Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pantelejmon

Zegarek na 40-kę. Do 25k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Koledzy,

lata mnie tu nie było, ale wymyśliłem sobie w ramach walki z kryzysem wieku średniego, że na 40-kę (do której jeszcze trochę, ale z drugiej strony nie tak wiele) kupię sobie kolejny zegarek:). 

Wymagania:

-automat

-bransoleta

- przezroczysty dekiel:) (mimo, że uwielbiam patrzeć na takie dekle to mam tylko jednego szkieletora więc to jedyny w sumie obok mechanizmu must-be wymóg)
- żeby w miarę sensownie wyglądał do koszuli

- budżet do mniej więcej 25k zł 

Na razie w czołówce moich typów jest Omega Seamaster Aqua Terra (nie  zdecydowałem się jeszcze na konkretny model).
Proszę Szanowne Koleżeństwo o typy :).

Co już mam (i chyba w tym guście szukam, bo najlepsze są te piosenki, które już znamy:)) 

Eterna KonTiki Four Hands
1edfcb9a4f6991299faeed26ef68
Longines Flagship
longines_flagship_heritage_2019_10_ch24p
Kemmner Szkieletor
f16fb958d6371f7664c2602cfb0f736e.jpgTissot PR 50
black-swiss-watch-automatic-tissot-1853-
Vratislavia Conceptum
9753ea64f4603042d96ae6f94928360a.jpg
i kilka innych, które w sumie średnio współgrają z moim gustem więc nie będę o nich pisał :) 

(zdjęcia poglądowe, nie moje. Wszystkie te zegarki są ładne a ja swoimi wątpliwymi umiejętnościami foto tylko bym je popsuł :)).

Edytowane przez Pantelejmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT fajny wybór :)

Ja bym pomyślał jeszcze o czymś od Grand Seiko 

ml_5565546.jpg

 

Zenith Elite (bransoleta chyba odpada) 

DkZdOQWUYAAm9Xa.jpg

 

Nomos Zürich (jest chyba do niego bransoleta) 

805-807-zuerich-weltzeit-3d-back-gray_1.

 

I może coś z innej bajki jak TH Carrera? 

tagheuer_carrera42_2020_003_ch24pl.jpg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Ot tak na szybko Omega AT, Zenith Defy.

@evilymAT o ułamek sekundy 😉

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT jest aktualnie u mnie na topie o czym pisałem, ale szukam jeszcze alternatyw i mniej oczywistych wyborów:). Co do GS to ten konkretny model ze zdjęcia jest zacny i coś takiego by mi bardzo pasowało  (jaka refka?), ale czy go wyjmę w założonej kwocie to hmm mam wątpliwości. Carrera odpada, jakoś mnie nie przekonuje. Jak chodzi o Zenithy to chyba bym już dozbierał i na kolejne urodziny kupił jakiegoś El Primero:). Dzięki za sugestie:).

 

PS Jak chodzi o Nomosa Zurich to ma jednak zbyt "pustą" tarczę jak dla mnie. 

Edytowane przez Pantelejmon
ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Zenith myślę do wyrwania w zakładanym budżecie. Minus brak bransolety. 

 

img_prod5971_0_o.jpg

 

GS to SBGH267. Ten konkretny to limitka więc raczej trudna do zdobycia i nie w tym budżecie. Ale poszukałbym innego. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza dołożyć do brzozy (SLGH005)? Choć bardziej do mnie chyba gada niebieski SLGH003

Poczytaj o tych zegarkach - nowy mechanizm, w końcu fajna grubość...

Moim zdaniem całościowo patrząc zjada omege AT:

spacer.png

 

W dniu 5.11.2021 o 12:07, bibbi napisał(-a):

A w piateczek warto przywolac zwyciezce kategorii Best Men’s Watch na GPHG.

f796529797f43d6b56e6ec6d33cdb20f.jpg

Dla zainteresowanych - wiem u jakiego AD w Europie mozna go nabyc od reki za byc moze troche ponizej €7.500. emoji387.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pantelejmon napisał(-a):

PS Jak chodzi o Nomosa Zurich to ma jednak zbyt "pustą" tarczę jak dla mnie. 


Patrz na Zurich Weltzeit a nie Zurich, dużo można o tej tarczy powiedzieć ale nie to, że jest pusta:
 

2B2B6B3E-2EFC-4B7D-9D8B-4BC12E16E807.thumb.jpeg.34e9dfe10aaa149c2567823179380a0c.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do brzozowego nawet na ch24 musiałbym dorzucić dyszkę. A AT-kę wezmę nawet poniżej założonego budżetu. Lubię patrzeć na GS, ale nie wiem czy aż tak bardzo :). 

 

PS. Weltzeita w ogóle nie brałem pod uwagę. Zbyt duże mam skojarzenie z jakimś drogowskazem :). Lubię jak na tarczy coś się dzieje, ale nie aż tyle. GS od kolegi evilym czy brzozowy GS od StaregoWilka, moja FH to są te klimaty - dzieje się trochę ale nie za dużo :).

Edytowane przez Pantelejmon
ps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

W tej sytuacji byłoby wskazane postarać się o 40letni zegarek.

To ma być sposób na konsumpcjonistyczne przykrycie tej 40-ki a nie sposób na przypominanie o niej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och, przyglądałem się zegarkom z 1981 roku na chrono24, sporo Roleksów oyster perpetual, Omegi różne, Heuery etc. Jest też dużo Submarinerów, ale te zdecydowanie poza horyzontem finansowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pominiemy przeszklony dekiel, to można się zastanowić nad Rolexem Explorer, ewentualnie OP.

W kolekcji brak czegoś kultowego i chrono, więc czemu nie Moonwatcha z dwoma szafirami, widoczny mechanizm będzie w cenie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Jeśli pominiemy przeszklony dekiel, to można się zastanowić nad Rolexem Explorer, ewentualnie OP.

W kolekcji brak czegoś kultowego i chrono, więc czemu nie Moonwatcha z dwoma szafirami, widoczny mechanizm będzie w cenie 😀

Rolexy odpadają właśnie ze względu na dekiel. To jednak musi być :). No i budżet też zdecydowanie nie ten.  Z chrono to biorę pod uwagę przede wszystkim El Primero (choć podobnie jak w AT - nie wiem jeszcze który konkretnie model) i gdybym miał decydować się na chrono to jednak Omega by przegrała:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Zenith Defy w tytanie? też powinien być w budżecie, tylko z koszulą to kwestia podejścia.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przekornie, jeżeli nie musi być koniecznie na krańcach budżetu, to za sporo mniej niż 25 kPLN, może coś w ten deseń? Dobry zegarek z bardzo dobrą bransoletą i ponad 20k zostaje w kieszeni. Za 20k polecisz na jakieś safari do Afryki albo zobaczyć Machu Picchu (albo jedno i drugie). Tam Ci się GMT przyda. 😉

 

obraz.png.ede9f03ee20c8bd17254bb0b0b56c5a3.png

 

obraz.thumb.png.7ccb19db92bf66bfffe7cbff62e2e29e.png

 

A odnośnie Omega AT, to nie wiem, czy już przymierzałeś. Jeżeli nie, to koniecznie to zrób. Moje (gorące) uczucie do AT po przymiarce trochę osłabło. Jak założyłem, to wydawało mi się, że to jednak stosunkowo gruby, baryłkowaty i ciężki zegarek. Może dlatego, że do tej przymiarki ściągnąłem z nadgarstka Flagshipa, który jest jednak znacznie skromniejszy pod względem grubości i wagi. Z budżetem 25k, może faktycznie warto pomyśleć o czymś mniej popularnym z tej grupy cenowej? Gdyby się udało wyrwać ładne Grand Seiko, to byłaby chyba lepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Globemaster? Mniej popularna niż AT, a moim zdaniem warta rozważenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał(-a):

może Zenith Defy w tytanie? też powinien być w budżecie, tylko z koszulą to kwestia podejścia.

Defy jakoś mi nie  leży, chociaż akurat jego na żywo nie mierzyłem.

 

51 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

A ja przekornie, jeżeli nie musi być koniecznie na krańcach budżetu, to za sporo mniej niż 25 kPLN, może coś w ten deseń? (...)

 

Takiego bezela to ja jednak jakoś nie czuję.

 

A odnośnie Omega AT, to nie wiem, czy już przymierzałeś. Jeżeli nie, to koniecznie to zrób. Moje (gorące) uczucie do AT po przymiarce trochę osłabło. Jak założyłem, to wydawało mi się, że to jednak stosunkowo gruby, baryłkowaty i ciężki zegarek. Może dlatego, że do tej przymiarki ściągnąłem z nadgarstka Flagshipa, który jest jednak znacznie skromniejszy pod względem grubości i wagi. Z budżetem 25k, może faktycznie warto pomyśleć o czymś mniej popularnym z tej grupy cenowej? Gdyby się udało wyrwać ładne Grand Seiko, to byłaby chyba lepsza opcja.

 

AT-kę mierzyłem i zdania nie zmieniłem, nawet się już targowałem z dobrym skutkiem :D, ale raczej hobbystycznie, bo budżet niezebrany. No i nie da się ukryć, że w porównaniu z Flagshipem to baryłka. Szukam właśnie czegoś mniej popularnego z tej grupy cenowej żeby mieć "ból głowy" w wybieraniu. :). GS, które mi się podobają - choćby te prezentowane przez Kolegów wyżej - jednak dość lub bardzo przekraczają budżet i mam wątpliwości czy warto go przekraczać. Dla El Primero bym trochę przekroczył a tu jednak..., ale GS nie mierzyłem. 

 

Globemaster fajna opcja, o niej nie myślałem aż zobaczyłem tył. Coś takiego mi się podoba. I tarcza też ciekawa - łamana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Grand Seiko

Tyle czytałem ubolewań na temat serwisu GS w PL. :unsure:
Czy coś zmieniło się w tym temacie ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tyle czytałem ubolewań na temat serwisu GS w PL. :unsure:
Czy coś zmieniło się w tym temacie ⁉️

 

Może gdybym jakieś GS miał, to coś więcej mógłbym o tym powiedzieć. Ale niestety nie mam. 😉

Natomiast kupując zegarek w cenie GS, bez wątpienia oczekiwałbym wysokiego poziomu obsługi w autoryzowanym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się kierował tylko emocjami i miał tyle pieniążków,  to bym kupił GS snowflake spring drive :) tylko gdzie ten spring drive serwisować,  właśnie... To może już lepiej tą Omegę,  coaxial też jest trudny i drogi w serwisie,  ale pewnie w kilku miejscach w PL bez strachu można to zrobić.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Janek72 napisał(-a):

Gdybym się kierował tylko emocjami i miał tyle pieniążków,  to bym kupił GS snowflake spring drive :) tylko gdzie ten spring drive serwisować,  właśnie... To może już lepiej tą Omegę,  coaxial też jest trudny i drogi w serwisie,  ale pewnie w kilku miejscach w PL bez strachu można to zrobić.  

Ma ktoś w ogóle doświadczenie z serwisowaniem GS w Polsce po okresie gwarancyjnym lub kupionych poza siecią AD (zibi vel nobleplace w PL)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: nie ma autoryzowanego serwisu GS w Polsce. Czyli serwisujesz u zegarmistrza, który prawdopodobnie nie ma doświadczenia z tymi mechanizmami i niemal na pewno nie ma dostępu do części. Po co? W czym problem z  wysyłką do DE, NL czy nawet JP? GS nie jest jedyną marką serwisowaną poza PL.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Jeszcze raz: nie ma autoryzowanego serwisu GS w Polsce. Czyli serwisujesz u zegarmistrza, który prawdopodobnie nie ma doświadczenia z tymi mechanizmami i niemal na pewno nie ma dostępu do części. Po co? W czym problem z  wysyłką do DE, NL czy nawet JP? GS nie jest jedyną marką serwisowaną poza PL.

To, że nie ma serwisu to wiadomo. Chodziło mi o to czy serwis pogwarancyjny lub zegarków z innego źródła da się zrobić np. za pośrednictwem AD i jakie są tego extra-koszty.  Japonia to jest jednak zabawa celno-podatkowa w którą nie każdy chce się bawić. A wysyłanie na własną rękę nawet na terenie UE też wiąże się z pewnym ryzykiem tym bardziej, że nie każdy kurier chce takie rzeczy przyjąć do wysyłki a jeśli nawet to wymagają one dodatkowych ubezpieczeń i zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo droższe zegarki latają do serwisu. Za serwis pogwarancyjny płacisz więc jeśli zegarek nie jest kradziony to nie widzę powodu, dla którego nie mieliby ci wykonać usługi. Jeśli chodzi o wysyłkę to GS jeszcze nie przerabiałem ale z moich rozmów z AD wynikało, że wszystko organizują oni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.