Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Edge_88

Serica 4512 vs Nomos Club 701

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,


Po mału przymierzam się do zakupu mojego kolejnego zegarka. Tym razem będzie to manual. Nadgarstek 18mm

aktualny stan kolekcji

- Seiko SKX - moje EDC i zdecydowanie ulubiony zegarek

- Eterna Tangaroa

- Seiko SNKL23

- Vintage Doxa Antimagnetic 

- Vratislavia F&F blue


Na placu boju dwóch zawodników :)

 

Serica 4512 wersja WMB destro

Zalety

- Bonclip - bardzo podoba mi się vintage vibe tego zegarka, a ta bransoleta tylko dopełnia ten efekt

- ogólny design, duża koronka uprzyjemniająca codzienny rytuał nakręcania zegarka

- destro - po prostu nie mam żadnego zegarka z koronką po niewłaściwej stronie ;)


wady

- mechanizm to zdaje się wykastrowany automat z grupy Fossil, względem Nomosa trudno tu Serica konkurować

- zakręcania koronka w manual. To chyba dla mnie największa niewiadoma, chociaż głosy użytkowników które zebrałem bardzo chwalą samą pracę koronki


 


Nomos Club 701

Zalety

- marka z większym „dziedzictwem” i własnym (a przynajmniej mocno zaadaptowanym) mechanizmem no o Glashutte

- mała sekunda, dla mnie zawsze na + :)

 

wady

- cena (naciąga do granic mój aktualny budżet)

- design - mam obawy, że nie wniesie zbyt wiele do mojej kolekcji (vide Eterna Tangaroa)

 

 

Rok temu byłem zdecydowany kupić Nomosa, ale ze względu na pandemie i kilka ważniejszy wydatków zakup zegarka zszedł na drugi plan. Teraz pojawił się moim zdaniem bardzo mocny konkurent. Kogo wy byście wybrali z tej dwójki? 
Wszelkie komentarze miłe widziane.

 

Zdjęcia pochodzą ze stron producentów. 

F5EA2BD7-8187-423F-B23B-9B4116D444EA.jpeg

0750DC88-EEFA-4785-BCD7-115F02552655.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakręcana koronka w manualu 😖. Tego pomysłu nie kupuję, nawet jeżeli w zamian dostaję WR200. Do tego wskazówka godzinowa. Ciekawa, ale żywcem wzięta z Rado Captain Cook. No i bransoleta mnie się akurat zupełnie nie podoba, od razu przełożyłbym na pasek, ale to już sprawa indywidualnych upodobań. 

Co do koronki na godzinie 9 (bo zrozumiałem, że taką wersję rozważasz), to fajny pomysł jeżeli się nosi zegarek na prawej ręce. Jak na lewej, to porażka. Jeżeli nosisz jeden zegarek, to się przyzwyczaisz do nakręcania i zmiany godziny lewą ręką ale jeżeli nosisz wiele zegarków na zmianę, to znienawidzisz tę odwróconą konfigurację. Kiedyś przymierzyłem Citizena z koronką po lewej stronie. Dostałem nerwicy już przy pierwszej próbie odkręcenia koronki i ustawienia godziny 😂.

 

Nomos podoba mi się bardziej. Duuuuużo bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zakręcaną koronkę w starym manualnym wostoku i bardzo sobie chwalę, więc tym bym się nie przejmował.

Jak dla mnie serica, choć to zupełnie różne zegarki, które ciężko ze sobą zestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził, żebyś po prostu przemyślał co wizualnie bardziej Ci się podoba i co bardziej się wpasuje w Twój styl.

Ja od wielu lat niezmiennie uwielbiam swojego Nomosa (Tangente), a w tym roku do kolekcji dołączyła Serica (4512 Cali). Są to na tyle różne zegarki, że nigdy nawet nie próbowałem ich porównywać ;) 

 

Kilka uwag ode mnie:

- jeżeli chcesz wersje destro Serici to się nie bój tego wyboru, bo w każdej chwili dowolny zegarmistrz może "przekręcić" tarczę i wrócić do zwykłej wersji. Koperta jest w całości symetryczna.

- Serica ma czarną lakierowaną tarczę, a Nomos galwanizowaną, jakby matową, zmieniającą kolor w zależności od światła. To tylko pogłębia różnicę w odbiorze tych zegarków.

- też miałem obawy co do zakręcanej koronki w manualu (pewnie jak każdy), a się okazały niepotrzebne. Zakręcając koronkę nigdy nie miałem nieprzyjemnego uczucia nietrafienia w gwint. Nie wiem jak to zrobili, ale jest to o wiele lepiej zrobione niż np. w mojej Omedze Seamaster w której za każdym razem muszę uważać żeby dobrze trafić

- jeżeli chodzi o samo nakręcanie to mi o wiele bardziej się podoba delikatny "szmer" przy nakręcaniu Nomosa niż "cykanie" przy nakręcaniu Serici, ale to jest szczegół,

- bransoleta Bonclip to też całkiem nowe przeżycie i dużo zyskuje dopiero jak się jej spróbuje poużywać trochę


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

No i bransoleta mnie się akurat zupełnie nie podoba, od razu przełożyłbym na pasek, ale to już sprawa indywidualnych upodobań

No właśnie mnie ten brak endlinków nawet przypadł do gustu i samo to jak ciekawie jest ona złożona. Ale ze mnie jest przypadek beznadziejny i bardzo sobie chwałę jubilee z SKX 😂

 

6 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Co do koronki na godzinie 9 (bo zrozumiałem, że taką wersję rozważasz), to fajny pomysł jeżeli się nosi zegarek na prawej ręce. Jak na lewej, to porażka. Jeżeli nosisz jeden zegarek, to się przyzwyczaisz do nakręcania i zmiany godziny lewą ręką

Jestem leworęczny i raczej nakręcanie nie powinno być problemem, ale docelowo zegarek miałbym nosić na lewej ręce. 
 

5 godzin temu, PKS napisał(-a):

k dla mnie serica, choć to zupełnie różne zegarki, które ciężko ze sobą zestawiać.

Coś w tym jest. Jak już wspominałem rok temu bym się nie zastanawiał. W dobie pracy hybrydowej mam jednak wrażenie ze nieco bardziej utylitarny styl Serica będzie lepszym wyborem. A z drugiej strony Nomos to po prostu ładny zegarek. 

 

5 godzin temu, KLXN napisał(-a):

też miałem obawy co do zakręcanej koronki w manualu (pewnie jak każdy), a się okazały niepotrzebne. Zakręcając koronkę nigdy nie miałem nieprzyjemnego uczucia nietrafienia w gwint. Nie wiem jak to zrobili, ale jest to o wiele lepiej zrobione niż np. w mojej Omedze Seamaster

Dzięki są tą opinię. To kolejny głos potwierdzający, że rozwiązali sprawę zakreślanie koronki naprawdę dobrze. 
 

 

dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne zegarki - obydwa mi się bardzo podobają z tą różnicą, że Nomosa kupiłem kilka miesięcy temu, a Serici 4512 chyba (przynajmniej na ten moment) nie kupię.

 

Dla mnie czynnikiem który przemówiłby za którymś, byłby aspekt "made in". W swojej kolekcji nie masz żadnego Niemca, więc Nomos wpasowałby się idealnie!

A Serica jest Francuska ze Szwajcarskim mechanizmem co zawsze jest dla mnie "minusem". Zobacz sobie jeszcze Yeme Traveller. Byłem baaaardzo blisko jej zamówienia, ale na 3 dni przed końcem kampanii na KickStarterze, zamówiłem Seiko SPB143 i anulowałem francuskie zamówienie.

 

Tak czy siak, zazdroszczę i zarazem nie zazdroszczę, dylematu kupienia któregoś 😁

 

 

A tu na zachętę mój Nomos ref. 703 😜

DSC_9294.thumb.JPG.ab7b38bf80c6da7f9b7de508b5212fce.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Miałem oba, oba fajne. Koronka w Serice spoko ale używałem ledwie przez miesiąc, więc trudno tu mówić o doświadczeniach. Bransoleta tak wyjątkowo brzydka, jak wyjątkowo wygodna. Po 2 tygodniach przyzwyczajenia, przestałem wyobrażać sobie ten zegarek na czymkolwiek innym niż bonklip. Z wyglądu stanowczo Nomos, zegarek do wszystkiego i na każdą okazję (szkoda że nie ma lumy i szkoda że ma tak długie ucha, tak wiem taka stylówa, a pasek nato dobrze to maskuje). Za Nomosem przemawia stabilna, rozwijająca się od 30 lat firma. Po Serice za 5 lat może pozostać li tylko wspomnienie, a uszczelniać zegarek będziesz musiał kitem okiennym, no bo mechanizm to ktoś tam ogarnie.  Kup oba 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, evilym napisał(-a):

Zobacz sobie jeszcze Yeme Traveller

Oglądałem już wcześniej ten projekt. Rzeczywiście ładny, był na mojej szerokiej liście, nie wygrał jednak konkurencji z Sericą/Nomosem

 

8 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Za Nomosem przemawia stabilna, rozwijająca się od 30 lat firma. Po Serice za 5 lat może pozostać li tylko wspomnienie, a uszczelniać zegarek będziesz musiał kitem okiennym, no bo mechanizm to ktoś tam ogarnie.  Kup oba 😉


jak tak dalej pójdzie to skończy się na obu ;), z tym, że następny w kolejce miał być zegarek z GMT, a później vintage/skin diver (Baltic/Oris 65). Ta choroba nie ma końca 😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos, ale tylko dlatego że….. Sericę już mam. Nie należy się bać bransolety bonklip, bo jest rewelacyjna i super wygodna. Co do zakręcanej koronki, to jest ok, choć w moim przypadku tego zegarka nie noszę na codzień i spoczywa w szafce często nienakręcony.

 

 

9ABDE538-1B45-4883-9FE7-6462C1766D3E.jpeg

AA1D6B2F-5BAC-4FF7-8CEF-A6989A3AC993.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat, mój wybór padł ostatecznie na Serice 4512, destro z CALI dial.

Zakup Nomosa kolejny raz będę muszę odłożyć na conajmniej rok, ale nie mogłem się powstrzymać przed zakupem tego francuza. 

Mam nadzieję, że spełni oczekiwania. Po dostawie możecie liczyć na małą fotorelację.

Raz jeszcze dziękuję za opinie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka aktualizacja w temacie. Zegarek dotarł pod mój adres w zaledwie 3 dni, wysyłka DHL w cenie 20 EUR, krótki z mail od Jeroma z podziękowaniem - ewidentnie Serica potrafi w dobry CS. Samego zegarka jeszcze niestety nie widziałem. Czeka nam mnie w domu. Fotorelacje zdam wam pewnie zaraz po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i czekam niecierpliwie na te zdjęcia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cordi7 napisał(-a):

Trzymam kciuki i czekam niecierpliwie na te zdjęcia :)

 

Wyobraź sobie jak ja niecierpliwie przebieram nóżkami 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz po kilku dniach jak bonklip, mnie trochę przeraża ale … podobno tylko krowa nie zmienia poglądów.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pokuszę się o krótką recenzję zegarka po kilku dniach użytkowania. Bonklip rzeczywiście kontrowersyjny (jeszcze rok temu wyśmiałbym idee bransolety bez endlinków), tutaj jednak serce zabiło mocniej, a chęć posiadania zegarka w tej konfiguracji rosła we mnie od tygodni. Cóż mam nadzieję, że się nie zawiodę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień na nadgarstku. Jest efekt wow 😀

Koronka pracuje bardzo gładko, zakręcenie jej nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Po paru dniach użytkowania dam znać co i jak bo na dziś wad nie widzę, a zapewne coś się ujawni przy dłuższym użytkowaniu i po opadnięciu emocji związanych z nowym zakupem. 
 

 

Serica2.jpeg

Serica4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.