Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PKS

Kwarc EDC do 2k dla żołnierza

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zegarka dla brata na okrągłą rocznicę. Brat jest wojakiem, choć z racji wieku już więcej czasu przebywa na ziemi niż w powietrzu. Obecnie nosi koszmarnego G-Shocka, którego zakłada nawet do garnituru. Oczy mi krwawią, więc pomyślałem, żeby mu kupić coś bardziej uniwersalnego, ale jednocześnie z toolwatchowym charakterem. Nie interesują mnie garniturowce czy casualowce, raczej coś w stylu EDC (do koszuli zakładanej 2 razy w roku wszystko będzie lepsze od tego G).

Gdyby nie ograniczenia budżetowe, to celowałbym w Sinna UX.

 

Wymagania:

- budżet do 2k

- raczej kwarc

- mile widziane jakieś ciekawsze mechanizmy niż Ronda za 5 USD

- komplikacje jak najbardziej (chron, GMT), ale nie są konieczne

- OEM guma lub bransoleta

- może być microbrand

- rozmiar "normalny" (raczej ma średni nadgarstek)

- mogą być używki, ale we wzorowym stanie

- przydałoby się przynajmniej WR100, choć najlepiej WR200 (zdarza mu się nurkować)

 

Myślałem o:

- Seiko Arnie - trochę duże, poza tym chyba lepsze będzie coś bardziej uniwersalnego

- Bulova "moonwatch" - jak dla mnie krążek hokejowy, ale nie mówię nie

- Alpina Startimer i Alpiner - druga poza budżetem, ale w obu nie pasuje mi ta bransoleta z ogniwem na połysk

- Hamiltony jakoś mnie nie przekonują

 

Pomożecie? Zupełnie nie orientuję się w kwarcach. Gdyby to miał być zegarek mechaniczny, to nie miałbym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być kwarc, to zdecydowanie poleciłbym coś na Eco-Drive od Citizena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony Certina. Można poszukać coś dla siebie(brata). Ds first może być również na gumie lub bransolecie. Oraz wersję hrono. 

Screenshot_20211104-142812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inox jest w kręgu zainteresowania, Eco-drive'y też, ale jakoś nie mogą znaleźć nic ciekawego - niby taki duży wybór, a nic mi nie pasuje.

Alpina i Certina fajne, ale zastanawiam się, czy jest sens pchać się się w szwajcary. Jak kwarce, to japończyki chyba mają więcej do zaoferowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ofertę Trasera, mają fajne field watche z trytem, choć napędzane zwykłymi rondami 715

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach te citki mocno odpustowe, ale obejrzałem parę filmików i całkiem fajnie się prezentują. Muszę je obejrzeć na żywo, bo to chyba dobry kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Ten to już chyba za bardzo nawiązujący do wojska, a wolałbym z tym nie przesadzać.

A warto szukać kwarcy w mikrobrandach? Myślałem na przykład od Twojej scurfie ;)

Na razie same sprawdzone marki proponujecie, a może coś jest ciekawego u "niezależnych"?

Reklamy tej marki nie dają mi spokoju na ft:

https://wolbrook.com/collections/skindiver-wt-mecaquartz-watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, PKS napisał(-a):

A warto szukać kwarcy w mikrobrandach?

 

Moim zdaniem nie warto - chyba że mechanizm jest popularny i w razie czego łatwo go naprawić/wymienić - drugim warunkiem jest cena. Zwykły kwarc powyżej 500/700 PLN jest przeszacowany - niezależnie od marki która go wykonuje, no chyba że chcesz płacić za napisy na tarczy. Jeśli chodzi o "kwarc" to poszedłbym w zegarki które mają jakąś wartość dodaną, np solar albo radiową, bądź przy pomocy GPS synchronizację - ale to moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadać ;)

 

Rzuć okiem na:

https://timeandpassion.pl/kategoria-produktu/zegarki/

https://balticus-watches.com/o-marce/

https://shop.xicorr.com/?gclid=CjwKCAjwiY6MBhBqEiwARFSCPrS580qCxTHQnqh4G7jbR0Z_EjUf8aLxKxSeYADzhvJn92si3RYj2BoC5PUQAvD_BwE

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova Moon. A jeżeli Inox to nie kupuj tytanu, strasznie się orze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Daito napisał(-a):

 Jeśli chodzi o "kwarc" to poszedłbym w zegarki które mają jakąś wartość dodaną, np solar albo radiową, bądź przy pomocy GPS synchronizację - ale to moje zdanie i nikt nie musi się ze mną zgadać ;)

 

I to jest chyba słuszna koncepcja - Citizen Eco-Drive, Seiko Solar. Coś jeszcze? Casio Oceanus daje radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PKS napisał(-a):

Casio Oceanus daje radę?

 

Oczywiście, że daje, ale w budżecie do 2k to raczej tylko OCW-T200 lub OCW-S100, z tym, że S100 jest skazany na dedykowana bransę - pasek z uwagi na kształt koperty będzie raczej ciężko dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PKS napisał(-a):

 

I to jest chyba słuszna koncepcja - Citizen Eco-Drive, Seiko Solar. Coś jeszcze? Casio Oceanus daje radę?

może coś takiego: https://www.amazon.pl/gp/product/B08JGDT7RJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

albo czarny w tytanie, cenę możesz negocjować https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-cb0230-81e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być z GMT i wr 200 to może taki citizen

IMG_3803.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.