Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ViWaldik

Gdzie renowacja Atlantic Milano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę o wskazanie gdzie optymalnie wysłać zegatek Atlantic Milano do renowacji tarczy, uzupełnienia fosforu i pewnie koperty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jeżeli ktoś z forumowiczów potwierdzi ten adres dogaduję temat z tym punktem.

Pozdrawiam Ciebie MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz robić ten zegarek ze zdjęcia? On ma dobrą tarczę.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, oszolom napisał(-a):

Ty chcesz robić ten zegarek ze zdjęcia? On ma dobrą tarczę.

 

Dokładnie!!!

Koperta już jest po renowacji, tarcza po renowacji nie będzie w niczym przypominała oryginalnego zegarka!!! Jedyne co zrobiłbym w tym (grzebanym już) zegarku to wymiana szkiełka i koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony.

Myślałem, że tarcza jest do renowacji.

Tak - To ten zegarek ze zdjęcia na krześle rattanowym leżący

Jakaś taka żółta ta tarcza.

Mam mętlik - ale jak była renowacja to mam taki nosić ? Myślicie Państwo, że szkoda czasu na ponowną renowację bo nic nie polepszy ?

Pozdrawiam i dziekuje za te uwagi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ViWaldik napisał(-a):

Jestem zaskoczony.

Myślałem, że tarcza jest do renowacji.

Tak - To ten zegarek ze zdjęcia na krześle rattanowym leżący

Jakaś taka żółta ta tarcza.

Mam mętlik - ale jak była renowacja to mam taki nosić ? Myślicie Państwo, że szkoda czasu na ponowną renowację bo nic nie polepszy ?

Pozdrawiam i dziekuje za te uwagi

 

Zacznij od wymiany szkła. Estetyka od razu zyska kilka punktów. Bardzo ładna tarcza z klimatem vintage. Osobiście zrobiłbym tylko renowacje wskazówek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Bardzo ładna tarcza z klimatem vintage.

Dokładnie. Wymiana szkiełka, renowacja wskazówek i co najwyżej delikatne czyszczenie tarczy żeby zachować jej urok :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W takim razie lekkie czyszczenie przetarcie tarczy, naprawa wskazówek i szkiełko. Regulacji wymaga werk - 12-15 sek na dobę się spieszy. A ja chciałem żeby tarcza była biała .......

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalny zegarek w dobrym stanie i lepiej go tak zostawić. Tutaj na Forum nie znajdziesz wielu zwolenników renowacji. Chyba, że zegarek jest już faktycznie w złym stanie. U Ciebie zmiana szkiełka i odnowienie wskazówek wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z uwagi, że nie posiadam żadnej tego typu wiedzy fachowej odnośnie zegarków postanowiłem podać taki wątek na tym forum.

Podpowiedzi uznaje za wykładnię do dalszego postępowania. Renowacja dokonana będzie w zakresie wskazówek udzielonych mi na forum. Po dokonaniu takiej renowacji oczywiście umieszczę zdjęcia.

Dodam od siebie - budząc grymas bólu i zniesmaczenia u znawców- , że gdyby były w sprzedaży gotowe tarczki takie bialutkie i śliczniutkie to bym tą swoją tarczę wymienił. Na szczęście pewnie nie ma takich tarczek w sprzedaży co pozwoli w jakimś sensie ocalić ten zegarek przed "degradacją" . W Warszawie będę około 10 grudnia i oddam zegarek do renowacji w zakładzie P. Głowackich a wcześniej się umówię telefonicznie. Na styczeń pewnie odbiorę - chociaż nie wiem czy to  długi proces taka renowacja w omawianym przez Panów zakresie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiś zakład zegarmistrzowski w okolicy to możesz w międzyczasie zrobić wymianę szkła. Dobrze byłoby też pomyśleć o konserwacji mechanizmu, żeby chodził długo i bezawaryjnie.

 

A i jeśli obecna niedokładność to kilkanaście sekund doba, to w tym wiekowym już zegarku jest to bardzo dobry wynik. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Antiquarius napisał(-a):

A i jeśli obecna niedokładność to kilkanaście sekund doba, to w tym wiekowym już zegarku jest to bardzo dobry wynik. 

Zawsze można próbować się pobawić w regulacje w ramach przeglądu mechanizmu. Albo wybierać odpowiedni sposób ułożenia zegarka do snu :)

Edytowane przez Jędrula.wawa
Do pisek

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

OK. Mieszkam w okolicach Lublina. Nie mam wiedzy w zakresie punktów zegarmistrzowskich w tym terenie. Oczywiście mogę poszukać wygooglować takie informacje ale działał będę po omacku. Jeżeli macie Państwo jakieś informacje co do wskazania punktu do jakiego mogę/powinienem się udać to proszę o podanie takiej adresu.

Dziękuję za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja byłem zmuszony dać do renowacji bo nie było na tarczy nic widać teraz wygląda tak 🙂

20210825_201739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, remek741 napisał(-a):

teraz wygląda tak

Jak nowy ;)

Gdzie robiłeś i ile dałeś, jeśli to nie tajemnica ? 
Jaki był zakres prac, oprócz tarczy ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ViWaldik napisał(-a):

O właśnie. Pytanie jak wyżej gdzie to wykonane - podoba mi się efekt.

Nie ruszaj swojej tarczy bo bedziesz zalowal. A i wartosc kolekcjonerska zegarka spadnie w okolice ZERA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sergius napisał(-a):

bo bedziesz zalowal

Mam takiego i żeby nie żałować nic z nim nie robię, przynajmniej na razie 🤔

131E77DF-ED37-4A00-B6B7-119E2DFFF2DC.jpeg


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Tak jak było mówione- zakres czyszczenie tarczy + uzupełnienie "fosforu".

Tyle, że będąc w Warszawie nie byłem u Zegarmistrza (Głowaccy).

Ale następnym razem jakoś muszę dotrzeć albo wyslę pocztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2021 o 03:41, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jak nowy ;)

Gdzie robiłeś i ile dałeś, jeśli to nie tajemnica ? 
Jaki był zakres prac, oprócz tarczy ?

Wykonanie w Warszawie -  renowacja koperty i tarczy. Reszta składana u zegarmistrza w Grudziądzu na ul. Legionów, ten drugi tak samo robiony, pozdrawiam jak co to na pri

20210825_201653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.