Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eisbar03

Jeden jedyny do 45k

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinuję, kombinuję i wykombinować nie mogę.

Zmieniam i zmieniam, aż w końcu doszedłem do momentu, że nie wiem w którą stronę pójść.

 

Stwierdziłem finalnie, że nie potrzebuję kilku zegarków bo i tak ostatecznie chodzę w jednym 🙂  tak już mam.

W związku z powyższym, wyprzedałem wszystko i postanowiłem. Zostanę jednozegarkowcem.

 

Podoba mi się zbyt wiele zegarków i trudno mi się zdecydować który wybrać 😛

Może podzielicie się swoimi spostrzeżeniami oraz typami, może padną jakieś ciekawe podpowiedzi, sugestie, wskazówki.

 

Co do wymagań:

Budżet: do 45k

Rozmiar; max 42mm

Pasek: bransoleta

Mechanizm: automatyczny

Komplikacje: data, chrono może być

Obwód nadgarstka: 18,5 cm

Kolor tarczy: biała, czarna, niebieska

Kopera / bransoleta: stal

Nowy

 

Uprzedzając pytania. Garnituru nie noszę, max to smart casual i to bardziej w kierunku sport casual. Jednak jak przyjdzie mi się raz na rok w garnitur wbić to dobrze by też się jakoś komponował 🙂

Na home office bluza z kapturem i smartwatch rulezzz.

 

Zapisałem się na Rolexa Datejusta 41 niebieskiego na jubilee. Odbiór zapewne koło marca 2022. Tylko zastanawiam się czy nie za elegancki jak dla mnie.

 

A poniżej lista od sasa do lasa, którym się przyglądałem.

Zenith Chronomaster Sport

Breitling Chronomat B01 

Omega Planet Ocean 42mm

Glashutte Original SeaQ

Cartier Santos Large

Rolex Datejust 41

 

Fanem diverów jestem, chrono też lubię. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj - Twój pierwszy wybór jest najlepszy. Poczekaj do marca - będziesz zadowolony do końca świata i jeden dzień dłużej. Niebieski DJ obsłuży wszystkie okazje i stroje, od slipek kąpielowych, do garniaka włącznie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się zapisałeś to poczeaj na DJ. Jak nie spasi to wrócisz to tematu. Pozostałe które są w kręgu zainteresowania  są do kupienia od ręki. Tylko PO 42mm to albo uzywka albo nos. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same przemyślenia ostatnio. Mam kilka zegarków a i tak chodzę w jednym. Też myślę aby sprzedać wszytko i kupić DJ 41. Oczywiście tą "właściwą" wersję z karbowanym bezelem i jubilee. Bo po co mi inne kiedy wciąż myślę o kolejnym, o tym lepszą tym, o tym króliczku. Chyba po DJ 41 już nic innego nie ma, prawda? To cel ostateczny? 

Oczywiście muszę do tej teorii dorosnąć dlatego na razie myślę o OP 41 ale na mój wątek na razie nikt nie opisał. Dopiero za jakiś czas będzie DJ. Boję się tylko zaszufladkowania. W

Rolex ma skrajne opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze Explorer1 39mm. Ale dj (choc dla mnie karby i jubilee to za słodkie) to zawsze dobry wybór. Jeżeli dopuszczasz divery, to jeszcze sub. 

Albo jeszcze może coś od panerai? Jeżeli boisz sie 44mm, to są modele 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronomaster Sport jest świetny. Chronomat z racji płasko poprowadzonych uszu mi na podobnym nadgarstku słabo leżał. PO i SeaQ (duży) są grubawe i IMO średnio się nadają na ten jedyny (ale to ja). Santos Large fajny, DJ spoko. Omega Globemaster? IMO świetna i spełnia wymogi. Ewentualnie Zenith ale Defy Classic albo GP Laureato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Chronomaster Sport to jedyny słuszny wybór. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Nie kombinuj - Twój pierwszy wybór jest najlepszy. Poczekaj do marca - będziesz zadowolony do końca świata i jeden dzień dłużej. Niebieski DJ obsłuży wszystkie okazje i stroje, od slipek kąpielowych, do garniaka włącznie. 

Tak sobie codziennie tłumaczę, że to dobry ruch jest 🙂  nie będę ukrywał, ale zainspirowały mnie Twoje zdjęcia i opinie na temat wygody DJ, więc na początku października zapisałem się na takiego samego jak Twój 😁

9 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Skoro się zapisałeś to poczeaj na DJ. Jak nie spasi to wrócisz to tematu. Pozostałe które są w kręgu zainteresowania  są do kupienia od ręki. Tylko PO 42mm to albo uzywka albo nos. 

W przypadku Planety mówimy o NOS

 

8 godzin temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Mam takie same przemyślenia ostatnio. Mam kilka zegarków a i tak chodzę w jednym. Też myślę aby sprzedać wszytko i kupić DJ 41. Oczywiście tą "właściwą" wersję z karbowanym bezelem i jubilee. Bo po co mi inne kiedy wciąż myślę o kolejnym, o tym lepszą tym, o tym króliczku. Chyba po DJ 41 już nic innego nie ma, prawda? To cel ostateczny? 

Oczywiście muszę do tej teorii dorosnąć dlatego na razie myślę o OP 41 ale na mój wątek na razie nikt nie opisał. Dopiero za jakiś czas będzie DJ. Boję się tylko zaszufladkowania. W

Rolex ma skrajne opinie. 

Długo do tego dojrzewałem, a największe rozterki przeżywałem gdy nie wiedziałem jaki dziś mam założyć hehehe

53 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Rozważ jeszcze Explorer1 39mm. Ale dj (choc dla mnie karby i jubilee to za słodkie) to zawsze dobry wybór. Jeżeli dopuszczasz divery, to jeszcze sub. 

Albo jeszcze może coś od panerai? Jeżeli boisz sie 44mm, to są modele 42.

EX jakoś nie jest w moim guście, a PAM miałem i się pozbyłem choć to był bazowy model. Generalnie PAM ma to coś w sobie i mógłby być tym jednym a 44 nosił mi się mega wygodnie.

48 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Chronomaster Sport jest świetny. Chronomat z racji płasko poprowadzonych uszu mi na podobnym nadgarstku słabo leżał. PO i SeaQ (duży) są grubawe i IMO średnio się nadają na ten jedyny (ale to ja). Santos Large fajny, DJ spoko. Omega Globemaster? IMO świetna i spełnia wymogi. Ewentualnie Zenith ale Defy Classic albo GP Laureato?

Jak patrzę na Chronomastera Sport to serce przyśpiesza 🙂 a Chronomat na żywo traci swój urok - fajnie wygląda na zdjęciach i video, Defy mnie nie przekonał na przymiarkach i ten tyta za lekki, Globe też odpada jakoś mi nie leżał na ręce, Santos ciągle siedzi mi w głowie bo jest świetny i leżał jak ta lala. 

12 minut temu, evilym napisał(-a):

Zenith Chronomaster Sport to jedyny słuszny wybór. 

 

Bardzo mi się podoba ten Zenith tylko jeszcze nie miałem okazji nigdzie go trafić w salonie  by przymierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

IMO, tylko DJ, ja jak @szuwi wybrałbym inne niż zamówione przez Ciebie zestawienie ale mniejsza o to, sam pomysł jest przedni. Omega nie, bo zegarki tej firmy są wyzute z wszelkich emocji a nadto serwisowane na Marynarskiej 😉 . Zenith ładny bardzo ale są lepsze i tańsze sposoby pomiaru czasu, przy gotowaniu jaj na miękko, niż zakup chronografu. Pama miałeś a Cartier, no ja przynajmniej jeszcze nie dorosłem.

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, eisbar03 napisał(-a):

... W przypadku Planety mówimy o NOS ...

Miałem PO 42mm kilka/kilkanaście miesięcy. Jest wg mnie super. Mialem kilka razy na ręce DJ full wersja. Nie da się ich porównać. Dwa końce kija. One się idealnie uzupełniają a nie "konkurują". 

 

Czytelnością PO zjada DJ.

Dokupilem zapięcie z mikroregulacją do PO. Wowczas była super wygodna. 

PO jest znacznie grubsza od DJ. 

Również cena jest różna.  

 

DJ jest bardziej uniwersalnym zegarkiem. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Wodolej napisał(-a):

Zenith ładny bardzo ale są lepsze i tańsze sposoby pomiaru czasu, przy gotowaniu jaj na miękko, niż zakup chronografu. Pama miałeś a Cartier, no ja przynajmniej jeszcze nie dorosłem.

Jaj na miękko nie gotuję, wolę jajecznicę więc takie chrono faktycznie mi się nie przyda 🙂  co nie zmienia faktu, że sam zegarek wygląda na zdjęciach i video bardzo fajnie.

 

Co do Cartiera, mam troszkę podobnie...nie wiem czy dorosłem do niego, jednak jak go przymierzyłem to leżał bardzo dobrze, mógłbym powiedzieć, że idealnie. Ma dwa oblicza -bransoleta oraz pasek. Dwa różne charaktery jak dla mnie. Szybka zmiana - to jest super. Zegarek niepospolity, intrygujący, sportowy i elegancki zarazem. Kształt...hmmm, musiałbym się przywyczaić do niego bo całe życie noszę okrągłe, ale w końcu i do tego bym przywykł w końcu smartwatcha mam kostkę :P i jakoś mi to nie przeszkadza.

Ten Cartier jest na prawdę mocnym zawodnikiem i siedzi z tyłu głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
3 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

Jaj na miękko nie gotuję, wolę jajecznicę więc takie chrono faktycznie mi się nie przyda 🙂  co nie zmienia faktu, że sam zegarek wygląda na zdjęciach i video bardzo fajnie.

 

Co do Cartiera, mam troszkę podobnie...nie wiem czy dorosłem do niego, jednak jak go przymierzyłem to leżał bardzo dobrze, mógłbym powiedzieć, że idealnie. Ma dwa oblicza -bransoleta oraz pasek. Dwa różne charaktery jak dla mnie. Szybka zmiana - to jest super. Zegarek niepospolity, intrygujący, sportowy i elegancki zarazem. Kształt...hmmm, musiałbym się przywyczaić do niego bo całe życie noszę okrągłe, ale w końcu i do tego bym przywykł w końcu smartwatcha mam kostkę :P i jakoś mi to nie przeszkadza.

Ten Cartier jest na prawdę mocnym zawodnikiem i siedzi z tyłu głowy.

Na Rolexa chwilę poczekasz, co daje Ci czas do rozważań, chwilę go ponosisz, co czas ten przedłuża. Jak się nie przyjmie, to sprzedasz, jako jedyny z ww. zegarków, bez straty. Wiem, że Cię parzy, że ręce świerzbią ale wyluzuj 😉 W sumie najgorsze jest to, że ja sam ze swych mądrych porad korzystać nie potrafię 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eisbar03 napisał(-a):

Kombinuję, kombinuję i wykombinować nie mogę.

Zmieniam i zmieniam, aż w końcu doszedłem do momentu, że nie wiem w którą stronę pójść.

 

 

 

Widzę, że nie tylko ja mam takie rozterki.  Tak, jak Ty myślę o redukcji kolekcji, lub pozbyciu się wszystkiego co mam. Również zapisałem się na niebieskiego DJ na jubilee, ale nie miałem okazji takiej wersji zobaczyć na żywo.  Owszem mierzyłem wersję złotą, ale to nie to samo. Wydaje mi się, że większą chemią darzę moją niebieską AT, ale DJ kusi strasznie. Trzeba będzie poczekać na odbiór I wtedy ostatecznie zdecydować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Wodolej napisał(-a):

 Wiem, że Cię parzy, że ręce świerzbią ale wyluzuj 😉 W sumie najgorsze jest to, że ja sam ze swych mądrych porad korzystać nie potrafię 😂

Pełna zgoda, tym razem będę cierpliwy 😀   nie dam się ponieść emocjom i wewnętrznemu kusicielowi.

Z tymi poradami to tak już jest, innym doradzisz sam nie skorzystasz, skądś to znam.

11 minut temu, Qsto napisał(-a):

Widzę, że nie tylko ja mam takie rozterki.  Tak, jak Ty myślę o redukcji kolekcji, lub pozbyciu się wszystkiego co mam. Również zapisałem się na niebieskiego DJ na jubilee, ale nie miałem okazji takiej wersji zobaczyć na żywo.  Owszem mierzyłem wersję złotą, ale to nie to samo. Wydaje mi się, że większą chemią darzę moją niebieską AT, ale DJ kusi strasznie. Trzeba będzie poczekać na odbiór I wtedy ostatecznie zdecydować. 

Zamawiałem DJ w ciemno, nie widziałem na żywo, nie mierzyłem, liczę na to, że mnie zaskoczy i będzie chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eisbar03 napisał(-a):

 Zamawiałem DJ w ciemno, nie widziałem na żywo, nie mierzyłem, liczę na to, że mnie zaskoczy i będzie chemia.

 

Też mam taką nadzieję,  ale pojedynek z AT będzie ciężki, bo to od bardzo dawna był mój króliczek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś z Was będzie w Poznaniu, zapraszam do przymiarki na żywo. IMO Datejust 41 na tej liście nie ma godnego konkurenta. Spokojnego czekania na odbiór życzę! :)

fc571e62eecb4256ce2add862724bebb.jpg9a3e2f93763a8513225be0ae8d8d0a71.jpg2c09974f9c67734a41754378e17a2304.jpgd8d408cd959dd20fc404609b239acdb4.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś z Was będzie w Poznaniu, zapraszam do przymiarki na żywo. IMO Datejust 41 na tej liście nie ma godnego konkurenta. Spokojnego czekania na odbiór życzę! default_smile.pngfc571e62eecb4256ce2add862724bebb.jpg&key=f33b7375828a6c4119fe7b03966a14a0387d4f5df57a1ba6234e4543a2ebe20e9a3e2f93763a8513225be0ae8d8d0a71.jpg&key=2c1a014bc92ab183ed349e72a0635ec9ab24f24f0568878f98a05c47da8ef3372c09974f9c67734a41754378e17a2304.jpg&key=b60eb6fe2f53f18c328bbfd864421d36a3bde31902fd7626c4b2ccdf6d7d5346d8d408cd959dd20fc404609b239acdb4.jpg&key=614c867b50d8416ef798f042e147fd71cf9a6cb1e8c6d41e4ab72fd6e80bc8d8

Mariusz czekam cierpliwie. Dzięki takim zdjęciom jeszcze bardziej chcę go mięć i nie mogę się doczekać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Jak ktoś z Was będzie w Poznaniu, zapraszam do przymiarki na żywo. IMO Datejust 41 na tej liście nie ma godnego konkurenta. Spokojnego czekania na odbiór życzę! :)fc571e62eecb4256ce2add862724bebb.jpg9a3e2f93763a8513225be0ae8d8d0a71.jpg2c09974f9c67734a41754378e17a2304.jpgd8d408cd959dd20fc404609b239acdb4.jpg

Mariusz dzięki za propozycję.  Nie ukrywam, że to Twoje zdjęcia i pochwały dla tego DJ robią mętlik w głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście alternatywa w tarczach; slate - dawniej rhodium, srebrna i wiele innych, oraz zamiennie bransoleta Oyster i gładka ramka. Dla każdego coś się znajdzie. A jedynym przeciwnikiem DJ41 do rozważenia wg mnie może być Cartier Santos. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ w wersji jubilee i karbowany to elegancka biżuteria, kompletnie inny zegarek niż sportowy Zenith czy PO. Na co dzień za bardzo się świeci, ale to tylko moja opinia. Kiedyś kolega z pracy nosił two tone do jeansów i swetra w sumie wyglądało ok. W tym budżecie to z Rolków warto rozważyć EXII jak ma być data, świetne i niedoceniane trochę zegarki.  No i Rolex, ale trochę mniej mainstreamowy, jeśli dla kogoś to ma znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

DJ w wersji jubilee i karbowany to elegancka biżuteria, kompletnie inny zegarek niż sportowy Zenith czy PO. Na co dzień za bardzo się świeci, ale to tylko moja opinia. Kiedyś kolega z pracy nosił two tone do jeansów i swetra w sumie wyglądało ok. W tym budżecie to z Rolków warto rozważyć EXII jak ma być data, świetne i niedoceniane trochę zegarki.  No i Rolex, ale trochę mniej mainstreamowy, jeśli dla kogoś to ma znaczenie. 

Zgadzam się. 

Są lepsze wybory z katalogu Rolexa dla codziennego zegarka. Jakoś nie widzę DJ w tej wersji bling bling jako zegarka do krótkich spodenek i t-shirtu lub joggerów i bluzy z kapturem. 

 

A ta lupka dla kogoś ze zdrowym wzorkiem to też porażka 😉

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

W tym budżecie to z Rolków warto rozważyć EXII jak ma być data, świetne i niedoceniane trochę zegarki.  No i Rolex, ale trochę mniej mainstreamowy, jeśli dla kogoś to ma znaczenie. 

Nie jestem obeznany w aktualnej sytuacji z marką Rolex i nie wiem jak to wygląda przy innych modelach np. wspomniany EXII i jego dostępność, czy istnieje możliwość zapisania się na niego i ile się czeka jeśli już wpiszą mnie na listę.

Nie zależy mi konkretnie aby to był Rolex, rozważam zakup, spośród tych które mi się podobają a DJ jest wśród nich.

 

2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Zgadzam się. 

Są lepsze wybory z katalogu Rolexa dla codziennego zegarka. Jakoś nie widzę DJ w tej wersji bling bling jako zegarka do krótkich spodenek i t-shirtu lub joggerów i bluzy z kapturem. 

 

A ta lupka dla kogoś ze zdrowym wzorkiem to też porażka 😉

 

Te wybory z gamy Rolexa stają się mocno ograniczone czasem oczekiwania 🙂  DJ ma pojmowalny czas oczekiwania, a pozostałe albo niemożliwe do zapisania albo czas oczekiwania 1-2 lata, 

Bling bling DJa budzi moją obawę i komponowanie go z bluzą z kapturem czy szortami, ale poczekam do odbioru 🙂 pójdę na odbiór w ulubionej bluzie, zobaczymy czy zagra 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał brać dj, to bieda wersję - gladki bezel i oyster. Kolor tarczy as you wish. 

A za resztę budżetu zaproś kolegów z forum na bibę 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ w full wersji tak jak wcześniej napisałem, pasuje praktycznie do każdego stroju. Także do dresu, a nawet do piżamy. No dobra, koniec tego spamowania. 02e1dd5caad00cf4713c44ef1bc59863.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

Te wybory z gamy Rolexa stają się mocno ograniczone czasem oczekiwania 🙂  DJ ma pojmowalny czas oczekiwania, a pozostałe albo niemożliwe do zapisania albo czas oczekiwania 1-2 lata, 

Bling bling DJa budzi moją obawę i komponowanie go z bluzą z kapturem czy szortami, ale poczekam do odbioru 🙂 pójdę na odbiór w ulubionej bluzie, zobaczymy czy zagra 😝

A OP? Wydaje się mi zdecydowane lepszy na taki zegarek do wszystkiego. Oczywiście gładki bezel. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.