Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zami

Coś małego, wygodnego, taniego EDC.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Rozważam zakup kolejnego zegarka, bo niestety mam tendencję do zahaczania zegarkiem o różne sprzęty. Z założenia średnica < 40mm a wysokość najlepiej <10mm najchętniej na bransolecie. GSy nosiłem, wytrzymują, ale dla mnie są za duże i za wysokie. Może być używany, chiński, rosyjski, obojętne. Byle nie rozsypał się od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damasko DK 30 / 32. Hartowana stal, szafirowe szkło, hartowana bransoleta - nie do zabicia. Ewentualnie coś od Sinna w tegimencie (hartowane) ale tu chyba 42 to minimum wtedy niestety.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to Damasko, ale myślałem o zupełnie innej półce cenowej. Tak, żeby nie było tego szkoda w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok Amfibia 420. Zahaczyć zahaczysz, ale się nie rozsypie i nie będzie szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o GSach, miałeś pewnie na myśli G Shocki a nie Grand Seiko 😆

 

https://www.benswatchclub.com/blog/casio-f91-alternative

 

Któryś z powyższych Casio spełni wymogi taniego i niezawodnego EDC.

Ja mam F91W i jest świetny, tona frajdy za grosze i nie czuć go na ręku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibia fajna ale ma powyżej 10mm.

Jeśli kolega ma tendencje do obijania to ja bym poszedł w chińskiego kwarca - bez problemu znajdzie homara jakiegoś ciekawego modelu.

 

Wejdź na Ali i przejrzyj ofertę Pagani Design, Corgout, Phylida - będą tanie z niezłą jakością wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ralf58 napisał(-a):

 

Wejdź na Ali i przejrzyj ofertę Pagani Design, Corgout, Phylida - będą tanie z niezłą jakością wykonania.

Na Ali oczopląsu można dostać. Często mocno różnią się prezentowane na zdjęciach towary od tego, co przychodzi. Zraziłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, zami napisał(-a):

Na Ali oczopląsu można dostać. Często mocno różnią się prezentowane na zdjęciach towary od tego, co przychodzi. Zraziłem się.

Nie ma co się zrażać do chińskich czasomierzy i zerknij do działu z zegarkami zza wielkiego muru. Jak już coś upatrzysz to często można dostać w kraju np. na olx za przysłowiowe "pu ceny". Ostatnio zakupiłem takiego poganina

IMG_20211115_083259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze ofertę Seiko 5. Poniżej 400 zł można kupić na wyprzedażach. Dużo nie ryzykuję 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za drogi, ale jest niewielki, wygodny, płaski i ma bransoletę: https://www.jomashop.com/hamilton-khaki-field-hand-wind-black-dial-mens-watch-h69439131.html?gclid=CjwKCAiA1aiMBhAUEiwACw25Md8iTRpW03qw46eJYiuJD-Ifqb0eznWElp0D_3XEobql4WHUjxNG5hoCp4UQAvD_BwE Do tego ta piaskowana powierzchnia jest nieco bardziej wytrzymała na rysy. Niedawno kupowałem wersję brązową na pasku bo takiej jeszcze nie miałem, ale nie wiem czy ta bransoleta by mnie nie skusiła...

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Hamilton, jak mi tańszy zegar nie wytrzyma, to będę szukał właśnie coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krygo napisał(-a):

Nie wiem czy nie za drogi, ale jest niewielki, wygodny, płaski i ma bransoletę: https://www.jomashop.com/hamilton-khaki-field-hand-wind-black-dial-mens-watch-h69439131.html?gclid=CjwKCAiA1aiMBhAUEiwACw25Md8iTRpW03qw46eJYiuJD-Ifqb0eznWElp0D_3XEobql4WHUjxNG5hoCp4UQAvD_BwE Do tego ta piaskowana powierzchnia jest nieco bardziej wytrzymała na rysy. Niedawno kupowałem wersję brązową na pasku bo takiej jeszcze nie miałem, ale nie wiem czy ta bransoleta by mnie nie skusiła...

Kupowałeś z Jomashop? Namieszałeś mi w mózgu tym Hamiltonem 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, brałem swojego brązowego w Jomashop. Przyszedł w kilka dni co było dla mnie zdziwieniem bo na poprzedni zakup u nich czekałem sporo dłużej. Bracie, tą bransoletę to bym z wielką chęcią sam przytulił, więc się nie dziwię ;) Szkoda, że o wersji full metal nie widziałem przy zakupie. 

IMG_20211026_154612.jpg

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój całkiem apetycznie prezentuje. 

Jak byś coś z joma kupował, z checią dołączył bym się do zakupu. Pewnie taniej by wyszła przesyłka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Polski bodaj 13$, więc nie opłaca się kombinowanie. Jeżeli się zdecydujesz na zakup weź sobie przesyłkę z opłatami granicznymi naliczonymi z góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio EDIFICE Momentum Slim Sapphire EFR-S107D-1AVUEF

 

Na ceneo masz za około 300 zł... 

Szkiełko szafirowe- edc jak się patrzy :)

 

edit: Casio Edifice EFR-S107L-1AVUEF na pasku za 302 zł...

https://www.ceneo.pl/83906040

Edytowane przez kubapretki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krygo napisał(-a):

Do Polski bodaj 13$, więc nie opłaca się kombinowanie. Jeżeli się zdecydujesz na zakup weź sobie przesyłkę z opłatami granicznymi naliczonymi z góry. 

Thx, praktycznie nie kupuję nic za granicą i mało wiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł całkiem sympatyczny zegarek za kwotę poniżej 400 zł. Mały, zgrabny, lekki, wyraźny - tak jak chciałem 😀 Podoba się i cieszy. 

A że mi @Krygozamieszał w głowie Hamiltonem, to również pojawiła się "pilna konieczność" posiadania mechanika. Hami w drodze 👍

Dzięki wszystkim za rady. Pewnie inni z podobnym dylematem będą mieli łatwiej podjąć dezyzję 👊

 

IMG_20211119_163917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zami napisał(-a):

Dzisiaj przyszedł całkiem sympatyczny zegarek za kwotę poniżej 400 zł. Mały, zgrabny, lekki, wyraźny - tak jak chciałem 😀 Podoba się i cieszy. 

A że mi @Krygozamieszał w głowie Hamiltonem, to również pojawiła się "pilna konieczność" posiadania mechanika. Hami w drodze 👍

Dzięki wszystkim za rady. Pewnie inni z podobnym dylematem będą mieli łatwiej podjąć dezyzję 👊

 

IMG_20211119_163917.jpg

Gratki klasycznej piąteczki. To idealny zegarek aby rozpocząć przygodę z zegarkami z duszą. Niech się nosi i cieszy właściciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tofiks_th napisał(-a):

Gratki klasycznej piąteczki. To idealny zegarek aby rozpocząć przygodę z zegarkami z duszą. Niech się nosi i cieszy właściciela. 

Mam dwie Eterny KonTiki, SARBa, Wratkę. Same z duszą 😀 Piątka, to był mój pierwszy poważny zegarek 40 lat temu i ulubiony gadżet zarazem. Sentyment pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zami napisał(-a):

 😀 że mi @Krygozamieszał w głowie Hamiltonem, to również pojawiła się "pilna konieczność" posiadania mechanika. Hami w drodze 

Dzięki wszystkim za rady. Pewnie inni z podobnym dylematem będą mieli łatwiej podjąć dezyzję 👊

 

:D Co złego to nie ja :) Daj znać jak dojdzie czy przypadł do gustu. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorki, tak to człowiek sobie dopowie co nie wypowiedziane. Zatem z kolegi już niezły zegarkomaniak. Sam kiedyś wciągnąłem się przez podobna piąteczkę w ten zegarkoholizm🤣, na szczęście chyba zapanowałem nad tym na jakiś czas😉🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

50 minut temu, Krygo napisał(-a):

 

Daj znać jak dojdzie czy przypadł do gustu. 

jeszcze nie doszedł, a już cieszy 😜

 

49 minut temu, tofiks_th napisał(-a):

na szczęście chyba zapanowałem nad tym na jakiś czas😉🤔

Jakiś czas też tak miałem, ale na szczęście mi przeszło.

Edytowane przez zami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.