Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
żeglarz

Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm i wieszak są w porządku moim zdaniem. Takiego wahadła w Lenzkirchu jeszcze nie widziałem. O skrzyni trudno coś rzec, zdałoby się zdjęcie z założoną koroną...

 

Edit. Wahadło by uszło, są podobne w katalogach, ale ta gwiazda...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką gwiazdę na ruszcie niekiedy umieszczał Carl Werner, ale tamte wahadła były dużo prostsze.

 

CW.jpg.7e592237752a4fcff8d84c1b1a877ea2.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kienzle też spotykane są gwiazdki na rusztach. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie Thomas Haller , ale to też była prosta gwiazda bez poprzeczki , a nie taka jak tu , odlewana i z poprzeczką o wzorze takim samym jak niższa i wyższa . Więc , może to jest oryginał ?

Ja nie mam Lenzkircha i nie znam się na nim , więc może któryś z kolegów , który w tym gustuje , wypowie się , lub natrafimy na jakieś zdjęcia innych zegarów , które mają takie samo wahadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzyni tego typu nie ma w katalogach z lat 1883 i 1885 ... ale głowy dać nie można ....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAHADŁO NA 100 NIE OD NIEGO ,RESZTA UJDZIE.NO I OCZYWISCIE KLUCZYK.

 

10 minut temu, tarant napisał(-a):

Drzewniana. :)

 

NA MEJ TWARZY ZAGOSCIŁ UŚMIECH.

Edytowane przez wafelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusyjne jest jedynie wahadło, ale bym nie narzekał, bo za jakiś czas napewno się wyjaśni i może być, że całość to oryginał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że wahadło absolutnie nie jest Lenzkircha. Poprzeglądałem co tam mam z literatury, nie było takich. Są prętowe, lecz zaprojektowane "ciaśniej" i inaczej konstrukcyjnie w soczewkę włażą. To jest z czapy. 

Dla przykładu dziś na ebayu leci taki- dobrze widać. 

wahadło lenz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda fibo - masz rację , ale pokazany przez Ciebie zegar jest dużo mniejszy - dlatego ma bardziej ściśnięty ruszt , mój jest dużo większy - dlatego te pręty nie są tak ściśnięte - nie twierdzę oczywiście że to oryginalne wahadło - ale widze w tym wszystkim całość , dzisiaj zegar będzie u mnie to zrobię zdjęcie w całości.

Acha - i u mnie też ruszt wchodzi  w soczewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porównania fragmenty Lenzkircha które są oryginalne. Zbierałem kiedyś te zegary, i wiem że powielanie blisko siebie, takich samych zdobień, np. ,,kopertki" nie jest cechą Lenzkircha, a raczej kogoś kto tych zdobień miał ograniczoną ilość.

 

20211101_090348.thumb.jpg.56b62a3eb5a803de1ff46c6c7a5044bf.jpg

 

A tak przy okazji, proszę, przyglądnijcie się koledzy na moją obudowę zegara. Czy jest szansa na to, że jest ona od Lenzkircha?

 

20211101_083004.thumb.jpg.415ba29f8daafc1ac0ce661598de6677.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak widzę całość - zgadzam się z kolegami - mechanizm - owszem Lenzkirch - wahadło, nie wiem,  reszta - z innej bajki .Dziękuję za zainteresowanie .Pozdrawiam.

IMG_20211101_110144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze plecy skrzyni, czy są jakieś ślady po innym mocowaniu sanek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenzkirch nie stosował z reguły tego typu zawieszeń skrzyni. Była to standardowo zawieszka z oczkiem z blachy stalowej . To taka jedna z podstawowych cech wskazująca na inne pochodzenie skrzyni . 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - ktoś miał nową skrzynkę ,nowy mechanizm z takim wahadłem- i sobie zrobił zegar - tylko to mi przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wcale nie jest taka nowa ,.... grube plecy , śruby głęboko osadzone . Becker takie zawieszenie skrzyni robił !

A wahadło też stare ..... trudno powiedzieć jakie miał przejścia - historię .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma specjalnie co narzekać . Świetny zegar .

W Lenzkirchach nie siedzę , więc się nie znam , ale nieco wcześniej , to mocniejsi koledzy , którzy dużo wiedzą , to główne zastrzeżenie mieli tylko do wahadła .

Więc ogólnie , to chyba śmiało można mówić , że Lenzkirch , bo przecież liczy się mechanizm ..... a , parę drobnych rzeczy .... nie ma co szukać dziury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, shreq napisał(-a):

Tak dla porównania fragmenty Lenzkircha które są oryginalne. Zbierałem kiedyś te zegary, i wiem że powielanie blisko siebie, takich samych zdobień, np. ,,kopertki" nie jest cechą Lenzkircha, a raczej kogoś kto tych zdobień miał ograniczoną ilość.

 

20211101_090348.thumb.jpg.56b62a3eb5a803de1ff46c6c7a5044bf.jpg

 

A tak przy okazji, proszę, przyglądnijcie się koledzy na moją obudowę zegara. Czy jest szansa na to, że jest ona od Lenzkircha?

 

20211101_083004.thumb.jpg.415ba29f8daafc1ac0ce661598de6677.jpg

Obstawiam LFS

Zbieram Lenzkirch mam kilka takich 24 ,wszystkie takie wahadła .

DDD.jpg

DDE.jpg

DDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.