Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukaszkr

EDC budżet ok 30tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zbieram się do kupna zegarka, czegoś na codzień. Mam Ulysse Nardin Maxi Diver i jest to genialny zegarek ale chciałbym coś nowego. Na początku myślałem o Panerai (zawsze mi się podobały) ale jak przemierzyłem w Aparcie to doszedłem do wniosku, ze cegła. Z racji sympatii do Bonda przymierzałem Semastera, Planet Ocean ale tez wydawały mi się ciężkie. Kilka tygodni chodziłem wokół tytanowego Bonda ale żaden z pasków mi nie podchodzi..w końcu zamówiłem AirKinga i Oystera Perpetual z czarna tarcza..oczywiście bez przymierzania bo nie ma jak..dzisiaj oglądałem kolegi AirKinga i jaka mnie nie urzekł..myślę, tez o Speedmasterze Moonwatchu na metalowej bransolecie..co mi doradzacie-Airking za jakieś 5-6msc, Oyester za 2 lata czy może Moonwatch? Budżet mam do ok30tys..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszenie się zegarkiem dziś a nie za x m- cy ( lat! ) jest bezcenne. Moonwatch to zawsze dobry wybór. Alternatywne chrono może pochodzić od Zenitha ( EL Primero w różnych konfiguracjach powinno dać radę ). Fajną sportowo elegancką propozycją na bransolecie ( z paskiem jako alternatywą)  jest Cartier Santos. Jeśli już Rolex to może zamiast OP lepiej DJa - w prostej stalowej konfiguracji powinien wypaść w okolicy zakładanego budżetu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Rolexem jest ten problem ale z drugiej strony ta niedostępność podnosi jego atrakcyjność. Cartier i DJ są fajne ale nie jestem przekonany do rzymskich cyfr..podoba mi się także Glasshutte Seventies tylko nie wiem gdzie można go w Pl upolować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Explorer1? Tylko budzet moze być ciut za mały... 

Cholera, zawsze polecam to samo... 

Mnie moonwatch nie kręci, a wolełbym OP od AirKinga. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Globemaster Grand Seiko  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Grand Seiko  

👍

 

Np. Taki 

Screen-Shot-2020-07-24-at-1.24.00-pm.png

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc miałem na myśli automata jakiegoś. Nie bardzo przemawia do mnie SD. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nowy zegarek i w rozmiarze ok40mm. 
 

Globemaster nie podoba mi się wizualnie a z GS trochę odstręcza mnie brak serwisu ale jak będę w Wawie to musiałbym zobaczyć jak prezentują się na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lukaszkr napisał(-a):

Chciałbym nowy zegarek i w rozmiarze ok40mm. 
 

Globemaster nie podoba mi się wizualnie a z GS trochę odstręcza mnie brak serwisu ale jak będę w Wawie to musiałbym zobaczyć jak prezentują się na żywo. 

GlobeMaster to fajna propozycja, ale jak się nie podoba, to trudno.... Ale jak będziesz miał możliwość przymierzyć, to spróbuj... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ingrnieur - już niedostępny jako nowy. Wartość rośnie a ogólnie zegarek genialny jezeli

chodzi o wyglad , wykonanie, rozmiar , wygodę …..

E6E7CD68-6912-4CAF-91F9-68B19753C3AD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Inge jest genialny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Szczerze mówiąc miałem na myśli automata jakiegoś. Nie bardzo przemawia do mnie SD. :(


Po dwóch tygodniach mój SD szedł co do sekundy względem zegara atomowego. Szczerze? Nie ma wygodniejszego EDC (może poza HAQ i kilkoma innymi bardzo dokładnymi automatami). A napęd jest nadal mechaniczny. No i w podobnej estetyce wyszły teraz SBGM 245 / 247 jeśli tylko czysta mechanika wchodzi w grę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

AirKing to fajny zegarek, Rolex a taki inny, mniej nadęty, trochę zwariowany. Schrzaniona jest luma i to był de facto jedyny powód rozstania. IWC Inge też dobra opcja, tylko IMO pełna sprzeczności, gdyż cena jest jak za luksusowy zegarek entry level zaś mechanizm jak w zwykłym zegarku za średnią krajową i to stanowi minus, który jest też plusem 🙃. Plusem ponieważ mechanizm ten będzie przyjazny finansowo w serwisowaniu. Aczkolwiek koszta serwisu to temat li tylko teoretyczny. Tylko raz i to ponad dekadę temu, udało mi się posiadać zegarek na tyle długo, że osiągnął on wiek serwisowy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś wielbicielem dobrego cyrku i/lub Maryli Rodowicz- Air King może być odpowiednim wyborem dla Ciebie.    

 

Datejust wcale nie musi mieć rzymskich indeksów. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Jak jesteś wielbicielem dobrego cyrku i/lub Maryli Rodowicz- Air King może być odpowiednim wyborem dla Ciebie.    

 

 

Rozwiniesz tą myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukaszkr napisał(-a):

Rozwiniesz tą myśl?

Air King jest kontrowersyjny niczym Maryla, to taki roleksowy klaun. Jedni go uwielbiają więcej, drudzy trochę mniej. ;)  

Ile wynosi emerytura Maryli Rodowicz? - Maryla Rodowicz zdradziła wysokość swojej emerytury. 74-letnia gwiazda nadal musi pracować


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukaszkr napisał(-a):

Niestety z Rolexem jest ten problem ale z drugiej strony ta niedostępność podnosi jego atrakcyjność. Cartier i DJ są fajne ale nie jestem przekonany do rzymskich cyfr..podoba mi się także Glasshutte Seventies tylko nie wiem gdzie można go w Pl upolować..

O rzymskich cyfrach już Ci napisał kolega Mario ( w DJu to wyjątek od reguły ) … GO nie ma w PL a seventies chyba już nie produkują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Air King jest kontrowersyjny niczym Maryla, to taki roleksowy klaun. Jedni go uwielbiają więcej, drudzy trochę mniej. ;)  

Ile wynosi emerytura Maryli Rodowicz? - Maryla Rodowicz zdradziła wysokość swojej emerytury. 74-letnia gwiazda nadal musi pracować

😂
Maryla nie mój styl..dobrze byłoby porównać AK z OP ale zostaje tylko internet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę dołożyć ale to obecnie jedyny słuszny wybór. Kolor tarczy do wyboru. Na oyster nie będziesz czekać dłużej niż 3miesiące, tak myślę😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Explorer, Rolex DJ, ostatecznie Rolex OP.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Repsak napisał(-a):

Musisz trochę dołożyć ale to obecnie jedyny słuszny wybór. Kolor tarczy do wyboru. Na oyster nie będziesz czekać dłużej niż 3miesiące, tak myślę😉

Przeglądając na telefonu strone Rolexa nie dojechałem do końca. Ten DJ wyglada bardzo obiecująco. Mam już zamówionego AK oraz OP ale w dwóch różnych Krukach wiec spróbuje zamówić jeszcze DJ 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Jak jesteś wielbicielem dobrego cyrku i/lub Maryli Rodowicz- Air King może być odpowiednim wyborem dla Ciebie.    

 

Datejust wcale nie musi mieć rzymskich indeksów. 

 

1 godzinę temu, lukaszkr napisał(-a):

Rozwiniesz tą myśl?

 

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Air King jest kontrowersyjny niczym Maryla, to taki roleksowy klaun. Jedni go uwielbiają więcej, drudzy trochę mniej. ;)  

Ile wynosi emerytura Maryli Rodowicz? - Maryla Rodowicz zdradziła wysokość swojej emerytury. 74-letnia gwiazda nadal musi pracować

Nie lubię autorytetów więc przyznaję niechętnie, że o cyrku, estradowych trendach modowych, jak też Pani Maryli  @mario1971 wie praktycznie wszystko 😉

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, lukaszkr napisał(-a):

Przeglądając na telefonu strone Rolexa nie dojechałem do końca. Ten DJ wyglada bardzo obiecująco. Mam już zamówionego AK oraz OP ale w dwóch różnych Krukach wiec spróbuje zamówić jeszcze DJ 😁

Dwa różne Kruki to dla nich nie problem, wyśledzą cię 😜

Normalnie poleciłbym Moonwatcha, ale to nie jest zegarek dla każdego. Zresztą pidobnie jak Panerai 😀 

AK byłby całkiem dobrym wyborem, gdyby nie luma, a dla niektórych też ciężar. Możliwe, że w przyszłym roku będzie nowa wersja.

 

Dlatego wybór OP/DJ będzie rozsądny, choć odwleczony w czasie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.