Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anbru

Zegarek codzienny do 12 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy doszedłem do wniosku, że potrzebuję uniwersalnego zegarka na co dzień. Budżet do około 12 tys.. Posiadam już Orisa 65 42mm. Teraz chciałbym coś droższego i koniecznie na bransolecie. Podoba mi się nowy TAG Aquaracer. Co sądzicie, może macie jakieś propozycje?

WBP201B.BA0632_0913.thumb.jpg.3b0fc0410d1924c05ff11ba2e0832b3a.jpg

 

 

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia jeżeli Ci się podoba czy jest sens wybijać Ci z głowy dobry zegarek? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, TAG mi się podoba, myślę również o Breitlingu (raczej używanym) TAG Autavia, Bell&Ross, a może dołożyć i poszukać Tudora.....sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 17,5, lakierki raczej nie. Tak coś pomiędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAG AR jak najbardziej ale poprzednie wersje (40,5 lub 41 mm) i będziesz Pan zadowolony. Jeżeli używka i możesz zwiększyć budżet do poprzednia SMPc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podobają Ci się nurki to Aquaracer będzie dobrym wyborem. Pamiętaj, że droższy od Orisa nie znaczy lepszy :P Będą miały tak naprawdę te same mechanizmy. Ale myślę, że fajnie by się uzupełniały (vintydżowy i nowoczesny).

 

Jeżeli niekoniecznie nurek to może coś innego od TH?

Np. Carrera nie chrono? Dostępna w kilku wariantach.

2021-TAG-Heuer-Carrera-3-Hands-Collectio

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH jest dobrym wyborem, ja jednak wolę poprzedni model. Skoro masz już Orisa, to może warto pomyśleć o drugim. W tych pieniądzach można mieć Aquisa calibre 400. Rozmiar 41,5, manufakturowy werk, 120 godzin rezerwy chodu i 10 lat gwarancji.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolejny Oris to myślałem o takim, tylko zastanawiam się czy rzeczywiście jest warty tych pieniędzy i jak później z ewentualną odsprzedażą. Często zmieniam zegarki. Teraz można go kupić za atrakcyjną cenę.

 

0111177114163-set52214fc_5_big.thumb.jpg.bb43677a2c369267d395fe4521307bd7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
Godzinę temu, anbru napisał(-a):

Jeżeli kolejny Oris to myślałem o takim, tylko zastanawiam się czy rzeczywiście jest warty tych pieniędzy i jak później z ewentualną odsprzedażą. Często zmieniam zegarki. Teraz można go kupić za atrakcyjną cenę.

 

0111177114163-set52214fc_5_big.thumb.jpg.bb43677a2c369267d395fe4521307bd7.jpg

Ale to patelnia straszna 😱 Nie jest na bransolecie. I co oznacza atrakcyjna cena?

Chociaż czepiam się trochę bezsensu, skoro sam używam jako EDC 44 mm Luminora 🤔

Wydaje mi się, że Twój pierwotny pomysł jest ok.

Ja bym spojrzał jeszcze na: https://www.breitling.com/pl-en/watches/superocean/42/A17366D81C1/

Na Chrono24, od polskiego sprzedawcy, raptem 1000 zł ponad budżet, czyli w cenie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie jest na bransolecie, ale całkiem nieźle wygląda. Można go kupić za 15 tys. Breitling fajny, ale nie ten tylko SO 44 ten 42 trochę dziwnie wygląda na żywo, według mnie jest za mały, ale to tylko moje odczucie. Miałem czarnego Avengera 48 i świetnie leżał więc 42 byłby chyba za mały.

Edytowane przez anbru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz zostanę tutaj zlinczowany :D, jednak w mojej opinii Orisy za 8-12k PLN są lepiej wykonane niż TAGi w tym samym budżecie. Jak liczysz na przeskok jakościowy możesz się rozczarować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie porównywałem na żywo, ale może coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DamianWW napisał(-a):

Pewnie zaraz zostanę tutaj zlinczowany :D, jednak w mojej opinii Orisy za 8-12k PLN są lepiej wykonane niż TAGi w tym samym budżecie. Jak liczysz na przeskok jakościowy możesz się rozczarować.

 

 

Akurat na tym forum TH nie ma "dobrej prasy" więc linczu nie będzie pewnie. Poprzyj konkretami proszę swoje stwierdzenie. Co konkretnie jest lepiej wykonane e Orisach kontra TH?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nim. Jest świetny na zdjęciach, ale nie mam go gdzie obejrzeć na żywo i przymierzyć. W Szczecinie go nie ma, a nie mam czasu na wycieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako codzienny czyli bardziej powinieneś iść w stronę edc a nie nurka . Pokazany TH  Calibre 5 dobry kierunek ale ja bym trochę dołożył i szukał Omegi AT. W mojej ocenie w budżecie +~ 20k (w zależności od tego

czy nowy czy używany ) nie ma konkurencji jeżeli chodzi o zegarek na każda okazje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2021 o 08:45, rmickey napisał(-a):

 

Akurat na tym forum TH nie ma "dobrej prasy" więc linczu nie będzie pewnie. Poprzyj konkretami proszę swoje stwierdzenie. Co konkretnie jest lepiej wykonane e Orisach kontra TH?  

Dlaczego TH nie ma dobrej prasy, co z tym producentem jest nie tak?

3 godziny temu, proki1971 napisał(-a):

Jako codzienny czyli bardziej powinieneś iść w stronę edc a nie nurka . Pokazany TH  Calibre 5 dobry kierunek ale ja bym trochę dołożył i szukał Omegi AT. W mojej ocenie w budżecie +~ 20k (w zależności od tego

czy nowy czy używany ) nie ma konkurencji jeżeli chodzi o zegarek na każda okazje 

Rzeczywiście, muszę się rozejrzeć za Omegą i pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dzisiaj szukał EDC w budżecie do 10k (bo za tyle realnie jest do wzięcia), to brałbym TH Carerę Calibre 5 date. I żadne gadanie, że „Tag blee” by mnie nie przekonało. Fakt, nie będziesz tam miał inhousowego werku, ale IMHO na dziś w tym budżecie TH to bardzo rozsądny wybór. Miałem w ręku kilka sztuk. Nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2021 o 19:54, DamianWW napisał(-a):

Pewnie zaraz zostanę tutaj zlinczowany :D, jednak w mojej opinii Orisy za 8-12k PLN są lepiej wykonane niż TAGi w tym samym budżecie. Jak liczysz na przeskok jakościowy możesz się rozczarować.

 

Mam i TH i Orisa i nie widzę żadnych różnic jakościowych. Macałem i mierzyłem kilka różnych modeli i również do niczego się nie przyczepiłem. 

 

9 godzin temu, anbru napisał(-a):

Dlaczego TH nie ma dobrej prasy, co z tym producentem jest nie tak?

Rzeczywiście, muszę się rozejrzeć za Omegą i pomierzyć.

TH pompuje kasę w marketing i za stosunkowo duże pieniądze oferowali bazowe mechanizmy spotykane w zegarkach dużo tańszych. Ale to nie jest żadna nowość w branży. 

Heuer ma świetna historię (moim zdaniem lepszą od takiego np. Orisa) oraz kilka kultowych modeli. Dla mnie świetna marka 🙂

 

7 godzin temu, rafi napisał(-a):

Gdybym dzisiaj szukał EDC w budżecie do 10k (bo za tyle realnie jest do wzięcia), to brałbym TH Carerę Calibre 5 date. I żadne gadanie, że „Tag blee” by mnie nie przekonało. Fakt, nie będziesz tam miał inhousowego werku, ale IMHO na dziś w tym budżecie TH to bardzo rozsądny wybór. Miałem w ręku kilka sztuk. Nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o wykonanie.

Jak ja bym teraz szukał idealnego EDC do 10k to bym kupił Seiko SPB143... jeszcze raz 😁

 

A reszta też widzę uczepiła się tej Carrery 🤣 

Może dacie jakieś inne propozycje? 😜

 

Ja bym dołożył Nomosa Club Sport

Jest bransoleta (kilka wariantów), jest data, jest In-housowych mechanizm, jest świetne wykonanie, jest 300m WR. 

Kolega @Osy123 bardzo zachwalał swojego!

Ma też chyba podobny nadgarstek więc może podzieli się fotosami. 

0782_club_sport_neomatik_42_datum_blau_f

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]evilym [/mention] uściślę, chodzi o casual EDC. Bo faktycznie SPB143 jest świetny, mam go na ręce przez jakieś 75% czasu.

Z tym Nomosem jest taki problem, że przy wąskiej lunecie w tym rozmiarze wyglada na wielki. Dodatkowo z długimi, nomosowymi uchami może być trudno „noszalny” dl osób z przeciętnej wielkości nadgarstkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag AR to bardzo dobry wybór. To, że na Forum go nie lubią to nie ma znaczenia. 

Mnie osobiście bardziej całościowo podoba się poprzedni model. Choć  w nowym jest kilka fajnych rzeczy. 

Zerknij na Autavie. Dla mnie równie świetny model. 

 

Omega AT nowa jest delikatnie mówiąc słaba. Jeśli miałbym kupić to tyko z ramką. 

 

Tudora przemilczę aby nie obrazić użytkowników tej marki.

 

Mając 65 (super zegar) nie kupiłbym drugiego Orisa. Lepiej mieć coś z innej stajni. 

 

Od siebie zaproponuje B&R 05. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2021 o 08:39, Dorian06 napisał(-a):

 

Tudora przemilczę aby nie obrazić użytkowników tej marki.

Tudor zawsze wydawał mi się bardzo dobrym uniwersalnym zegarkiem. Co z nim jest nie tak? Teraz jest do kupienia za 15,5 tys. w Kruku. Może warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na liście oczekujących na czarnego Tudora Black Bay 79230N w Kruku. Czy mógłbyś @Dorian06 zamiast przemilczać napisać co myślisz o Tudorze i zegarkach Black Bay?

 

@anbru O którym modelu piszesz? Jest w ogóle dostępny?

https://wkruk.pl/zegarki/tudor/tudor-black-bay-fifty-eight-1

https://wkruk.pl/zegarki/tudor/tudor-black-bay-fifty-eight-2

Oba są niedostępne.

Edytowane przez wpytlik
dopisanie linków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.