Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Lolek71

Dylematy moralne obywatela podbitego narodu będącego prawie 6 lat pod okupacją hitlerowską

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lolek71

Bardzo cenię sobie stylistykę zegarków typu pilot. Miałem kiedyś dwa, które sprzedałem. Obecnie pragnę znowu kupić coś w tym stylu. Bardzo mocno zastanawiam się nad fliegerem w kopercie z brązu od Stowy.

Ale po obejrzeniu tej pseudorecenzji człowieka, który o historii ma mierne pojęcie wzbiera we mnie oburzenie: jak można być tak absurdalnym ignorantem i wykorzystywać takie filmy w materiale o współcześnie produkowanym zegarku. Obejrzyjcie sobie początek. 

 

STOWA Klassik Flieger 40 Pilot Watch Review Classic Piece of History - Bing video

 

Jestem oburzony.

Jestem osamotniony w tej kwestii, czy może jest nas więcej?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można Twoim zdaniem? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek71

Hitlerowcy wywołali wojnę, która pochłonęła najwięcej ofiar w historii ludzkości. Ta za mało?

To może miliony pomordowanych w obozach pracy i obozach zagłady.

A może Powstanie Warszawskie?

Edytowane przez Lolek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutna niedorzeczność. Trzeba być zadufanym w sobie postfaszystą, żeby takiego gniota nakręcić. Jestem oburzony. Szanowałem tą markę.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lolek71 napisał(-a):

Hitlerowcy wywołali wojnę, która pochłonęła najwięcej ofiar w historii ludzkości. Ta za mało?

To może miliony pomordowanych w obozach pracy i obozach zagłady.

A może Powstanie Warszawskie?

Jaki to ma związek z pokazaniem historycznego materiału? Lotnicy nosili Stowy które były protoplastą recenzowanego modelu, ktoś to pokazał. Można udawać że tak nie było. 

 

@TIK TAK to nie jest materiał firmy stowa

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TIK TAK napisał(-a):

Absolutna niedorzeczność. Trzeba być zadufanym w sobie postfaszystą, żeby takiego gniota nakręcić. Jestem oburzony. Szanowałem tą markę.

 

 

Ale którą markę? Producenta zegarków Stowa, czy youtubera Watch Addiction Watch Review.

obraz.png.7aeb94c45337ff77b736af7d0cca4d1a.png

 

 

Bo ja rozumiem, że materiał wykorzystany w tej recenzji zegarka może budzić, szczególnie w naszym kraju, niezbyt dobre skojarzenia. Z tym, że to problem youtubera, który takim materiałem okrasił swoją recenzję zegarka.

Nie spotkałem się z tym, żeby Stowa w swoich reklamach i materiałach promocyjnych odnosiła się do takich filmów. Pomimo, że historycznie jest to jak najbardziej uzasadnione, to zdają sobie chyba sprawę z tego, że odbiór takich materiałów mógłby być bardzo negatywny.

A że jakiś youtuber takiej refleksji nie ma, to chyba nie powód żeby odwracać się od marki i od zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

 

Ale którą markę? Producenta zegarków Stowa, czy youtubera Watch Addiction Watch Review.

obraz.png.7aeb94c45337ff77b736af7d0cca4d1a.png

 

 

Bo ja rozumiem, że materiał wykorzystany w tej recenzji zegarka może budzić, szczególnie w naszym kraju, niezbyt dobre skojarzenia. Z tym, że to problem youtubera, który takim materiałem okrasił swoją recenzję zegarka.

Nie spotkałem się z tym, żeby Stowa w swoich reklamach i materiałach promocyjnych odnosiła się do takich filmów. Pomimo, że historycznie jest to jak najbardziej uzasadnione, to zdają sobie chyba sprawę z tego, że odbiór takich materiałów mógłby być bardzo negatywny.

A że jakiś youtuber takiej refleksji nie ma, to chyba nie powód żeby odwracać się od marki i od zegarka.

myślę, że Kolega zamyka temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

 

Ale którą markę? Producenta zegarków Stowa, czy youtubera Watch Addiction Watch Review.

obraz.png.7aeb94c45337ff77b736af7d0cca4d1a.png

 

 

Bo ja rozumiem, że materiał wykorzystany w tej recenzji zegarka może budzić, szczególnie w naszym kraju, niezbyt dobre skojarzenia. Z tym, że to problem youtubera, który takim materiałem okrasił swoją recenzję zegarka.

Nie spotkałem się z tym, żeby Stowa w swoich reklamach i materiałach promocyjnych odnosiła się do takich filmów. Pomimo, że historycznie jest to jak najbardziej uzasadnione, to zdają sobie chyba sprawę z tego, że odbiór takich materiałów mógłby być bardzo negatywny.

A że jakiś youtuber takiej refleksji nie ma, to chyba nie powód żeby odwracać się od marki i od zegarka.

 

Film jest na youtubie 4 lata. Wystarczająco długo by producent zareagował, że nie chce być kojarzony z faszyzmem, chyba że się tym szczyci :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek71
22 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Jaki to ma związek z pokazaniem historycznego materiału?

Zadaj to pytanie ludziom, którzy przeżyli wojnę i okupację. Jaki związek ma pokazywanie hitlerowskiej Luftwaffe mordującej ludzi nalotami bombowymi z ich cierpieniem i wspomnieniami.

19 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Bo ja rozumiem, że materiał wykorzystany w tej recenzji zegarka może budzić, szczególnie w naszym kraju, niezbyt dobre skojarzenia. Z tym, że to problem youtubera, który takim materiałem okrasił swoją recenzję zegarka.

I tym jestem oburzony. I jest być może prawdopodobne, że nikt ze Stowy tego nie widział. Chociaż kto wie. Ktoś interesujący się odbiorem swoich produktów przez konsumentów raczej interesuje się tym, co publikują na jego temat w Internecie. Zwłaszcza, że prowadzi wyłącznie sprzedaż internetową.

5 minut temu, TIK TAK napisał(-a):

 

Film jest na youtubie 4 lata. Wystarczająco długo by producent zareagował, że nie chce być kojarzony z faszyzmem, chyba że się tym szczyci :P

Ubiegłeś mnie z tym spostrzeżeniem.

Edytowane przez Lolek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lolek71 napisał(-a):

Zadaj to pytanie ludziom, którzy przeżyli wojnę i okupację. Jaki związek ma pokazywanie hitlerowskiej Luftwaffe mordującej ludzi nalotami bombowymi z ich cierpieniem i wspomnieniami.

I tym jestem oburzony. I jest absolutnie prawdopodobne, że nikt ze Stowy tego nie widział. Chociaż kto wie. Ktoś interesujący się odbiorem swoich produktów przez konsumentów raczej interesuje się tym, co piszą na jego temat w Internecie. Zwłaszcza, że prowadzi wyłącznie sprzedaż internetową.

Idąc dalej powinniśmy zakazać puszczania Discovery i kanału Historia, a może nie kupować Volkswagenów..? 

Najważniejsze że masz już jasność i z premedytacją możesz nie kupić Stowy do czego serdecznie zachęcam;) - jest fajny pilot od Vratislavii. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie kupuj ubrań od  Hugo Bossa...no i....butów Pumy i Adidasa 😀

 

Edit:   Reeboka w zasadzie też nie, bo Adidas jakiś czas temu przejął tą firmę

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik faktycznie głupio wkomponowany, choć może innym nie tak się to kojarzy jak nam.

Inne firmy też odwołują się do rodowodu historyczno - militarnego swoich modeli, a to też często wiązało się z walką i śmiercią.

W tym filmiku zresztą błędnie pokazano te sceny wojenne, bi widzimy samoloty myśliwskie, a Uhry były używane w bombowcach i nie przez pilotów tylko nawigatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, to zupełnie inne rzeczy.  Ani, VW, ani żaden dziennikarz motoryzacyjny nie promuje VW bazując na filmach jak przysłużyły się faszystom. Bayer również nie używa historii do promocji swoich leków.

Gruby twój post z butami trochę nie w temacie.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gruby2000 napisał(-a):

I nie kupuj ubrań od  Hugo Bossa...no i....butów Pumy i Adidasa 😀

Samochodów BMW, Audi, Mercedes, produktów Thysenn, Basf, leków Bayer i setek innych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek71
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Idąc dalej powinniśmy zakazać puszczania Discovery i kanału Historia, a może nie kupować Volkswagenów..? 

Najważniejsze że masz już jasność i z premedytacją możesz nie kupić Stowy do czego serdecznie zachęcam;) - jest fajny pilot od Vratislavii. 

Widzę, że dalej nie rozumiesz, a kanały które przytoczyłeś znasz tylko z nazwy. Zachęcam do ich regularnego oglądania i zwiedzania Polski z uwzględnieniem miejsc pamięci ofiar II Wojny Światowej. Nie piszę tego złośliwie, nie mam w tym żadnej intencji. Po prostu czasami dawne okropności nie trafiają od razu do osób, które nie miały z tym styczności.

7 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

I nie kupuj ubrań od  Hugo Bossa...no i....butów Pumy i Adidasa 😀

Tego nie skomentuję przez szacunek do samego siebie.

4 minuty temu, sanik napisał(-a):

Samochodów BMW, Audi, Mercedes, produktów Thysenn, Basf, leków Bayer i setek innych marek.

Tego też.

5 minut temu, TIK TAK napisał(-a):

Filip, to zupełnie inne rzeczy.  Ani, VW, ani żaden dziennikarz motoryzacyjny nie promuje VW bazując na filmach jak przysłużyły się faszystom. Bayer również nie używa historii do promocji swoich leków.

Gruby twój post z butami trochę nie w temacie.

Dziękuję za Twoje zrozumienie. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Dokładnie w punkt.

 

Edytowane przez Lolek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lolek71 napisał(-a):

Widzę, że dalej nie rozumiesz, a kanały które przytoczyłeś znasz tylko z nazwy. Zachęcam do ich regularnego oglądania i zwiedzania Polski z uwzględnieniem miejsc pamięci ofiar II Wojny Światowej. Nie piszę tego złośliwie, nie mam w tym żadnej intencji. Po prostu czasami dawne okropności nie trafiają od razu do osób, które nie miały z tym styczności.

Tego nie skomentuję przez szacunek do samego siebie.

Tego też.

Dziękuję za Twoje zrozumienie. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Dokładnie w punkt.

 

Kolego, na siłę narzucasz swoją narrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uprzejmie wyłączam skoro kolega Lolek wie lepiej co oglądam i jakie muzea i miejsca pamięci odwiedzam. Powodzenia w zakupach zegarkowych 🙂


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
46 minut temu, Lolek71 napisał(-a):

Hitlerowcy wywołali wojnę, która pochłonęła najwięcej ofiar w historii ludzkości. Ta za mało?

To może miliony pomordowanych w obozach pracy i obozach zagłady.

A może Powstanie Warszawskie?

Mama mi mówiła, że Powstanie Warszawskie, to Polacy wywołali, a nie Niemcy. Była sanitariuszką, to chyba wiedziała co i jak, chociaż na stare lata to ludzie różne rzeczy plotą 😉 A jutro do roboty Stowa i spodnie Bossa, pracuję po aryjskiej stronie ale przy samym murze. Tam za murem też było fest powstanie.

Zupełnie zaś serio, ta wojna to była niemal 80 lat temu, więc temat trochę przeterminowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek71
11 minut temu, sanik napisał(-a):

Kolego, na siłę narzucasz swoją narrację.

Nikomu na siłę nic nie narzucam. Zachęcam jedynie do odrobiny refleksji.

 

6 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Ja się uprzejmie wyłączam skoro kolega Lolek wie lepiej co oglądam i jakie muzea i miejsca pamięci odwiedzam. Powodzenia w zakupach zegarkowych 🙂

To nie o to chodzi. Tylko my Polacy nie potrafimy wyciągać lekcji z naszej historii. 

Swoją drogą pamiętacie aferę z "polskimi obozami zagłady"? Też ktoś się "przejęzyczył".

4 minuty temu, Wodolej napisał(-a):

Mama mi mówiła, że Powstanie Warszawskie, to Polacy wywołali, a nie Niemcy. Była sanitariuszką, to chyba wiedziała co i jak, chociaż na stare lata to ludzie różne rzeczy plotą 😉 A jutro do roboty Stowa i spodnie Bossa, pracuję po aryjskiej stronie ale przy samym murze. Tam za murem też było fest powstanie.

Zupełnie zaś serio, ta wojna to była niemal 80 lat temu, więc temat trochę przeterminowany.

Twój wpis świadczy o tobie. Nie mam absolutnie nic do współczesnych obywateli Niemiec. 

Edytowane przez Lolek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat robi się polityczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
1 minutę temu, Lolek71 napisał(-a):

Nikomu na siłę nic nie narzucam. Zachęcam jedynie do odrobiny refleksji.

 

To nie o to chodzi. Tylko my Polacy nie potrafimy wyciągać lekcji z naszej historii. 

Swoją drogą pamiętacie aferę z "polskimi obozami zagłady"? Też ktoś się "przejęzyczył".

Twój wpis świadczy o tobie. Nie mam absolutnie nić do współczesnych obywateli Niemiec. 

Gówno burzę kręcisz, a mój wpis to jedynie dowód na znajomość historii i arytmetyki. Buziaczki 😘

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lolek71 napisał(-a):

Nikomu na siłę nic nie narzucam. Zachęcam jedynie do odrobiny refleksji.

Ale jakich refleksji? Co zrobili niemcy każdy u nas wie i większość tak samo ocenia.

Natomiast oceny postaw naszych rządzących w tamtych latach mało kto umie dokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz skromnie poproszę, żeby odróżnić producenta zegarka od twórcy recenzji na YouTube.

Nie mam pojęcia, czy ktoś w firmie Stowa widział tę recenzję. Do tego nie mam pojęcia, czy w ogóle mają jakieś prawo zareagować.

W końcu nikt tym filmikiem nie łamie prawa, nie nadużywa ich znaku firmowego i nie daje im podstaw prawnych do interwencji. Natomiast jakakolwiek próba interwencji musiałaby być dobrze przemyślana, bo bardzo łatwo się w dzisiejszych czasach narazić na zarzut wywierania nacisków i ograniczania swobody wypowiedzi. Wyobrażacie sobie z drugiej strony aferę, gdyby firma Stowa taką interwencją chciała się odciąć od historycznego kontekstu, który w sumie jest uzasadniony. W końcu byli jedną z pięciu firm produkujących B-Uhry w czasach hitlerowskich. Żadna (ok, prawie żadna) niemiecka firma działająca w czasach III Rzeszy nie chce się chwalić taką przeszłością, ale kiedy ktoś im to czasem wypomni, to też zazwyczaj nie wypierają się fałszywie, tylko wolą to przemilczeć. Próby blokowania takich niewygodnych, ale niezależnych materiałów miałyby jeszcze gorsze konsekwencje marketingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek71
2 minuty temu, Wodolej napisał(-a):

Gówno burzę kręcisz, a mój wpis to jedynie dowód na znajomość historii i arytmetyki. Buziaczki 😘

Bez komentarza.

1 minutę temu, sanik napisał(-a):

Ale jakich refleksji? Co zrobili niemcy każdy u nas wie i większość tak samo ocenia.

Natomiast oceny postaw naszych rządzących w tamtych latach mało kto umie dokonać.

Ale jak widać wstawka w filmiku przedstawiająca naloty Sztukasów jakoś większości nie przeszkadza. Jesteś z Wawy. Może te Sztukasy właśnie bombardują Warszawę? Wyjrzyj przez okno. Jakbyś się czuł teraz widząc je nad sobą?

I pamiętaj, rządy wybiera naród, więc to naród trzeba osądzać.

3 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

W końcu byli jedną z pięciu firm produkujących B-Uhry w czasach hitlerowskich.

Każdy prawdziwy miłośnik pilotów o tym wie, ja także. 

 

4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Żadna (ok, prawie żadna) niemiecka firma działająca w czasach III Rzeszy nie chce się chwalić taką przeszłością, ale kiedy ktoś im to czasem wypomni, to też zazwyczaj nie wypierają się fałszywie, tylko wolą to przemilczeć.

To jest właśnie najlepsze wyjście.

5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Próby blokowania takich niewygodnych, ale niezależnych materiałów miałyby jeszcze gorsze konsekwencje marketingowe.

Ja myślę, że mogłoby być odwrotnie. Ale szanuję Twoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zgłosić ten filmik do Centralnego Instytutu Prawdy. Kurde, w sumie jakaś limitke field watcha ze stali po Tygrysie to bym sam kupił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.