Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robson 123

Zegarek do 2000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam zegarka tak + - 2000 zł, styl zegarka obojętny, bardziej elegancki niż typowo sportowy, obojętne czy pilot czy diver, czy chrono czy nie, ma się spodobać, przeglądałem zegarki certina, Tissot, Hamilton, kilka modeli mam na oku, ale przeglądając forum natknęłam się na opinię że zegarki marki Christopher Ward, mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny i są najlepszym wyborem w takim budżecie, w oko wpadł mi model c65, niestety używany, nowy na zagranicznych stronach kosztuje ponad 1000 €, i teraz pytanie, co to za firma ? Czy firma która powstała nie całe dwadzieścia lat temu może być lepsza niż certina lub Tissot z ponad stu letnią tradycją, co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość zegarkow w zakładanym przedziale cenowym bazuje na kilku mechanizmach światowych potentatów. A różnice cenowe wynikają bardziej z pozycjonowania marki i polityki cenowej niż technikalii. ;)

Tak że weź to pod uwagę :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrej jakości zegarki ze szwajcarskimi mechanizmami w środku. Firma dość nowa, ale dobrze się przyjęła na rynku.

Sporo osób na Forum albo ma albo miało zegarki tej marki. Zbierały bardzo pochlebne recenzje. Sam mam C65 Trident Retro Diver i bardzo lubię i cenię ten zegarek.

Widzę, że jeden (z tego co widzę, to z naciągiem manualnym) jest na bazarku za 2400 PLN pod tym linkiem:

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/199933-christopher-ward-c65-trident-diver/?tab=comments#comment-3088157

 

Rzeczywiście 1.000 EUR po obecnym kursie walut to już sporo, ale:

- Można kupować w GBP. Od razu robi się o kilkaset PLN taniej.

- Można wybrać model C63 Sealander Automatic na pasku (sama bransoleta to około 100 EUR różnicy). Jest sporo tańszy.

- Można skorzystać z kodu obniżającego cenę o 120EUR lub 100 GBP

 

Na przykład taki zegarek po użyciu kodu będzie kosztował już "tylko" 495 funtów, czyli jakieś 2.675 PLN.

W środku jest ten sam mechanizm co w C65. Do tego przeźroczysty, szklany dekiel i dość ładnie ozdobiony mechanizm w środku.

 

obraz.png.542c4f8670b168be04b64123c5411010.png

 

obraz.png.adf744f03bbc50eabf38affd923300b1.png

 

Natomiast co do propozycji typu Tissot czy Certina, to są to również bardzo dobre propozycje dla zegarków mechanicznych w okolicach 2.000 PLN. Byle tylko nie te najtańsze w ofercie Tissota zegarki z mechanizmami Swissmatic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej spodobał mi się model retro diver z niebieską lub czarną tarczą, jakbym miał kupować to właśnie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze przejrzeć ofertę Orient Star. Można znaleźć dobre okazję na te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robson 123 napisał(-a):

Najbardziej spodobał mi się model retro diver z niebieską lub czarną tarczą, jakbym miał kupować to właśnie ten model.

 

Jak Cię jakoś strasznie czas nie nagli, to poczekaj do początku stycznia. Christopher Ward w okolicach 6 stycznia robił ostatnio kilka razy promocję tzw. HalfPrice i można było modele C65 wyrwać za pół ceny. Poza tym, jak kolega wyżej radzi, zmień walutę na funty, będzie trochę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały offtop, zegarki Christopher Ward można gdzieś przymierzyć w Polsce ? Interesował by mnie C1 Moonglow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clusca dobrze radzi. Nawet jak nie będzie minus 50% to mogą pojawić się zwrócone sprzedawane jako prawie nowe z rabatem. 

A ChW to ładne zegarki i dobrze wykonane. Wiem bo mam :)O mechanizmach pisał kolega na początku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mi się nie spieszy, a co powiecie o vratislavia klingert diver ? Ostatnio wpadł mi w oko, jedynie mam obawy co do szerokości bransolety, rozmiar 22 zbyt duży, musiałbym zmienić na pasek. Co myślicie o tym zegarku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DamianWW napisał(-a):

mały offtop, zegarki Christopher Ward można gdzieś przymierzyć w Polsce ? Interesował by mnie C1 Moonglow


Sprzedaż tylko przez stronę producenta, ew. pytaj na forum może ktoś ma (ktoś się chyba chwalił).

 

 

20 minut temu, Robson 123 napisał(-a):

Ogólnie mi się nie spieszy, a co powiecie o vratislavia klingert diver ? Ostatnio wpadł mi w oko, jedynie mam obawy co do szerokości bransolety, rozmiar 22 zbyt duży, musiałbym zmienić na pasek. Co myślicie o tym zegarku ?

 

Mechanizm ok, wykonanie jak to u VC bardzo solidne. Jeśli się podoba to warto wg mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, vratyslavie klingert jednak sobie odpuściłem, przeczytałem dużo opinie na forum, że za duży, za ciężki its, dodatkowo zegarek prawie w 100 % zrobiony w Chinach 😡, szkoda, myślałem że to typowo Polska produkcja.

Teraz wpadła mi w oko taka yema, co o niej sądzicie, do wyrwania nowa za 2000zl

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-yema-navygraf-heritage-yynav2019-ams?cr_pro_id=Yema-YNAV2019-AMS&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Jeszcze po głowie mi chodzi certina ds action, ale jest bardzo ciężka, prawie 200g, myślę że rękę urwie 🤪, więc odpuszczam również,

 

Panowie, może jest coś jeszcze w podobnej stylistyce do tej yemy ?, retro Diver z takimi pozłacanymi indeksami, ogólnie szukam takiego zegara który fajnie wygląda na bransolecie, a i na pasku skórzanym i NATO będzie niczego sobie.

 

 

Edytowane przez Robson 123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robson 123 napisał(-a):

Witam po dłuższej przerwie, vratyslavie klingert jednak sobie odpuściłem, przeczytałem dużo opinie na forum, że za duży, za ciężki its, dodatkowo zegarek prawie w 100 % zrobiony w Chinach 😡, szkoda, myślałem że to typowo Polska produkcja.

Teraz wpadła mi w oko taka yema, co o niej sądzicie, do wyrwania nowa za 2000zl

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-yema-navygraf-heritage-yynav2019-ams?cr_pro_id=Yema-YNAV2019-AMS&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Jeszcze po głowie mi chodzi certina ds action, ale jest bardzo ciężka, prawie 200g, myślę że rękę urwie 🤪, więc odpuszczam również,

 

Panowie, może jest coś jeszcze w podobnej stylistyce do tej yemy ?, retro Diver z takimi pozłacanymi indeksami, ogólnie szukam takiego zegara który fajnie wygląda na bransolecie, a i na pasku skórzanym i NATO będzie niczego sobie.

 

W obecnej chwili wiekszosc zegarkow, lacznie z tymi z wyzszych polek, ma elementy wyprodukowane w Chinach - i nic to absolutnie nie znaczy.

Typowo w Polsce to nie produkuje sie ani mechanizmow ani komponentow, chyba ze mowa o jakis drozszych manufakturach (choc i tam glowy nie dam, ze nie kupuja w Chinach).

 

Ja za Yema nie przepadam - inaczej, wizualnie miewaja swietne designy, z wykonaniem jest gorzej - sa poprawne ale to tyle, poszukaj na forum - sa opinie na ten temat, Yema ma swoj watek.

Dodatkowo mechanizm to ich wlasny wynalazek, nie wiem jak z serwisem, moze byc tak ze Yema jest jedynym miejscem, gdzie ci go ogarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

W obecnej chwili wiekszosc zegarkow, lacznie z tymi z wyzszych polek, ma elementy wyprodukowane w Chinach - i nic to absolutnie nie znaczy.

Typowo w Polsce to nie produkuje sie ani mechanizmow ani komponentow, chyba ze mowa o jakis drozszych manufakturach (choc i tam glowy nie dam, ze nie kupuja w Chinach).

 

Ja za Yema nie przepadam - inaczej, wizualnie miewaja swietne designy, z wykonaniem jest gorzej - sa poprawne ale to tyle, poszukaj na forum - sa opinie na ten temat, Yema ma swoj watek.

Dodatkowo mechanizm to ich wlasny wynalazek, nie wiem jak z serwisem, moze byc tak ze Yema jest jedynym miejscem, gdzie ci go ogarna.

W takim razie też odpuszczam, do zegarków mam pecha, albo przyjdzie zepsuty, albo zepsuje się na drugi dzień 😡

 

A taki lip ?

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/lip/zegarek-lip-671362.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie fajnie, mechanizm o półkę niżej niż VC (Miyota serii 8xxx 21.600 bph kontra Miyota serii 9xxx 28.800 bph) natomiast ogarnie go każdy. Jest wątek o nurkach - skoro ewidentnie szukasz nurka popatrz tam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.