Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
filip3434

Steinhart vs Tisell

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chce zmienić swoją Certine DS Action Powermetic 80 na coś bardziej w stylu Sub-a (niestety na oryginał jeszcze mnie nie stać 🤭). Zastanawiam się nad dwoma modelami:

1. https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344
 

2. https://www.tisellwatch.com/diving-watches/tisell-automatic-diver-watch-black-40-mm/
 

Ktory będzie jakościowo lepszy oraz rozmiarem zbliżony do Certiny, która na

moim nadgarstku leży bardzo dobrze.

A może coś innego w tej cenie - do 2500 +/-

Patrzylem na Davose, ale jakoś mnie nie przekonuje i trochę przekracza budżet (ponad 3k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Rozumiem, że chcesz zamienić z uwagi na coś bardziej w stylu suba ze względów wizualnych bo zarówno jakościowo, mechanicznie, to w mojej ocenie nie zyskasz. W tej chwili posiadasz zegarek, który z wymienionych najwięcej daje. Takie moje zdanie. Wiem też, że jak sam sobie coś założę to i tak to zrobię, zatem ja jestem za Steinhart..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale chińskim koledzy zamieścili filmik z porównania suba od San Martin z oryginalnym Rlxem. Autor stawia tezę, że SM bije jakością rolmopsa🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Certine, bo to fajny zegarek... I kup za ok. 300 zł. Invictę Pro Diver 8926 OB.

Zegarek spokojnie daje radę. A Tobie zostanie na coś innego... Lub na rozpoczęcie zbierania na Suba...

Bo jak dla mnie to Davosa "Termos" wygrywa jakością. Ale skoro Tobie nie pasuje to nie wiem czy będziesz zadowolony z Kisiela lub Stenka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krist-off napisał(-a):

Invictę Pro Diver 8926 OB

Mozliwosci jest wiele. Pagan za podobne pieniądze. 

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić Certinę na Steinharta to tak trochę jak w przysłowiu: "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

 

Masz dobry zegarek to się z niego ciesz, albo kup jeszcze lepszy, ale nie kupuj gorszego, bo to trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć przed zakupem - każdemu wg potrzeb i budżetu. Ja tam bym Tisella nie brał...

Wklejam 3 przykładowe filmy ale jest cała seria:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem Tisella i był bez zarzutu, nawet był wyregulowany na +/- 4 s. Wygodny, porządnie zrobiony, wszystko w nim chodziło jak w zegarku 🙂 Ale jeśli ktoś szuka czegoś bardziej firmowego i droższego, to Davosa Ternos albo wspomniana przeze mnie Certina są w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell z tego co pamietam był połowę tańszy od Stenka. A na pewno nie jest połowę gorszy. Tisell ma 40mm a Stenek 42mm. Ale to zapewne wiesz. 

 

Jeśli chodzi i inne kopie Suba to najlepiej zapytaj w chińskim dziale jak wyżej było już napisane. Tylko nie słuchaj jak ktoś będzie pisał, że homar jest lepszy od oryginału, bo ma wszytko takie same tylko niższa cenę. Bo i z takim opiniami się spotkałem.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Steinharta 44 GMT, kupiony u źródła.Używany 2 razy do garniaka na 2 kolejnych wigiliach firmowych. Zero śladów użytkowania. Moim zdaniem jak diver jest super ale przestał mi pasować wielkością i wolę coś większego na swój szeroki nadgarstek wiec możemy się dogadać. W zamian kupiłem Certinę ds action chrono 45,7 mm i już jest dużo lepiej ale ona ma bezel lakierowany co mnie osobiście denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina nie jest lepsza od Stenka. Stenek w niższej cenie daje lepsze mechanizmy (pisze tu o wersjach premium Stenka które są tańsze od wersji podstawowej Certiny) i lepsze, dokładniejsze wykonanie. Miałem 3 razy Tisella, 2 razy Stenka. Teraz mam Stenka GMT Vintage i jestem bardzo zadowolony. Znajdz mi Certine z takim mechanizmem w tej cenie :)

Stenek GMT Pepsi też daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.