Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Antiquarius

Uwaga, oszustwo nowy sposób

Rekomendowane odpowiedzi

No ale zegarek już wysłać trzeba na jakiś adres żeby trafił do oszusta.

Dla tego na allegro tylko wpłata przez PayU i z daleka od OLX 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Paczkomat , btw Polak potrafi 🙉

Otóż to, a do paczkomatu potrzebujesz tylko adresu mailowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj facet opisuje ten sam numer z płatnościami PayU np. na Allegro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała Wam Dzielni Policjanci :) Dwie poszkodowane osoby i oszust. Oszust nie jest ścigany, natomiast jedna z poszkodowanych osób dostaje zarzuty z KK. Przecież to najzwyklejsze niedopełnienie obowiązków służbowych i niekompetencja funkcjonariusza prowadzącego dochodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kolega nie wie jak to działa? 

Musi być winny - oszusta trudno złapać czy namierzyć a poszkodowany często sam się zgłasza więc...... 

Dostał kasę z oszustwa na konto? No to musiał maczać w tym palce - po co szukać dalej? Jest winny i sprawa zamknięta. 

Było ostatnio na Polsacie - biznesmen miał firmę i wykrył że ktoś w jego firmie robi wałki na miliony, więc zgłosił sprawę do skarbówki i na policję - efekt taki że teraz jego ścigają i firmę mu zamknęli bo musiał w tym brać udział. 

Posrany kraj, posrane przepisy, urzędasy mają w d*pie, wynik tylko się liczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Antiquarius za posta.

Do temu dodam próbę oszusta z przed kilku dni. Po tym jak napisał o organizowaniu kuriera, już wiedziałem że mam do czynienia z j****ym oszustwem. 

 

Tak się zastanawiałem, po co mu moje dane. Oczywiście na tym zakończyłem rozmowę, ale teraz już wiem... 

 

Screenshot_20211116-085817.thumb.png.59c022e5623116cd2b8b8994e1d09b0c.png

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

A to kolega nie wie jak to działa? 

Musi być winny - oszusta trudno złapać czy namierzyć a poszkodowany często sam się zgłasza więc...... 

Dostał kasę z oszustwa na konto? No to musiał maczać w tym palce - po co szukać dalej? Jest winny i sprawa zamknięta. 

Było ostatnio na Polsacie - biznesmen miał firmę i wykrył że ktoś w jego firmie robi wałki na miliony, więc zgłosił sprawę do skarbówki i na policję - efekt taki że teraz jego ścigają i firmę mu zamknęli bo musiał w tym brać udział. 

Posrany kraj, posrane przepisy, urzędasy mają w d*pie, wynik tylko się liczy 

Przykład z innej dziedziny, ale potwierdzający patologię tego państwa. Moi rodzice mają gospodarstwo rolne, pewnie jak wiecie ostatnio bardzo mocno podrożał gaz, a tam samym nawozy sztuczne (niektóre aż 3 krotnie!). Na OLX pojawiła się oferta z bardzo konkurencyjną ceną nawozów przy zamówieniu całosamochodowym (25 t). Moi rodzice zadzwonili do sprzedawcy, umówili się z nim, ale na szczęście poprosili mnie, żeby sprawdzić tę firmę. Oszust wystawił fakturę proformę podszywając się pod legalnie działające przedsiębiorstwo - jeden telefon do tejże firmy szybko pozwolił zweryfikować oszustwo. Postanowiliśmy zgłosić to na policję, tym bardziej, że nie mówimy tu o małych pieniądzach (ok. 50 tys. zł) i jakież było nasze zdumienie, gdy powiedziano nam, że nie mogą przyjąć zgłoszenia, gdyż nie doszło do przestępstwa, bo nie daliśmy się oszukać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Szpindlakfan napisał(-a):

Przykład z innej dziedziny, ale potwierdzający patologię tego państwa. Moi rodzice mają gospodarstwo rolne, pewnie jak wiecie ostatnio bardzo mocno podrożał gaz, a tam samym nawozy sztuczne (niektóre aż 3 krotnie!). Na OLX pojawiła się oferta z bardzo konkurencyjną ceną nawozów przy zamówieniu całosamochodowym (25 t). Moi rodzice zadzwonili do sprzedawcy, umówili się z nim, ale na szczęście poprosili mnie, żeby sprawdzić tę firmę. Oszust wystawił fakturę proformę podszywając się pod legalnie działające przedsiębiorstwo - jeden telefon do tejże firmy szybko pozwolił zweryfikować oszustwo. Postanowiliśmy zgłosić to na policję, tym bardziej, że nie mówimy tu o małych pieniądzach (ok. 50 tys. zł) i jakież było nasze zdumienie, gdy powiedziano nam, że nie mogą przyjąć zgłoszenia, gdyż nie doszło do przestępstwa, bo nie daliśmy się oszukać!

- Dzień dobry policja? 

- Tak

- Mężczyzna czai się, chce mnie zgwałcić

- Ale chce czy już zgwałcił? 

- Chce 

- No to musimy zaczekać, bo na razie nic na niego nie mamy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje nam przyjmować tylko przelewy z dokładnym opisem za co

w przypadku pay u podczas wykonywania przelewu można dodać swój komentarz za co więc trzeba ostrzegać kupujących aby to robili


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał(-a):

Dzięki @Antiquarius za posta.

Do temu dodam próbę oszusta z przed kilku dni. Po tym jak napisał o organizowaniu kuriera, już wiedziałem że mam do czynienia z j****ym oszustwem. 

 

Tak się zastanawiałem, po co mu moje dane. Oczywiście na tym zakończyłem rozmowę, ale teraz już wiem... 

 

Screenshot_20211116-085817.thumb.png.59c022e5623116cd2b8b8994e1d09b0c.png

 

 

Whatsapp i łamany polski to przekręt na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołujac się do sytuacji z pierwszego posta - Jeśli oszust podaje się za np. Mariana Kowalskiego, a przelew dostajemy od Zygmunta Sprawiedliwego - to czy to nie powinno również budzić wątpliwości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Antiquarius napisał(-a):

Whatsapp i łamany polski to przekręt na 100%

Racja.

19 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

Odwołujac się do sytuacji z pierwszego posta - Jeśli oszust podaje się za np. Mariana Kowalskiego, a przelew dostajemy od Zygmunta Sprawiedliwego - to czy to nie powinno również budzić wątpliwości? 

Tak, ale pierwsze co widzisz to kwota. Jak się zgadza, to mało kto będzie dochodził od kogo (bo od kogo miałoby być...?). Oszust zawsze znajdzie na to odpowiedź (a bo problem z bankiem, więc kuzyn przelał).

 

Teraz mając wiedzę, to będę oczekiwał od "pseudo kupującego" zaliczki rezerwującej np. blikiem na telefon oraz dokładnych danych od kogo otrzymam przelew.

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takich sytuacjach działa trochę psychika, od której nie zawsze tak prosto się odciąć. Zegarek (czy cokolwiek innego) wystawiony dwa, trzy tygodnie (czy  i miesiące??) temu i nagle jest ktoś, kto chce wziąć, nawet się nie targuje za bardzo. I jeszcze szybko o rachunek prosi do przelewu i wszystko z wysyłką do paczkomatu - szybko i sprawnie. Dlatego też często w takich wiadomościach widać jaką presję wywiera druga strona, jak szybko są odpowiedzi, żeby przypadkiem nie można było na chłodno do tematu podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

Odwołujac się do sytuacji z pierwszego posta - Jeśli oszust podaje się za np. Mariana Kowalskiego, a przelew dostajemy od Zygmunta Sprawiedliwego - to czy to nie powinno również budzić wątpliwości? 

Na Olx raczej nie wiesz, kto od Ciebie kupuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z kimś korespondujesz, ktoś prosi o zwłokę we wpłacie, to kultura nakazuje sie przedstawić. Ja się zwykle podpisuje pod wiadomością i zwykle znam przynajmniej imię kontrahenta (być może fałszywe). Na pseudonimach nie operuje, w takich sytuacjach. A gdy dochodzi do zawiązania transakcji /przelewu zazwyczaj dochodzi do wymiany imienia i nazwiska. Jeśli ktoś poda inne niż to, od kogo dostanę przelew to jest niezgodność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX jest teraz kup z przesyłką - wiec chyba to troch zmniejsza szanse przekrętu - po prostu tylko tą opcję wstawić bez możliwości bezpośredniego przelewu- nie wiem bo nie kupowałem na to tylko sprzedałem,  ale pewnie na wpłatę na konto jest niewiele czasu i robi się to z panelu OLX  - a wystawianie też tylko z tą opcją. - a możne się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, unadarek napisał(-a):

Na OLX jest teraz kup z przesyłką - wiec chyba to troch zmniejsza szanse przekrętu - po prostu tylko tą opcję wstawić bez możliwości bezpośredniego przelewu- nie wiem bo nie kupowałem na to tylko sprzedałem,  ale pewnie na wpłatę na konto jest niewiele czasu i robi się to z panelu OLX  - a wystawianie też tylko z tą opcją. - a możne się mylę ?

Nie mylisz się. Ten przekręt w tej opcji nie zadziała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 10:35, CIESLUT napisał(-a):

pozostaje nam przyjmować tylko przelewy z dokładnym opisem za co

w przypadku pay u podczas wykonywania przelewu można dodać swój komentarz za co więc trzeba ostrzegać kupujących aby to robili

 

Niestety, zależy to chyba od banku.

W moim (ing) podczas płatności pay-u przekierowanej z allegro bezpośrednio na stronę banku w tytule przelewu pojawia się segment literowo- cyfrowy (generowany przez pay-u ).

Bank nie umożliwia edycji klatki tytułu przelewu. 

Nie mogę zatem dopisać, że to "płatność za zegarek perfekt " co mnie osobiście wkurza, bo nie mogę sobie usystematyzować różnych zakupów dokonywanych tą metodą. 

W dniu 16.11.2021 o 08:45, Paweł Bury. napisał(-a):

A to kolega nie wie jak to działa? 

Musi być winny - oszusta trudno złapać czy namierzyć a poszkodowany często sam się zgłasza więc...... 

Dostał kasę z oszustwa na konto? No to musiał maczać w tym palce - po co szukać dalej? Jest winny i sprawa zamknięta. 

Było ostatnio na Polsacie - biznesmen miał firmę i wykrył że ktoś w jego firmie robi wałki na miliony, więc zgłosił sprawę do skarbówki i na policję - efekt taki że teraz jego ścigają i firmę mu zamknęli bo musiał w tym brać udział. 

Posrany kraj, posrane przepisy, urzędasy mają w d*pie, wynik tylko się liczy 

Pan Leszek Czarnecki podobnie trafił - sam zgłosił niezgodności w swoim banku i rozpoczęła się nagonka pod tytułem "Getin-Bank", ale to już kwestia polityczna, więc nie będę wchodził w szczegóły.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.