Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
WMT

Alternatywa dla Duro

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy

Szukam divera - MUSI mieć ruchomy bezel i 200m. Budżet to 400 max, ale tak po prawdzie wolałbym 300. Czy to w ogóle możliwe za taki piniądz? Duro wydaje się idealny, szczególnie wersja złota na meshu wygląda ciekawie. Ale właśnie cena przekracza założenia, a u mnie budżet rzecz święta. Czy macie jakieś propozycje, czy też odpuścić temat? Jakieś Chiny? Kompletnie nie ogarniam tamtych marek. 

Ps. Im mniej homarowy tym lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Klasyk ze "scuba dude" za jakieś 270 PLN i pewnie jakieś opłaty importowe i za wysyłkę dojdą. Ten zegarek to prawdziwa legenda z lat 60-tych XX wieku, pokazująca jak nie mając nowoczesnych i precyzyjnych maszyn ani technologii, wyprodukować pomysłowy i spełniający swoją funkcję zegarek. Świetny patent na dokręcanie dekla, WR200, latająca we wszystkie strony koronka, hesalitowe szkło które można pięknie polerować Polywatchem, bezel bezklikowy i sławna, depilująca bransoleta (warto od razu zamówić inną albo pasek guma/silikon). Do tego 10 lat okresu między serwisami. Ten zegarek warto mieć w kolekcji.

 

obraz.png.d8e3e56ba7774be2fd1a5f55224d01d7.png

 

obraz.png.2bd0af2e75f3fd75b3a1624e22610567.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie pomyślałem o Wostoku a to faktycznie fajny zegarek. Dzięki! Sprawdzę temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucił bym festine driver. Wydają się spoko w tym budżecie (widziałem w gablotce, nawet z trafianiem w indeksy było nieźle).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, petruss napisał(-a):

Dorzucił bym festine driver. Wydają się spoko w tym budżecie (widziałem w gablotce, nawet z trafianiem w indeksy było nieźle).

 

Festina to całkiem fajna opcja jeżeli uda się znaleźć w tej cenie, bo to ładne zegarki są. No i dość duże, bo 44mm.

 

obraz.png.8c36c423b246c8be9449463abe3428f1.png

 

A z innych propozycji to przyszła mi do głowy jeszcze Invicta. Na polskim Amazonie, w automacie do wzięcia za 323 PLN. Tylko niestety Pro Diver jest homarowaty jak cholera, a w wymaganiach było, żeby jak najmniej homarowaty był.

 

obraz.thumb.png.b1006a27a614d480aa8416ca7b490f3b.png

 

a w kwarcu jeszcze taniej:

 

obraz.png.db063513e14340d03ff5ef9623d61a62.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podpowiedzi

@andrzejp1242 - myślałem o tym Casio, ale wydawało mi się  że nie ma ruchomego bezela. Okazuje się, że jest ruchomy! Wygląda naprawdę OK. Jest na pierwszym miejscu obok Amfibii. 

@petruss, @Perpetuum Mobile Festina też fajny pomysł. Plus bo w wielu sklepach można obejrzeć. Invicta odpada z uwagi na homarzenie. Nie to żebym darł szaty w tej kwestii, ale tu podobieństwo do R Sub nieco przekracza moje osobiste "może być" 😉.

@tofiks_th - dziękuję za propozycję. Rzymskie cyfry mi tu nie pasują, więc pass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie złoty, ale poniżej zakładanego budżetu, i na mesh wystarczy jeszcze :)

https://www.amazon.com/Casio-MDV106-1AV-Analog-Watch-Black/dp/B009KYJAJY

Są jeszcze chińskie wynalazki ale myślę że za bardzo będzie homar dla Ciebie.

https://a.aliexpress.com/_ujcF6O

 

Mam dokładnie od tego sprzedającego, zielony. Przy nim luma z casio nie istnieje. Ma ceramiczny bezel. Chodzę z nim na basen, przetrwał saunę, góry, rower. Ogólnie bardzo fajny zegarek. Jak poszukasz dobrej promocji kupisz poniżej 200 zł. 

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest taka cena no to albo Duro albo Amfibia 120849. Sam jeszcze nie wiem... Obydwa są fajne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Kup obydwa :)

To nie pomaga... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam również amfibie - indywidualny design, przejedziesz po niej ciężarówką ;) do tego jak wrzucisz na NATO to bardzo lekki i wygodny czasomierz - idealny na codzień i na wakacje. Jak porysujesz to jak koledzy pisali - polywatch i po sprawie.

 

A jak Ci się znudzi to masz milion elementów do modowania za pół darmo.

 

Jedyna słaba rzecz to rezerwa chodu - ok 30h.

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda luma w Amfibi? 

I czy sklep rosyjskiezegarki.pl jest OK? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma typowa, święci dobrze ale krótko ;)

 

Co do sklepu ja kupowałem na meranom - płatność w rublach i płaciłem revolutem i sporo udało się zaoszczędzić. Ale szło kilka tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WMT napisał(-a):

To nie pomaga... 😉

Pomaga w podjęciu decyzji o zakupie  dwóch zegarków. W moich egzemplarzach, luma w amfibiach świeci mocniej i minimalnie dłużej niż w casio. Ale ogólnie tu i tu szału nie ma. Ja swoje amfibie kupowałem z komandirskie.com nie było problemów z dostawą tylko że ja kupowałem przed kuczewirusem, oraz półtora roku temu zwykłą pocztą (długo szło około 2 miesiące i to były bransolety i pasek) a ostatnio jak patrzyłem to była informacja że lepiej kurierem zamówić. Teraz może już wszystko do normy wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za opinie. Wybór na 95% padnie na Amfibię. Jeszcze dam sobie dzień lub dwa na zastanowienie ale raczej zostanę przy tym. Duro i MTD-1053D są super, ale na wiosnę chciałbym Ray'a sobie sprawić, więc Amfibia będzie zdecydowanie większym urozmaiceniem. Jeszcze myślę tylko czy ten http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Amphibian-Classic-670923/435 czy ten http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Amphibian-Classic-120849/417 . Raczej 120 chyba. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał w kopercie 710 bo tam uszach 22 mm i z paskami problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

710 niezbyt mi się podoba. Ja mam szeroki nadgarstek ale niedużą dłoń i 18mm paski nie wyglądają na mnie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego problemu jak mówią z paskami 18 mm. Moim zdaniem ten właśnie wygląda lepiej. Bardziej klasycznie. Ale to tylko moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 ładniejszy. Ps. Sklep, o który pytałeś jest spoko. Szybka i sprawna obsługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione. Się pochwalę jak przyjdzie.

Dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.