Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degron

Zegarek do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem kupić sobie na święta tylko 1 prezent, zamiast 2 planowanych i dlatego zaczynam poszukiwania zegarka. Obecnie mam dwa modele: jeden z Roamera na pasku skórzanym i Citizen Radio Controlled Chronograph na ciemnej bransolecie. Wcześniej, zanim jeszcze cokolwiek na temat zegarków przeczytałem, wpadł Aztorin. Także każdy następny zegarek, który kupiłem był coraz lepszy, przede wszystkim jakościowo. I chcę żeby tak zostało tzn. ten zegarek też ma być lepszy od wcześniejszych.
Wiadomo, że nie mogę skupić się na tylko szukaniu marki, bo zegarek musi mi się przede wszystkim podobać i spełniać resztę kryteriów, ale chciałbym kupić taki model, które jednak jest przynajmniej o jedną klasę lepszy od marki Roamer czy Citizen. A że takich marek nie brakuje, to po początkowych poszukiwaniach postanowiłem też założyć tutaj temat, abyście mi doradzili w jakich markach najlepiej szukać w tej cenie.
Wymagania:
1. Bransoleta klasyczna (w miarę jasna stal szlachetna)
2. Szkiełko szafirowe.
3. Nie używany
4. Koperta 41-44mm
5. Kolor tarczy: tutaj jeszcze nie jestem zdecydowany, ale Citizen ma czarną, więc może w jakimś innym kolorze. Ale wstępnie każdy wchodzi w grę
6. Zegarek w miarę uniwersalny, tzn nie typowy garniturowiec, ale też nie sportowy. W skali 0-10, gdzie 10 to typowo oficjalny zegarek do garnituru, to celuje w coś koło 6.
7. Mechanizm: mam kwarc (Roamer) i solar (Citizen). Wiem, że automaty cieszą się wśród koneserów dużo większym poważaniem, ale ja też nie chodzę w zegarku codziennie, ale że po tym zakupie miałbym już 4 zegarki to też nie wiem jak to się w moim przypadku sprawdzi. Niby mogę dokupić rotomat... także wstępnie może być automat lub też kwarc ;]

Temat zakładam przede wszystkim po to, abyście mi doradzili w jakich markach/seriach najlepiej się rozglądać. Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym zegarek o półkę wyżej niż Roamer czy Citizen Radio Controlled (dokładny model to CB5887-55H). Wiadomo, że nowej Omegi w tej cenie nie kupię, ale pewnie do 5 tys coś solidnego i topowego już można wyrwać.

Także czekam na propozycje ;)
 

Edytowane przez Degron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania średnio precyzyjne, polecam zegarki Hamilton do 5 tyś, Oris w niektórych modelach nieco ponad budżet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuje coś poniżej budżetu, z kodem na -120euro lub -15%

https://www.christopherward.com/sport-new/c63-sealander-automatic/C63-39ADA3-S00W0-B0.html

Do tego jakiś pasek na zmianę i bardzo fajny zegarek na codzien.

 

Ewentualnie znany i polecany

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-certina-ds-1-gent-powermatic-80-c0294071103100/?gclid=CjwKCAiA4veMBhAMEiwAU4XRr3m5t7nxsp2LSwq98kdpvF4BTHZwqyIVMDnKN5GMHokLBhpAGyOsZBoCxacQAvD_BwE

 

Nie można też zapomnieć o

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1131_Longines_Conquest_L37764766

 

Marka rozpoznawalna i dostępne rozmiary 41 mm

 

 

 

 

 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta 38-44 i każdy typ mechanizmu to strasznie szerokie kryteria. 

Od siebie mogę powiedzieć,  że w tym budżecie kwarca bym już nie kupował,  tylko automat lub już wypasiony solar , czyli Citizen z górnej półki lub Seiko np. Astron. 

Z automatów Longines Conquest,  Ball fireman,  Seiko z serii Presage / SPB / SARX. 

Zakładam,  że nie szukasz diverów, bo jeżeli tak, to przeglądnij najpierw cały podpięty wątek o diverach w tym podforum. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Janek72 napisał(-a):

Koperta 38-44 i każdy typ mechanizmu to strasznie szerokie kryteria. 

Od siebie mogę powiedzieć,  że w tym budżecie kwarca bym już nie kupował,  tylko automat lub już wypasiony solar , czyli Citizen z górnej półki lub Seiko np. Astron. 

Z automatów Longines Conquest,  Ball fireman,  Seiko z serii Presage / SPB / SARX. 

Zakładam,  że nie szukasz diverów, bo jeżeli tak, to przeglądnij najpierw cały podpięty wątek o diverach w tym podforum. 


Kopertę zmieniłem na 41-44 😀 Co do mechanizmu, to właśnie mam trochę problem, bo kwarc czy solar wygodniejsze w obsłudze i dlatego 3 pierwsze zegarki kupiłem właśnie z tym mechanizmem. Jednakże tak sobie pomyślałem, że w kwocie 5 tys może już zainwestować w automat + ewentualnie kupić rotomat. Właśnie dlatego jasno nie określiłem, bo sam nie wiem. Pewnie będę szukał przez następne parę dni, też w tych markach, które mi polecacie i jakoś uściślę pole poszukiwań.

Edytowane przez Degron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rozmiar nadgarstka skoro rozważasz zegarek 44 mm? Bo moim zdaniem jaki by nie był to jednak to jest bardzo dużo w przypadku zegarka, jakiego szukasz, czyli raczej typowego zegarka edc.... Ja osobiście szedł bym w wymienionego longinesa, są różne kolory tarczy, rozmiar 41 mm który już kawałem żelastwa i raczej z popularnych i rozpoznawalnych marek to max co w założonym budżecie zakupisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej koledzy zaproponowali i Roamer Searock...

lub... Bulova Lunar Pilot tu kwarc, ale mega precyzyjny.

Do tego MV.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu.
Postanowiłem na razie wstrzymać się z zegarkiem za 5 tys i wybrać coś sporo tańszego, tak do 2000, jako prezent pod choinkę 😀

Wpadł mi w oko Zegarek Seiko SSC771P1. Niby kwarc, ale solarny. Szkiełko szafirowe. Tarcza 41mm co jest dla mnie takim fajnym maksem co do zegarków. Cena 1610zł.
Jakbyście ocenili wybór przy tej cenie?

ssc771p1-seiko-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.