Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
felixo

Bransoleta nie przechodzi przez dłoń?

Rekomendowane odpowiedzi

PXL_20211104_163011357.thumb.jpg.020b52ada8788f33e9a0523f72df2fb6.jpg

Byłem u zegarmistrza dopasować bransoletę. Jak ustawi się mój rozmiar (jestem szczupły), to nie mogę przecisnąć bransolety przez dłoń. :( Spotkaliście się z takim problemem?

 

Które marki mają bransolety z 

1. Dłuższym "rozpięciem"

2. Micro dopasowaniem?

 

Wiem, że niektóre Rolexy. A z tańszych marek pokroju Rado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego problemu w Certinie,  w OS oraz w Christopher Warsd (tutaj jest mikroregulacja, ale nie ma to znaczenia i tak dłoń przechodzi). Nadgarstek z tych mniejszych bo 16,5 cm a bransoleta raczej dopasowana na minimalny luz tak aby nie było dyskomfortu.  Pokażesz zapięcie w tym Rado?

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Pokaż na zdjęciu w jakiej pozycji zapięcia bransoletka nie przechodzi przez rękę.

Rado-GoldenHorse-R33930313_2.thumb.jpg.84a76e9d12e14bb1ffc307c121093b5d.jpg

W takiej?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Rado odpięli mi 7 elementów bransolety. Wtedy był rozmiar pasujący do mojego nadgarstka (mam 16 cm w obwodzie). I w takiej wersji zegarek nie przechodzi przez dłoń. 

 

Był oczywiście rozpięty.

Godzinę temu, tarant napisał(-a):

No właśnie. Pokaż na zdjęciu w jakiej pozycji zapięcia bransoletka nie przechodzi przez rękę.

Rado-GoldenHorse-R33930313_2.thumb.jpg.84a76e9d12e14bb1ffc307c121093b5d.jpg

W takiej?

Tak, w tej bransolecie. Jest ładna i miła w dotyku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedem ogniw? Nie mogę sobie wyobrazić jak to wymierzyli. Jaki masz obwód nadgarstka?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nadgarstku mam 16 cm. Dłoń ma w najszerszym miejscu 24 cm. Więc "rozpięcie" powinno dawać co najmniej 8 cm. Tyle chyba nie daje.

 

Czy mogło mieć znaczenie, że rozpięli elementy z jednej strony bransolety? Chyba nie... W żaden sposób bransoleta nie przechodziła przez rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z jednej strony? U zegarmistrza czy u kowala byłeś? Podejrzewam, że za dużo Ci zdjęli po prostu. Rozpięcie spokojnie powinno wystarczyć żeby dłoń przeszła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zdjęcia już z przywróconymi wszystkimi elementami. Bo zegarek odsyłam. 

Średnica pełnej bransolety to 19 cm. Po rozłożeniu 25cm. To daje 6cm. A ja potrzebuję 8cm więcej po rozpięciu. 

 

Zatem zgadza się wszystko. Mam nadzieję, że znajdę inny równie fajny zegarek.

 

A tego Rado Golden Horse 1957 bardzo polecam. Piękny. Bransoleta z wyglądu i dotyku cudo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Musisz mieć dłoń jak bochen chleba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałem. Jaki wymiar ma pojedyncze ogniwo? Patrząc tak na oko jakieś 6mm. Jeżeli ma być odrobina luzu, a na full oryginalna bransoleta z wszystkimi linkami przygotowana jest na 19cm nadgarstek, to powinno się zdjąć łącznie 3, maksymalnie 4 ogniwa. 

 

Powtórzę pytanie już wcześniej zadane. Kto dokonywał skracania bransolety? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając nadgarstek 16 cm nikt nie skraca bransolety na 16 cm....to nie pasek, że ma być na ciasno. Ja będę się upierał, że jednak bransa została skrócona za bardzo. 7 zdjętych  ogniw po 6 mm to 42 mm.  Czyli zostaje niecałe  15 cm jeżeli ma faktycznie fabrycznie 19 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte zapięcie tego Rado ma zbliżony rozmiar do zapięcia Datejusta, ok. 10cm, także jest to mniej więcej standard. Coś zostało pochrzanione przy skracaniu - za dużo zdjętych ogniw.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skracali w serwisie Skąpski w Poznaniu. 

 

Były dwie próby. Raz zdjęli 7 elementów (tyle mówili, ale nie liczyłem, też wydało mi się dużo). Zegarek nie wszedł. Potem dołożyli 2 elementy. Zegarek wszedł ledwo, ale był za luźny na nadgarstku. 

 

Natomiast patrzę na inne zegarki w domu z bransoletami... Tam po rozpięciu mam 6cm różnicy. A wchodzą mi lekko i mam jeszcze zapas.

 

Czy fakt, że oni zdjęli te elementy z bransolety z jeden strony tylko mógł uniemożliwić założenie zegarka?

Edytowane przez felixo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 6. Więc zdjęli 6. Ale z jednej strony. Miałem wrażenie, że zapięcie z jednej strony bez bardzo blisko koperty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem swoją dłoń ułożoną do zdjęcia zegarka. Potrzebuję minimum jakieś 26,5cm wewnętrznego obwodu bransolety z zapięciem i zegarkiem do swobodnego zdjęcia zegarka. Nadgarstek 18,5cm, łapa dosyć szeroka.  

 

Jeżeli zdjęli 6 ogniw, to przygotowali zegarek na nadgarstek ~14,5cm. :lol: 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, felixo napisał(-a):

Chyba jutro spróbuję jeszcze raz w innym serwisie...

Zrób tak i koniecznie daj znać, na czym stanęło.

 

Ps.

Skąpski to bardzo przyzwoity serwis. Skracali mi bransoletę do Omegi SMPc - bez żadnych problemów.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dam jutro znać.

 

W Skąpskim obsługiwał mnie jakiś młody, ale sympatyczny człowiek.

 

Jedynie mam wrażenie, że błędem mogło być zdjęcie elementów bransolety tylko z jednej strony. Przy zakładaniu zegarka na dłoń potrzeba zaokrągleń po prawej i lewej stronie. Jeżeli tam był płaski element otwarcia motylkowego, to mógł naciągać bransoletę zbyt mocno. Jutro to sprawdzę. Na miejscu nie pomyślałem o tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Zelosie popełnili taki błąd i do Swordfishy dawali bransoletę z krótszym niż zwykle zapięciem, żeby lepiej się układało na nadgarstku. Przez to przy otwartej bransolecie jej obwód był dla niektórych użytkowników zbyt mały i mieli oni problemy z zakładaniem zegarka. Zelos przeprosił i ogłosił, że wymieni zapięcia wszystkim, którzy zgłoszą taki problem.

Albo masz wyjątkowo szeroką dłoń w stosunku do nadgarstka, albo coś spaprali w serwisie. Zdjęcie 7 ogniw tylko z jednej strony nie wygląda mi na profesjonalny serwis. Jak to zapięcie by się wtedy układało na nadgarstku? Tak jak napisałeś, to rzeczywiście może powodować napinanie się zapięcia na wąskiej stronie nadgarstka i potem tych milimetrów brakuje w innym miejscu, co powoduje trudności w zakładaniu. Tylko przy zakładaniu zegarka można trochę pokręcić ręką i to zniwelować, więc nie do końca tutaj upatrywałbym problemu. W każdym razie niech ściągną na początek po trzy ogniwa z każdej strony i wtedy się zobaczy, czy to zrobi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spróbuję. Dzięki. Mam nadzieję, że to nie problem jak w Zelosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było równo na zapięciu to po stronie godziny 12stej musi być 2-3 ogniwa więcej niż od wewnątrz. 

Dziwne z tym Rado że nie pasuje czyżby (bez urazy) jakiś potomek Jana Kobuszewskiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.