Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kermit68

Złoty zegarek do 20000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić zegarek z kopertą ze złota, kwota jaką mogę przeznaczyć to 20000zl mogę dołożyć jeszcze 5tys gdyby było coś ekstra w takiej cenie.

Automat

Pasujący do smart casual i garnituru

Koperta od 40mm(22cm w nadgarstku)

Pasek skórzany 

Szkiełko szafirowe

Edytowane przez Kermit68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ja bym poszedł w vintage od bardzo sprawdzonego sprzedawcę:

- JLC - reverso z lat 90tych lub wczesnych 2000nych. Cena powinna być 20-25 tys.

- Zenith Elite może być nawet tańszy: 15-20tys. (i wiele modeli z 2005-2020 ma przeszklony dekiel i dodatkowe funkcje)


Jak idziesz w coś nowego linia Longine Master lub Heritage to faktycznie dobra opcja.

Edytowane przez MeB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot bardzo ładny. Do tego w środku dobry mechanizm i dzięki temu grubość też fajna. Tylko to wciąż "tylko" Tissot. Z całą sympatią dla tej marki, ale kupowanie złotego Tissota, to trochę jak kupowanie złotego Opla. To dalej będzie Opel a nie Bugatti. To sprawa percepcji marki i jej pozycjonowania na rynku.

 

Co do Longinesa to trochę mnie zaskakuje wybór modelu. Conquest, to taki trochę toolwatch i moim zdaniem złota koperta nie do końca idzie w parze z charakterem tego zegarka.

Spośród Longinesów, gdybym szukał czegoś w kopercie ze złota, to wybrałbym coś z bardziej konserwatywnym charakterem.

 

obraz.thumb.png.427a95eefb61bfebdd6365c96676b393.png

 

obraz.thumb.png.365d534dd66d974f65f5b1dadad6cf52.png

 

Te modele poniżej przekraczają znacząco założony budżet, ale doświadczenie uczy, że na Longinesa można dostać jakieś 20% rabatu od ceny na metce, więc nie zniechęcałbym się od razu, tylko powalczył o dobry rabat.

 

obraz.thumb.png.946b3b4fc7f32cb8ca55cf87c9bc17e7.png

 

obraz.thumb.png.d953e5998a9903cda6de556c25c83594.png

 

obraz.thumb.png.a6b09560d69ff672f35d38686e5c765c.png

 

obraz.thumb.png.5fa10529403333a8232ba95b814834d7.png

 

A tak na dokładkę, coś z zupełnie innej beczki. Longines Legend Diver. Niestety nie w złotej kopercie, tylko w brązie. Chociaż dopóki nie złapie patyny, wygląda jak złoty i jest to rodzaj toolwatcha któremu koperta z brązu pasuje idealnie. Jak szukasz takiego mniej eleganckiego i mniej garniturowego zegarka (a tak mi się wydaje skoro rozważasz Conquesta) to może taki LLD Ci go zastąpi.

Złota koperta jest cenna, bo jest ze złota, ale od strony praktycznej to nie jest idealny materiał na kopertę zegarka. Szczególnie do codziennego użytku. Złoto to stosunkowo miękki metal, łatwo łapie ryski i wymaga polerowania. Jeżeli chcesz traktować zakup złotego zegarka jako inwestycję, to ma sens. Tylko wtedy chyba lepiej kupić kilka vintydżowych Omeg bo kruszcu będzie w nich wagowo więcej a jako zegarki będą tracić na wartości wolniej - lub nawet zyskiwać. Jeżeli ma to być zegarek użytkowy i do tego nie garniturowiec, to wtedy złota koperta ma chyba trochę mniejszy sens.

 

obraz.thumb.png.c86a376f0e4efdbbd15b3d6ce495dd66.png

 

obraz.thumb.png.ed0a72ac0845275988abd33b1fb7f43f.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot, którego wybrałeś jest super. Plus to bardzo dobra marka, z super historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekracza maksymalny budżet po ponad 3tys a chyba nie będą chcieli bardziej zejść z ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kermit68 napisał(-a):

Przekracza maksymalny budżet po ponad 3tys a chyba nie będą chcieli bardziej zejść z ceny...

 

Myślę, że jak ktoś ma do dyspozycji budżet 25 kPLN, to i do 28 kPLN może go naciągnąć. Ale to już Twój wybór.

Jeżeli cokolwiek ma mieć w przyszłości większą wartość, a przynajmniej trzymać cenę, to właśnie coś takiego.

Kupione z dużą obniżka i limitowane. Tego modelu już nie przybędzie. Tylko 63 sztuki i koniec.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej przecenie to te 3k to mały pikuś jest... jakby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć 3k (koledzy powyżej uzasadnili), choć nie jestem przekonany, czy to zegarek do garnituru. Pomimo "łapska" 22cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta świetna. Jeżeli zegarek się Tobie podoba to warto dołożyć 3k 

 

Natomiast jeśli nie jesteś handlarzem, to nigdy nie kupuj zegarka który nie wywołuje głębokie pragnienia i świadomości że ‚musi być mój’. Lepiej mieć zegarki które straciły na wartości, a które się z przyjemnością nosi, niż takie które niby coś zyskały, a które nas nie cieszą w pełni na ręku. To się potem kończy wtopieniem niepotrzebnego czasu i energii w nisko marżowy ‘watch flipping’.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach i kilku przymiarkach kupiłem zegarek dużo tańszy bo nie złoty 😂

Longines conquest automat 43mm

16427928188402613085498392229054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.