Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
felixo

Longines 1944

Rekomendowane odpowiedzi

s-l400.jpg.cc46038b68ca3fdaa036146801ac6c57.jpgMam tego typu zegarek. To zdjęcie z internetu, bo mój egzemplarz w serwisie jest.

 

Działał, żona nosiła, zaczął z oporem się nakręcać, ale przestał. Serwis analizuje koszt zrobienia przeglądu. Wstępnie 1200 zł.

 

Chciałbym go sprzedać. Czy warto zatem robić serwis? Czy próbować sprzedać jako niedziałający? Gdzie to zrobić? 

 

Dodam, że wymieniliśmy w tym zegarku szkiełko i pasek. Bo oryginale już nie nadawały się.

 

Ps. Czy on ma lumę z radem? Czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem gdzie oddałeś na serwis ale cena 1200 to raczej dosyć wysoki koszt. Gdybyś wiedział co konkretnie ma być zrobione, naprawione łatwiej byłoby ocenić. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam,ze podana cena jest trzykrotnie zawyzona.Taniej bedzie kupic zegarek z takim werkiem i wymienic czesc,jezeli zegarek ma wartosc sentymentalna.Pozdrawiam.

Edytowane przez leszek 1951

leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Komasa Poznań. Pan te 1200 zł strzelił z głowy. Z dokładną wyceną ma zadzwonić jeszcze. Czyli wg Was serwis tego zegarka powinien być ok 400 zł? Gdzie w Poznaniu za tyle go zrobię?

 

Jaka jest wartość takiego zegarka orientacyjna? Gdyby go chcieć sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum nie wycenia się zegarków.  Regulamin. Zapytaj zegarmistrza on jest fachowcem lub wystaw na licytacje, rynek odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, felixo napisał(-a):

Jaka jest wartość takiego zegarka orientacyjna? Gdyby go chcieć sprzedać?

Tak jak @sviety napisał - nie wycenia się tutaj zegarków - po drugie przedmiot jest wart tyle ile ktoś chce zapłacić, dla mnie nie jest wart nic, ale może się znaleźć ktoś kto zapłaci za niego jakieś większe bądź mniejsze "drobne" - wystaw na jakimś portalu aukcyjnym od 1PLN to się dowiesz jaka jest wartość jak się aukcja skończy ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko moja rada. 

Zachowaj stare szkiełko jeśli nie połamane. 

Nowy zamiennik nigdy nie jest oryginalny...

 

Co do paska,  to są również amatorzy ale dużo zależy od jego stanu zachowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, felixo napisał(-a):

Rozumiem, dziękuję

czy jest szansa na zdjęcie mechanizmu? Jaka jest jego średnica bez koronki?

 

6 godzin temu, Daito napisał(-a):

Tak jak @sviety napisał - nie wycenia się tutaj zegarków - po drugie przedmiot jest wart tyle ile ktoś chce zapłacić, dla mnie nie jest wart nic, ale może się znaleźć ktoś kto zapłaci za niego jakieś większe bądź mniejsze "drobne" - wystaw na jakimś portalu aukcyjnym od 1PLN to się dowiesz jaka jest wartość jak się aukcja skończy ;)

Widzę, że kolega nie jest czujny... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 11:28, leszek 1951 napisał(-a):

Taniej bedzie kupic zegarek z takim werkiem i wymienic czesc,jezeli zegarek ma wartosc sentymentalna.Pozdrawiam. 

 

Życzę powodzenia w szukaniu "taniej". 😏

A zegarek wedlug mnie to Longines Calatrava,  z lat 40-tych z mechanizmem 12.64Z. Nie chcę podawać tu cen tego modelu w sieci, każdy może to sobie sprawdzić, ale bardziej sterane egzemplarze można znaleźć choćby na chrono24. 

 

Moja rada, jeśli nie musisz, nie sprzedawaj go, czasy są takie że pieniądz jest mało warty a takiego drugiego zegarka tanio nie kupisz. Nie odnawiaj tarczy, nie poleruj koperty na błysk. Napraw mechanizm i albo noś później albo do szuflady. Jeść nie woła a wartości będzie nabierał. 


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calatravy to są zupełnie inne koperty z większym płaskim bezelem. 

To jest bauhausowa koperta o średnicy ok 33mm.

 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba masz rację, ale drugą część mojej wypowiedzi podtrzymuję. 🙂

Zegarek naprawić i zachować dla potomności. 


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawę w serwisie Komasa wyceniono na 450 zł. Więc zlecam naprawę. Dziękuję za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem zegarek z serwisu. Poniżej jego zdjęcia. Czy to jest ten model Calatrava z lat 40tych? Czy on posiada lumę radową? 

PXL_20211117_152202400.jpg

PXL_20211117_151950457.jpg

PXL_20211117_152233304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow piękny, czyżby to był Tre Tacche...

20 minut temu, felixo napisał(-a):

Odebrałem zegarek z serwisu. Poniżej jego zdjęcia. Czy to jest ten model Calatrava z lat 40tych? Czy on posiada lumę radową? 

PXL_20211117_152202400.jpg

PXL_20211117_151950457.jpg

PXL_20211117_152233304.jpg

 

Tutaj masz coś więcej https://italianwatchspotter.com/polaroid-the-legendary-longines-3-tacche/?lang=en

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez wątpienia model opisany w materiale, który wkleiłem. Twój ma chyba 35 mm?  Czy możesz pokazać wnętrze dekielka?

 

Znasz teraz model, więc w internecie znajdziesz wszystkie informacje których potrzebujesz.

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazanie modelu. 

Jak dekielek odkręcić? Nigdy tego nie robiłem, nie mam żadnego klucza do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaw... Już widać, że ktoś bez odpowiedniego narzędzia się do niego dobierał... i uwalił Ci minimum 10% z wartości... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, też wolę nie tykać. Zegarek nosiła moja babcia. Dekielek był w takim stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i wartościowy model, gratulacje. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, felixo napisał(-a):

Spoko, też wolę nie tykać. Zegarek nosiła moja babcia. Dekielek był w takim stanie. 

Gratulacje, piękna i wartościowa pamiątka .  Jeśli nie musisz sprzedawać to nie spiesz się. To zegarek który będzie cały czas zyskiwał na wartości a być może się z czasem rozmyślisz ;)

A jeśli uda Ci się wyciągnąć jego metrykę z archiwum Longinesa jeszcze podwyższyć jego wartość i poznasz trochę historii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam. Informacja o metryce ciekawa i przydatna. Napiszę do nich i spróbuję uzyskać informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.