Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mariuszprzystupa

Miyota 8204 w NY0100-50XE

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji, opisu, danych czym np. różni się 8204 od 8203 ?

We wszystkich opisach jakie znalazłem, jest napisane, że NY0100-50XE ma mechanizm 8203 a na moim, na deklu jest 8204 i chyba tak jest bo ma stop sekundę ale nie ma nic w internetach na temat tego mechanizmu.

Edytowane przez mariuszprzystupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji, opisu, danych czym np. różni się 8204 od 8203 ?

We wszystkich opisach jakie znalazłem, jest napisane, że NY0100-50XE ma mechanizm 8203 a na moim, na deklu jest 8204 i chyba tak jest bo ma stop sekundę ale nie ma nic w internetach na temat tego mechanizmu.

Hej,

rzeczywiście nie ma w netach informacji na temat mechanizmu 8204. Wygląda to tak, że Citizen poprawił/uaktualnił swój stary dobry 8203 dodając stop sekundę ale bez zaliczania tej poprawki jako nowy mechanizm. Ot - dla rozróżnienia wersji bez i ze stop sekundą ten drugi wariant oznaczyli jako 8204. Z tego co wyczytałem na WUS:

 

https://www.watchuseek.com/threads/show-off-your-citizen-ny0040-ny0045.925890/page-84

 

To wersja 8204 zaczęła wychodzić około października 2020. Ciekawostka - Citizen ciągle używa tarcz z oznaczeniem 8203 pod godziną 6, a informacja o rzeczywistej wersji mechanizmu jest na deklu. Tak też jest w przypadku mojego NY0086-16LE - zegarek wyprodukowany w kwietniu 2021.

 

Edytowane przez incubus05
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, incubus05 napisał(-a):

Hej,

rzeczywiście nie ma w netach informacji na temat mechanizmu 8204. Wygląda to tak, że Citizen poprawił/uaktualnił swój stary dobry 8203 dodając stop sekundę ale bez zaliczania tej poprawki jako nowy mechanizm. Ot - dla rozróżnienia wersji bez i ze stop sekundą ten drugi wariant oznaczyli jako 8204. Z tego co wyczytałem na WUS:

 

https://www.watchuseek.com/threads/show-off-your-citizen-ny0040-ny0045.925890/page-84

 

To wersja 8204 zaczęła wychodzić około października 2020. Ciekawostka - Citizen ciągle używa tarcz z oznaczeniem 8203 pod godziną 6, a informacja o rzeczywistej wersji mechanizmu jest na deklu. Tak też jest w przypadku mojego NY0086-16LE - zegarek wyprodukowany w kwietniu 2021.

 

bo mają naprodukowane tarcze - a jak piszesz wprowadzono stop sekundę  i nie nie pamiętanie czy było dokręcanie koronka wcześniej - bo tu jest to i to - dlatego ja będę szukać wersji ny0040 z 8204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, że wszystkie sklepy z autoryzowanymi włącznie trzymają się wersji z 8203.

Zaraz zobaczę co napisali w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

A najlepsze jest to, że wszystkie sklepy z autoryzowanymi włącznie trzymają się wersji z 8203.

Zaraz zobaczę co napisali w instrukcji.

naklepali to gdzieś się muszą pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma na tarczy 8203 a na deklu 8204 i nie ma stop sekundy. Wg dekodera zegarek jest z lutego 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pit55 napisał(-a):

Mój ma na tarczy 8203 a na deklu 8204 i nie ma stop sekundy. Wg dekodera zegarek jest z lutego 2020

Mój ma na tarczy 8203 na deklu 8204 ale posiada stop sekundę daty nie znam zaraz wkleję zdjęcie.

IMG_20211216_184654.jpg

IMG_20211216_184645.jpg

IMG_20211216_184640.jpg

IMG_20211216_184620.jpg

Edytowane przez mariuszprzystupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Mój ma na tarczy 8203 na deklu 8204 ale posiada stop sekundę daty nie znam zaraz wkleję zdjęcie.

IMG_20211216_184654.jpg

IMG_20211216_184645.jpg

IMG_20211216_184640.jpg

IMG_20211216_184620.jpg

Widocznie twój jest z nowszego wypustu skoro już ma stop sekundę. Ja swój zegarek kupiłem ze sklepu nieautoryzowanego. Pochodzi prawdopodobnie z importu własnego sklepu, z Niemiec lub Dalekiego Wschodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że użyto niewłaściwego dekla z oznaczeniem 8204. Albo ktoś po prostu wymienił dekiel i nie była to fabryka?

13 godzin temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Mój ma na tarczy 8203 na deklu 8204 ale posiada stop sekundę daty nie znam zaraz wkleję zdjęcie.

IMG_20211216_184654.jpg

IMG_20211216_184645.jpg

IMG_20211216_184640.jpg

IMG_20211216_184620.jpg

Twój egzemplarz jest z marca 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, incubus05 napisał(-a):

Dziwne, że użyto niewłaściwego dekla z oznaczeniem 8204. Albo ktoś po prostu wymienił dekiel i nie była to fabryka?

Twój egzemplarz jest z marca 2021.

Możliwe, że mechanizm ma numer 8204 tylko stop sekundę dołożyli później.

Jest jednak inna rzecz, bardzo tandetnie wyglądająca to blaszka łącząca bransoletę z zapięciem, pierwszy raz widzę takie dziadostwo, nie wiem po co to doczepili, jakby nie można było połączyć bezpośrednio ogniwa z zapięciem.

Zamierzam to przerobić, wyrzucić tą blaszkę, zapasowe ognieko podpiłować do szerokości mocowania w zapięciu.

Co o tym myślicie?

IMG_20211217_124800.jpg

IMG_20211217_124705.jpg

Edytowane przez mariuszprzystupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Możliwe, że mechanizm ma numer 8204 tylko stop sekundę dołożyli później.

Jest jednak inna rzecz, bardzo tandetnie wyglądająca to blaszka łącząca bransoletę z zapięciem, pierwszy raz widzę takie dziadostwo, nie wiem po co to doczepili, jakby nie można było połączyć bezpośrednio ogniwa z zapięciem.

Zamierzam to przerobić, wyrzucić tą blaszkę, zapasowe ognieko podpiłować do szerokości mocowania w zapięciu.

Co o tym myślicie?

IMG_20211217_124800.jpg

IMG_20211217_124705.jpg

mam takie złe przeczucie .... abyś tego nie robił ....!!! ale oczywiście zrobisz jak uważasz ...ale  w kartach tarota stoi -  wiele lat nieszczęścia po usunięciu tej blaszki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, unadarek napisał(-a):

mam takie złe przeczucie .... abyś tego nie robił ....!!! ale oczywiście zrobisz jak uważasz ...ale  w kartach tarota stoi -  wiele lat nieszczęścia po usunięciu tej blaszki !!!

Postawiłem tarota i wyszedł mi wisielec, co znaczy ni mniej, ni więcej: co ma wisieć nie utonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Postawiłem tarota i wyszedł mi wisielec, co znaczy ni mniej, ni więcej: co ma wisieć nie utonie.

hehehehh 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem w autoryzowanym sklepie Citizen o numerze mechanizmu 8204 instrukcja obsługi w pudełku dotyczy 8203 który jak wyżej wspomniano nie posiada stop sekundy. Zegarek można nakręcać ręcznie natomiast w instrukcji nie ma napisane w którym położeniu koronki... Na stronie Citizena też nie ma instrukcji do tego mechanizmu . Proszę o pomoc... nie chcę czegoś zepsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nakręca się w pierwszym położeniu koronki ( po odkręceniu jeśli jest zakręcana). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym położeniu zaraz po odkręceniu zmienia się dzień tygodnia w drugim położenie wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dariusz B napisał(-a):

W pierwszym położeniu zaraz po odkręceniu zmienia się dzień tygodnia w drugim położenie wskazówek

Odkręcasz i nic nie wyciągasz, jeśli pokręcając zmienia się data to coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.