 mm i cena poniżej 2000 zł

 

peach-1024_1024x1024@2x.thumb.jpg.9af3c666e6c7dd67287619bab55cad20.jpg

 

Niby ok, tylko trochę za bardzo nurkowo i przez to przyciężko.

 

3. Odkrycie ostatniej chwili Lorier Gemini. Rewelacyjny rozmiar tylko cena 500 dolarów...

Gemini_2021_White_Main_063a4933-1040-433f-a82b-d4bae93ff51c.thumb.jpg.9aedef1573de7a22aef2e39bac410156.jpg

 

Niby też bezel w stylu nurka ale tak jakoś lżej i przyjemniej.

 

Może coś jeszcze podpowiecie? Od razu mówię, że wszelakie wariacje z gwiazdami czerwonymi i chińskimi krzaczkami na tarczy odpadają.

 

Z drugiej strony 2500 zł jak za ostatni zegarek...wydaje się dużo jak za ST19, który to ma różne opinie....

 

Pomożecie?

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Lorier na ST19 z obrotowym (nie wiem po co) bezelem w cenie 499 USD to przesada. Jak na ST19 to brałbym HKED albo Sugessa za trzy razy niższą cenę. Cena jest bardziej adekwatna do produktu. Na bazarku parę dni temu widziałem HKED za chyba 650 PLN. To jest jakieś rozwiązanie. Jak nie podejdzie, to pewnie będzie można sprzedać po podobnej cenie. Mam dokładnie taki sam egzemplarz i ja jestem jak najbardziej zadowolony. W tej cenie to bardzo fajny zegarek. Tarcza nie jest jak z papieru. Są koncentryczne wzory na totalizatorach i nakładane indeksy oraz logo. Tarcze jak z papieru mają najtańsze wersje z Aliexpres.

Natomiast za coś na ST19 nie dałbym więcej niż 1.000 PLN a z Twoim budżetem raczej bym szukał czegoś używanego na ETA/Valjoux.

 

Tarcza w HKED

 

DSC01201_3000_2000.thumb.JPG.4a08ed656499651843784ca8e9ed42db.JPG

 

DSC01191_1504_1000.thumb.JPG.ddedad2d41c21af0924e2cbeea8ff822.JPG

 

 

Taki Hamilton jak poniżej byłby prawie w budżecie (z kodem, kosztami wysyłki i po wszystkich opłatach jakieś 3100 PLN), tylko to jest 42mm. Niestety, większość chronografów to tak koło 41mm-42mm.

 

obraz.thumb.png.5d58dacb6a24185ab093c6c8bbe9f80d.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile dzięki za szczegółowe zdjęcia, faktycznie nie jest płasko 😉 z tym Lorierem mam dokładnie taki problem... Dużo za dużo jak za ten mechanizm. Szkło akrylowe jeszcze jestem w stanie zrozumieć ze względu na kształt. Zresztą sinn 356 za 1800 euro w bazie też ma akryl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło akrylowe akurat w tym modelu bardzo pasuje. Za 20 USD dopłaty można mieć szafir, ale moim zdaniem to słabo wygląda. Szafir jest płaski, podniesiony na dodatkowym pierścieniu (lunecie). To nie wygląda dobrze w takim zegarku w stylu retro.

 

Tu masz trochę więcej przykładów chrono na ST-19 z WUS:

https://www.watchuseek.com/threads/show-your-st19-chronograph.4165426/

 

Jeżeli chodzi o niedrogie chronografy, to mam w zakładkach w przeglądarce jeszcze coś takiego:

https://strela-watch.de/buy-strela-watch/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czegoś taniego i łatwo zbywalnego w razie gdyby nie podszedł. Mój głos na HK ED albo Sugess. Jeśli ci się spodoba zrobisz upgrade.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdecydujesz na HKED to mój leży na bazarku, identyczny jak na zdjęciach u kolegi [mention=112589]Perpetuum Mobile[/mention] - kupowaliśmy nawet w tym samym sklepie Tarcza i wskazówki pięknie "grają" pod różnym kątem padania światła.

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HKED ciekawy. 

Sugess za dużo ukradł od Hamiltona. 

Hemel świetny. To pilot jest, one raczej do delikatnych nie należą :) Mi najbardziej się podoba i sam się nad nim zastanawiam.

Lorier też fajny. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, basil napisał(-a):

chrono za 1400 zł - zobacz 

ALPEN Chrono - Navy (NBR Rubber)

Bakteryjka, odpada 🙁

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzejp1242 wow 😳 ktoś

 coś wiecej? Swiss made z Hiszpanii z ETA 7750 pod deklem... Za 500 euro do wzięcia... Tylko mam nieodparte wrażenie, że coś bardzo naśladuje wyglądem ten zegarek 🤔

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

Fajny ten Baltic fajny...szczególnie w sreberku. Ale 3k za ST? 

Przecież moja propozycja nie wykracza poza założony budżet, więc nawet forumowej tradycji nie stało się zadość😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HKED, jak nie wiesz czy to Twoja bajka i nie jesteś przekonany co do ST19 to warto wejść w coś takiego. Lepiej tak i nadwyżkę zostawić na jakiś przyszły cel zegarkowy niż wydać 3k i się rozczarować.

 

Tak czy siak ostatni zegarek to pewnie nie będzie, bo ja też tak mówiłem, a teraz redukuję z 11 sztuk i już myślę o czymś w innym budżecie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh...i jak zawsze coś innego. Kupione chrono ale...

....eco-drive

....tytan

....41 mm 

...

czyli jak zawsze inaczej niż zakładałem:D czekam na przesyłkę :D 

 

tak sobie wymyśliłem, że jeden zegarek co to będzie można go na nadgarstek wrzucić w każdej chwili bez zastanawiania się czy dobrą godzinę wskazuje :D

 

A z tych z wątku najbliżej mi do Baltica ;) 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

… no to czekamy na nadgarstkowe. Na czym stanęło? Opis brzmi jak Citizen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał....

 

 

PXL_20211110_094701580.thumb.jpg.967abb095a5a8871444a02f9a0877af1.jpg

 

 

Jest dziwnie...tzn. lekko, wręcz zabawkowo - pierwsze doświadczenie z tytanem na nadgarstku :D

Poza tym prosto, czytelnie...zobaczymy jak dalej się ułoży współpraca. Rozmiar 41 nie przytłacza na żywo :) 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.