Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Oris czy Oris?

Propilot czy Pointer Date?  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio badałem Wasze gusta pod kątem Orisa Divers 65, teraz przyszedł czas na coś casualowego bez nurkowego bezela.

Oczywiście swój typ mam i potraktujemy to jako formę zabawy, a i może czegoś ciekawego się dowiem o którymś z modeli co sam mógłbym przeoczyć.

Oba modele chodzą mi po głowie, i oba do znalezienia w tym momencie w podobnej cenie.

Ciekaw jestem, który uważacie za ciekawszy, bardziej wart uwagi? W tym momencie nie rozważam innych opcji kolorystycznych i nie chcę niebieskiego 😉

Zegarek docelowo ma zastąpić Omegę Railmaster, którą niedługo zamierzam sprzedać.

 

1. Oris ProPilot Big Date black

spacer.png

 

2. Oris Big Crown Pointer Date black/brown

spacer.png

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki nr 2.

A może Sinn lub Damasko?

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Z tej dwójki nr @.

A może Sinn lub Damasko?

Sinn i Damasko to świetne zegarki i są prawdopodobnie lepiej wykonane, ale są dla mnie bardziej techniczne, a szukam czegoś casualowego. Na ten moment wynór zawęziłem do tych dwóch modeli. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Crown ProPilot Timer GMT to mój EDC od grudnia 2020 bardzo lubię ten zegarek dlatego też stawiam na nr.1

 

 

 

20210912_170506.jpg

Edytowane przez DamianWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nr 1?

Świetne wskazówki, czytelna tarcza. 

 

Czemu nie nr 1?

Za czarny, data mogłaby być na 6.

 

Czemu nr 2?

Kolor. 

 

Czemu nie nr 2?

Pointer date nigdy mi się nie podobał, brzydkie wskazowki, chyba za bardzo vintydżowy. 

 

Jakbym miał wybierać tylko z tych dwóch, to pierwszego. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym coś w tym jest, w większości się zgadzam z Tobą. Ja w tym momencie skłaniam się ku pilotowi jako że jest bardzo czytelny, podobają mi się wskazówki i szczotkowana koperta. Zapowiada się uniwersalny EDC. W Pointerze tak naprawdę nie do końca siedzą mi tylko wskazówki cathedral, za to ma więcej ciekawych detali. Tak naprawdę mógłbym mieć oba gdyby nie to, że obie tarcze mają cyfry arabskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na linię 1858 od Montblanc. 

w2500.jpg

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Spójrz na linię 1858 od Montblanc. 

w2500.jpg

 

Mariusz dzięki za rekomendację, ale nie do końca siedzi mi ten bezel z kierunkami do mocno klasycznych wskazówek. Prawdopodobnie zostanę przy jednym z tych dwóch Orisów 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Mariusz dzięki za rekomendację, ale nie do końca siedzi mi ten bezel z kierunkami do mocno klasycznych wskazówek. Prawdopodobnie zostanę przy jednym z tych dwóch Orisów 😉

Ok. A z tych dwóch Orisów zdecydowanie nr 2, jest dużo ciekawszy. Lubię takie rozwiązanie wskazania daty.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 1. Czysty, czytelny, dużo bardziej do mnie gada.

Ale ja nigdy nie byłem fanem Pointer Date więc…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że kolejny raz podejmę raczej niepopularną decyzję z której prawdopodobnie będę zadowolony 😃 Też podoba mi się czytelność i prawie surowość 1, a na Pointer Date pewnie jeszcze przyjdzie czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko nr 1 - bardzo długo i poważnie przymierzałem się do jego większego brata Day Date.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei, chociaż jeszcze nie miałem (myślę jednak, że kiedyś to nadrobię), bardzo lubię linię ponter date, gdzie coin edge bezel i właśnie wskazówki MZ robią robotę. Mimo tego skłaniałbym się ku Pro Pilotowi, choć sam nie wiem dlaczego. Tym bardziej, że sam pisałeś, że chcesz coś mocno casualowego, a nr 2 jest już nieco bardziej elegancji, jak na casualowe EDC. Albo może inaczej: jak do jeansów i T-Shirta, to nr 1, jak do koszuli, to nr 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kingcrimson decyzja o sprzedaży Omegi padła niezależnie, i też nie szukam możliwie wiernej jej kopii (bo wtedy rzeczywiście nie ma sensu jej sprzedawać), a jedynie zegarka na jej miejsce, który będzie możliwie jak najbardziej uniwersalny. W tym wypadku na 99% będzie to ProPilot 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta właśnie została zamknięta 😉

Dziękuję wszystkim za oddanie głosów i poparcie ich argumentami w dyskusji. 

Tak jak poprzednio sprawa zakończyła się zakupem - finalnie padło na ProPilota w wersji szarej bez nakładanych indeksów. 

Chciałem kupić nowszy model z nakładanymi, ale gdy pojechałem po odbiór okazało się, że na stronie był błąd i na stanie mają tylko starszą wersję...

Na szczęście zaproponowano mi konkretny rabat, a zegarek na żywo spodobał mi się na tyle, że długo się nie wahałem. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Ankieta właśnie została zamknięta 😉

Dziękuję wszystkim za oddanie głosów i poparcie ich argumentami w dyskusji. 

Tak jak poprzednio sprawa zakończyła się zakupem - finalnie padło na ProPilota w wersji szarej bez nakładanych indeksów. 

Chciałem kupić nowszy model z nakładanymi, ale gdy pojechałem po odbiór okazało się, że na stronie był błąd i na stanie mają tylko starszą wersję...

Na szczęście zaproponowano mi konkretny rabat, a zegarek na żywo spodobał mi się na tyle, że długo się nie wahałem. 

 

Graty! Mam dwa pytania: jaki masz nadgarstek i jaki on ma L2L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Graty! Mam dwa pytania: jaki masz nadgarstek i jaki on ma L2L?

Dzięki! Nadgarstek ok 18cm, a L2L 48,6m.

Zegarek leży bardzo wygodnie bo ucha są nieco zagięte do dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojtek91 napisał(-a):

Dzięki! Nadgarstek ok 18cm, a L2L 48,6m.

Zegarek leży bardzo wygodnie bo ucha są nieco zagięte do dołu.

Super, dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.