Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Plan 9

Homar SEIKO - rozbiórka

Rekomendowane odpowiedzi

Nakręcany przez swoją niezaspokojoną wewnętrzną ciągotę do sprawdzania różnych, dziwnych rzeczy dokonałem zakupu na Ali zegarka marki NoBrand, model NoName, o zaiste wiele mówącym tytule "Sterile dial SK007 diving mechanical watch men's automatic mechanical movement 4 o'clock adjustment head" czyli w tłumaczeniu na nasze "niewiadomoco".

W założeniu miał być i tak na modowanie bo o ile części do SKXów są, to ich samych trochę szkoda bo już nieprodukowane.

 

Przyjechał.

1.thumb.jpg.f2dc3036a740f2df805626f31b054c24.jpg

 

Rzeczywiście - bez napisów (bałem się, że "Sterile" to będzie ale tylko na fotoszopie sprzedawcy), tyka zacnie, coś się w środku kręci więc nie kwarc, brak stop-sekundy (więc nie NH35).

Porównanie do SKX:

2.jpg.af2a0a859e5fc3df7a5658624f1e1c99.jpg

 No. Podobieństwo jest. Ale są i różnice:

3c.thumb.jpg.99883927b49be7779bd13c80f6e1ffdb.jpg

Widać, że ochrona przy koronce jest w nieco innym kształcie, nieco inne też trochę uszy (centrowanie obrazków było wg chapter ringów).

Koronka wydaje się być w tym samym położeniu (zdjęcia nieco pod kątem robiłem, stąd możliwe niewielkie różnice).

3b.thumb.jpg.1bc9a243341330964dafc1aed9afaf4e.jpg3a.thumb.jpg.483241d9fc51875b6e4390565a88bf23.jpg

 

Bliższe sprawdzenie ochrony koronki potwierdza tezę o różnicach:

4noname.jpg.fceaaddb64e7407525a2786546384405.jpg4SKX.jpg.dc4b2c1c24adbc19f1c874c293b960b4.jpg

Czuć to też przy odkręcaniu koronki - w NoName o wiele ciężej ją uchwycić.

 

Dla ciekawych - pasek 22mm

5.thumb.jpg.5be7af6e56bc413e038da3e8c7848628.jpg

 

Dobra. Koniec gadania - rozkręcamy.

- brak uszczelki

- paluchy na rotorze nie moje (co wiele mówi o QC)

6.thumb.jpg.786ecfea3d2be13756d20ce8f27bb2d8.jpg

 

Brak oznaczeń. Ale wszystko wskazuje na kopię SEIKO (np. sposób odblokowania wałka).

Czyżby 7s26? Ale on był day-date...

No nic, trzeba zdjąć tarczę.

Ale co to???

7.thumb.jpg.4f701f558bdcc578ed22ed5514f65eeb.jpg

Paproch???

 

Nie, proszę państwa. To wysokiej jakość sposób montażu tarczy!

8.jpg.b6b74fac7efc732e0ffc18d2d46cfa62.jpg

 

Przy okazji - znalazł się dzień.

Nie pytajcie mnie czemu montowali to na taśmę dwustronną... Moja teoria jest taka, że montaż robi ktoś totalnie nieprzyuczony i łatwiej mu dać tarczę, niech zetnie nóżki i przyklei, niż żeby miał nóżki mocować...

Bo nóżki były:

9.jpg.1df12a4717ddf189304af68621707679.jpg

...ale się obcięły były.

 

Dobra. Pakujemy werk do koperty, bo teraz trzeba będzie pomyśleć jak go zmodować...

10a.thumb.jpg.480031fe165049ff972bdffcd61bba03.jpg

 

Hmmm... Coś mi tu nie pasuje.

A. Już wiem.

10b.thumb.jpg.d93e0ef971e6bdea7c6a0f30e16b5e7b.jpg

 

Mechanizm z wałkiem na 3 wrzucili do koperty z wałkiem na 3,8... Stąd dali tarczę tylko z datą. Bo dzień w takim układzie jest nierówno.

 

Inne rzeczy nieudokumentowane na zdjęciach:

- koperta jest ze stali magnetycznej - nie wiem czy Dremelem nie "poprawię" ochrony koronki;

- wkład bezela od SKX pasuje;

- w koronce jest uszczelka;

- dekielek rysuje się od samego patrzenia;

- od wczoraj no nosiłem, odchyłki dobowej nie stwierdziłem.

 

Podsumowanie:

- na 11.11 kosztował mnie niecałe $60 z VAT i wysyłką ASS - jak na działający zegarek mechaniczny zmechanizmem seikowatym i stalową kopertą to IMHO nie jest źle;

- nie sprawdzałem kompatybilności elementów takich jak dekielek czy wałek z koronką (a powinienem);

- jeszcze nie wiem co z niego zrobię, może Soxa, może coś innego... Będę też musiał pomyśleć czy wymieniać koło datownika z dniem, czy zostawić jak jest.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram stopniowo części do mojego moda SKX 007, ale poszedłem mocniej w koszty a w końcu pewnie nie odważę się by składać go samodzielnie (pewnie i stąd obawy). Powodzenia :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Plan 9 napisał(-a):

Nakręcany przez swoją niezaspokojoną wewnętrzną ciągotę do sprawdzania różnych, dziwnych rzeczy

Fajna recenzja z badania Nonejma :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja zbieram stopniowo części do mojego moda SKX 007, ale poszedłem mocniej w koszty a w końcu pewnie nie odważę się by składać go samodzielnie (pewnie i stąd obawy). Powodzenia :) . 

 

Z SKXów to najbardziej nienawidzę mocowania wskazówki sekundowej. Potrafię się z nią i pół godziny męczyć. Nie to co w Mołni...

Jak będziesz potrzebował wskazówek co i jak, to się odezwij na PW.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm dziwny rzeczywiście. Wahnik ma typowo seikowy kształt, ale zespół balansu wygląda inaczej zarówno w NH36 jak i 7S26A.

Wychodzi na to, że chiński klon mechanizmu seiko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

Ten mechanizm dziwny rzeczywiście. Wahnik ma typowo seikowy kształt, ale zespół balansu wygląda inaczej zarówno w NH36 jak i 7S26A.

Wychodzi na to, że chiński klon mechanizmu seiko? 

 

Lepsza fotka mostka balansu.

balans.thumb.JPG.6c756f458d165139fdaf8cc2d12feb88.JPG

 

Oczywiście żadnych oznaczeń nie ma...

Najbardziej przypomina China 7S26


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marekvegas napisał(-a):

Ale założę się że ma stop sekundę, więc china Nh36

 

Nie. Nie ma. Jedna z pierwszych rzeczy jakie sprawdziłem.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak surowy, prosty i tani mechanizm jeszcze klonują i zakładam, że tną jakość.

 

Rozbiórka ciekawa, ale mnie konkluzje odpychaja, a nie zachęcają do tego wyrobu. Sam bym nie kupił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Plan 9 napisał(-a):

 

Nie. Nie ma. Jedna z pierwszych rzeczy jakie sprawdziłem.

Kupiłem z ciekawości niedawno podobny produkt z myślą o modyfikacjach i mój o dziwo ma stop sekundę. Jak będę miał czas to odkrecę dekiel i zrobię foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marekvegas napisał(-a):

Kupiłem z ciekawości niedawno podobny produkt z myślą o modyfikacjach i mój o dziwo ma stop sekundę. Jak będę miał czas to odkrecę dekiel i zrobię foty

O. Tak, proszę.

 

Fajnie by było określić co z "wynalazków" jest dobrą bazą.

Do niedawna to było Pagani, ale potrafią włożyć Miyotę zamiast NH35/6 i wtedy cały misterny plan...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.