Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Czeremis

Zakup zegarka automatycznego z mechanizmem BALL RR1103 (na bazie ETA2824).

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Miłośnicy zegarków.

 

Jestem tu pierwszy raz, więc jeśli pytanie już pojawiło się na Forum, to wybaczcie.

Chcę kupić zegarek z automatycznym naciągiem Ball Fireman NightBreaker NM2098C-S13-BE, z mechanizmem BALL RR1103 (na bazie mechanizmu ETA2824).

Czy macie doświadczenie z tym mechanizmem? Na stronie sprzedawcy, niestety, nie ma szczegółów dotyczących żywotności, jakości, dokładności mierzenia czasu oraz bezawaryjności pracy tegoż mechanizmu.

Będę wdzięczny za Wasze opinie na temat tego mechanizmu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to zwykła eta2824 w podstawowej wersji, pracująca w milionach zegarków. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam i jestem bardzo bardzo zadowolony. Balle to doskonale wykonane zegarki. Jeśli chodzi o precyzję to niejeden chronometr by się nie powstydził: na tygodniu robi pośpiech ok 15 sekund. Polecam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2021 o 11:08, eye_lip napisał(-a):

to zwykła eta2824 w podstawowej wersji, pracująca w milionach zegarków

Pewnie ma wahnik zdobiony firmowym napisem 🤪


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Pewnie ma wahnik zdobiony firmowym napisem 🤪


Przyznam, nie wiem czy to tylko kwestia zdobienia wahnika (którego raczej nie widać, bo z tego co kojarzę modele z tym mechanizmem mają nieprzeźroczyste dekle), ale fakt jest faktem że spośród kilku zegarków które miałem i mam z Etą 2824 ten jest zdecydowanie najprecyzyjniejszy. Dodam tez, ze inni posiadacze z którymi miałem do czynienia precyzję tę potwierdzają😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pau’l napisał(-a):

spośród kilku zegarków które miałem i mam z Etą 2824 ten jest zdecydowanie najprecyzyjniejszy.

Z tym zdobieniem to lekka ironia z mojej strony :)

A co do precyzji, to kiedyś na forum było pisane, że te mechanizmy są produkowane w kilku grupach pod względem precyzji chodu. Może akurat Ball montuje te „precyzyjniejsze” .....


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Z tym zdobieniem to lekka ironia z mojej strony :)

A co do precyzji, to kiedyś na forum było pisane, że te mechanizmy są produkowane w kilku grupach pod względem precyzji chodu. Może akurat Ball montuje te „precyzyjniejsze” .....


zgadza się . Powinni wypowiedzieć się fachowcy ale to tez jest kwestia różnego wyregulowania tego samego mechanizmu. Słyszałem tez ze także kwestia użycia lepszej jakości komponentów choc to tylko ze słyszenia…😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pau’l napisał(-a):


zgadza się . Powinni wypowiedzieć się fachowcy ale to tez jest kwestia różnego wyregulowania tego samego mechanizmu. Słyszałem tez ze także kwestia użycia lepszej jakości komponentów choc to tylko ze słyszenia…😉


Base / elabore mają te same komponenty, top / chronometer mają te same komponenty. Różnica jest w ilości pozycji, w których fabrycznie mechanizm jest regulowany.

 

584DE2A2-23C1-4C69-8080-784DC54AA526.jpeg.695f7edc85d1b2c6f50e3e2f735f65f1.jpeg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2021 o 18:47, cordi7 napisał(-a):


Base / elabore mają te same komponenty, top / chronometer mają te same komponenty. Różnica jest w ilości pozycji, w których fabrycznie mechanizm jest regulowany.

 

584DE2A2-23C1-4C69-8080-784DC54AA526.jpeg.695f7edc85d1b2c6f50e3e2f735f65f1.jpeg
 


dzięki cordi7, super wiedza👍😊 a teraz pewnie głupie pytanie: skąd wiadomo który zegarek jest standard , elabore albo top? Czy gdzieś na zegarku jest to napisane jeżeli producent w opisie sam nie pisze ? Dzięki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pau’l napisał(-a):


dzięki cordi7, super wiedza👍😊 a teraz pewnie głupie pytanie: skąd wiadomo który zegarek jest standard , elabore albo top? Czy gdzieś na zegarku jest to napisane jeżeli producent w opisie sam nie pisze ? Dzięki 😉

@cordi7 jesteś wywołany do tablicy :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej poznac po kole balansu, jesli szprychy sa proste przy laczeniu z pierscieniem to mamy base / elabore, jesli przejscie jest plynne i zaokraglone - top / chronometer.

 

Base / elabore:

 

image.thumb.png.3dbccaac14467dadd5df86c871bbdbfc.png

 

 

Top / chronometer:

 

image.png.0bb2348ee33aa26fa2306180db6b603a.png

 

 

PS. Top / chronometr z racji uzytych czesci beda pracowac bardziej stabilnie - odchylki pomiedzy pozycjami i w roznych temperaturach beda mniejsze. Nie znaczy to, ze base / elabore nie da sie bardzo dobrze wyregulowac, mam zegarek z mechanizmem elabore, ktory z zadziwiajaca regularnoscia robi do +2s na dobe.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Najlatwiej poznac po kole balansu, jesli szprychy sa proste przy laczeniu z pierscieniem to mamy base / elabore, jesli przejscie jest plynne i zaokraglone - top / chronometer.

 

Base / elabore:

 

image.thumb.png.3dbccaac14467dadd5df86c871bbdbfc.png

 

 

Top / chronometer:

 

image.png.0bb2348ee33aa26fa2306180db6b603a.png

 

 

PS. Top / chronometr z racji uzytych czesci beda pracowac bardziej stabilnie - odchylki pomiedzy pozycjami i w roznych temperaturach beda mniejsze. Nie znaczy to, ze base / elabore nie da sie bardzo dobrze wyregulowac, mam zegarek z mechanizmem elabore, ktory z zadziwiajaca regularnoscia robi do +2s na dobe.


dzięki, ale czy bez rozkręcania zegarka się nie da tego sprawdzić? Nie ma jakiejś tajnej listy zegarków z info które jakie grejdy mają?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci, zwlaszcza ci wieksi, niechetnie dziela sie tymi informacjami. Czesc mikrobrandow jasno komunikuje czego uzywa, czesc nie. Jesli nie masz szklanego dekla to bez rozkrecania nie ma opcji - przynajmniej ja nie znam takowej.


 

 

EDIT: Jeśli pytanie odnosi się tylko do zegarków Ball - odpowiedź poniżej:

 

https://www.watchuseek.com/threads/grade-of-movement-on-a-non-chronometer-ball.85858/

 

32BE8EFF-F282-419B-98F5-33AE8E3618B3.thumb.jpeg.4494b043b2931125020d18479e05d736.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Producenci, zwlaszcza ci wieksi, niechetnie dziela sie tymi informacjami. Czesc mikrobrandow jasno komunikuje czego uzywa, czesc nie. Jesli nie masz szklanego dekla to bez rozkrecania nie ma opcji - przynajmniej ja nie znam takowej.

 


hmm…zdaje się, że ruszyliśmy trochę niewygodny aczkolwiek bardzo ważny temat😁 wydając kilka tysięcy na zegarek z Etą 2824 jednak chciałoby się wiedzieć jaką pod względem jakości Etę dostajemy skoro jak już ustaliliśmy są aż 4 poziomy jakości. Bardzo ciekawy temat. Jak będę miał chwilkę czasu to może wyślę zapytania do kilku producentów zegarków, ciekawe co odpiszą😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pau’l napisał(-a):

hmm…zdaje się, że ruszyliśmy trochę niewygodny aczkolwiek bardzo ważny temat😁 wydając kilka tysięcy na zegarek z Etą 2824 jednak chciałoby się wiedzieć jaką pod względem jakości Etę dostajemy skoro jak już ustaliliśmy są aż 4 poziomy jakości. Bardzo ciekawy temat. Jak będę miał chwilkę czasu to może wyślę zapytania do kilku producentów zegarków, ciekawe co odpiszą😉


Jest więcej niż 4 grade’y bo każdy może zamówić tzw. custom / special grade specyfikując co dokładnie chce dostać.

Muhle Glashütte zamawia mix elabore i top - koło balansu z włosem i system przeciwwstrząsowy są z top, reszta elabore.

Następnie sami modyfikują te mechanizmy dalej i regulują po montażu w kopercie do -0s / +8s na dobę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał(-a):

regulują po montażu w kopercie do -0s / +8s na dobę

Zastanawiam się jak takie regulacje przebiegają. Gościu ma cały pokój otwartych zegarkow podłączonych do tych elektronicznych urządzeń i na sygnał o zakończeniu pomiaru lata pomiędzy nimi ze śrubokrętem ? A potem przekłada na drugi bok albo na brzuszek/ plecki 🤔


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zobaczcie teraz jaka jest sytuacja rynkowa. Ktoś sprzedaje Ci zegarek mówiąc ze sprzedaje Ci top grade i za taki płacisz a tak naprawdę nie powinieneś wierzyć temu ktosiowi bo skąd on ma to wiedzieć 😊 jeżeli mówi ze rozkręcał to jeżeli nie jest zegarmistrzem to tym bardziej strach od takiego majsterkowicza  kupić zegarek. Jednym słowem kupuje się kota w worku😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Zastanawiam się jak takie regulacje przebiegają. Gościu ma cały pokój otwartych zegarkow podłączonych do tych elektronicznych urządzeń i na sygnał o zakończeniu pomiaru lata pomiędzy nimi ze śrubokrętem ? A potem przekłada na drugi bok albo na brzuszek/ plecki 🤔

 

To nie jest tak, ze pomiar w pozycji trwa krotki przedzial czasu i gosc biega od timegraphera do timegraphera, Hentschel ( https://hentschel-hamburg.com/ ) reguluje zegarek w 6 pozycjach przez 6 tygodni - ale to juz raczej ekstremum z racji na niewielka produkcje i jej manufakturowy charakter. Testowanie chodu zegarka i certyfikacja jako chronometru w Wempe Observatory w Glashutte wyglada tak:

 

image.thumb.png.c95a2f19bf45f0927e74ae0001eea70d.png

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Testowanie chodu zegarka i certyfikacja jako chronometru w Wempe Observatory w Glashutte wyglada tak:

Dzięki za wiedzę, którą się tak chętnie dzielisz :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chudy w uszach jestem, są tu ludzie z dużo większą wiedzą - tym niemniej cieszę się, jeśli jakoś pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Ja chudy w uszach jestem, są tu ludzie z dużo większą wiedzą - tym niemniej cieszę się, jeśli jakoś pomogłem.


pewnie że pomogłeś i ciagle pomagasz, dzięki wielkie 👏😉 innym dzielącym się wiedzą tez dziękujemy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2021 o 10:44, Czeremis napisał(-a):

Witajcie Miłośnicy zegarków.

 

Jestem tu pierwszy raz, więc jeśli pytanie już pojawiło się na Forum, to wybaczcie.

Chcę kupić zegarek z automatycznym naciągiem Ball Fireman NightBreaker NM2098C-S13-BE, z mechanizmem BALL RR1103 (na bazie mechanizmu ETA2824).

Czy macie doświadczenie z tym mechanizmem? Na stronie sprzedawcy, niestety, nie ma szczegółów dotyczących żywotności, jakości, dokładności mierzenia czasu oraz bezawaryjności pracy tegoż mechanizmu.

Będę wdzięczny za Wasze opinie na temat tego mechanizmu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Artur


hej, napisałem do „polskiego Balla” i odpisali że mechanizm RR1103 jest z ETY lub Sellity w wariancie elabore😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.