Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
felixo

Bransoleta nie przechodzi przez dłoń?

Recommended Posts

Mam podobną sylwetkę i ręce 😅Ale nie poddaję się jeszcze. Zegarek jest przepiękny, podejmę jeszcze jedną próbę w innym serwisie.

U mnie wygląda to tak: obwód nadgarstka 17,5 cm na zimno, 18,0 cm na ciepło, bransolety w zegarkach mam wszystkie na obwód wewnętrzny 18,5 cm, czyli na niewielki luz, zaś obwód dłoni do przejścia bransolety po schowaniu kciuka 24,5 cm. Rozpięcie dodaje od 6 do 7 cm, więc jest ok. Możliwe, że z powodu Twojej budowy dłoni rzeczywiście jest problem.

Ogniwa powinny być zdejmowane tak, aby zapięcie mieściło się całkowicie na wewnętrznej części nadgarstka, nie wystawało, u mnie zwykle jest tak, że od strony godziny 12 jest od 1 do 3 ogniw więcej niż od strony godziny 6, to zależy od rodzaju zapięcia i długości ogniw.

Edited by Janek72

1 minutę temu, felixo napisał(-a):

Udało się! 😀

Należało ogniwa zdejmować po równo. Szkoda, że w Skąpskim tego nie ogarnęli. 

Dziękuję Wam za pomoc! Bo gdyby nie Wy, to b odesłał zegarek. 

To dobrze, że się udało.  Jednocześnie gratuluje fajnego Rado!

Ile ogniw ostatecznie zostało zdjętych?

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń.

Brawo :)   a zegarek baaardzo ładny, całkiem przyzwoita średnica widzę. 37, 38mm ?

Edited by Łukasz_M

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ile ogniw ostatecznie zostało zdjętych?

Zdjęli 6 ogniw. 🙂 
Tak, średnica 37 mm. Dziękuję, z
egarek na żywo wygląda jeszcze lepiej. 🙂

Ten model to wersja limitowana. Jest kopią zegarka Rado z 1957 roku. Ma identyczne wymiary, styl. Tyle, że cała reszta jest już wyższej jakości. Rezerwa chodu 80 godzin, szafirowe antyrefleksyjne szkiełko itd.
Ta bransoleta z "ryżowymi oczkami" robi sporo roboty. Jest niesamowicie miła w dotyku, elegancka. I najwygodniejsza jaką miałem. To już wiem po kilku godzinach noszenia. Więcej o zegarku napiszę za parę miesięcy jak go dłużej ponoszę. 

PS. Ciekawa jest ta kotwica. Ona się obraca. Pierwotnie w 1957 roku to był "wskaźnik konieczności oddania zegarka do serwisu". Gdy przestawała się kręcić, to był znak, aby zegarek serwisować. W praktyce podobno to nie działało najlepiej. Współcześnie jest to fajny bajer plus podobno utrudnia podrabianie zegarków Rado. Bo (podobno) jeszcze nie poradzili sobie z tym detalem. I w podróbkach kotwica się nie obraca.

Edited by felixo