Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mkl1

Kamienie łożyskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Gdzie dokonujecie zakupu ( w PL) kamyków łożyskowych?

Chcę przywrócić stare Lanco do zycia.

Trzaśniety jest kamyk nakrywkowy, a łożyskowego brak.

 

Średnica kamyka łożyskowego 1,0mm.

Średnica pod czop 0,11mm

 Nakrywka - 1,8mm

 

IMG_1932.JPG

IMG_1933.JPG

IMG_1931.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy złamano monopol na robienie dziurki w kamieniu to zaczęli tanie kamienie robić w ZSRR, a obecnie robią w Chinach. Wycina się z rubinu kwadratowy pręcik, oszlifowuje na okrągło, wycina krążki. Może również iść w robotę tokarski nóż diamentowy według potrzeb. Otworki szlifuje się igłami miedzianymi z dodatkiem materiału ściernego. Napęd dla detalu i wiertła dają jednocześnie powietrzne turbinki, takie jak dentystyczne. Dentystyczna zakrzywiona to jest kątnica, a prosta to prostnica. Mają około sto dwadzieścia tysięcy obrotów. Dla takiego górniczego emeryta można spróbować kamień odlać ze szkła ampułkowego w formie stalowej z pręcikiem stalowym pośrodku jako otworkiem i wszystko zwilżone olejem silikonowym. Kamienie z fabryki pakowane są zwykle po 50 sztuk. Nie udało mi się odkryć nikogo, kto by laboratoryjnie zrobił jedną sztukę. Ale można jeszcze iść po prośbie i z używanych płyt wyciągnąć. Kamień balansowy ma zaokrągloną powierzchnię ale założony zwykły płaski też spełnia zadania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dla mnie jedynym źródłem kamyków w dobrym stanie są stare mechanizmy. Poszukaj w tym samym kalibrze kieszonki. Różni producenci i w tamtych czasach korzystali z tych samych poddostawców :) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę robił... :)

Nie mam raczej innego wyjścia..

 To jest "remont" dla remontu... ..czyli sam siebie muszę sprawdzić

 ( posiadam takie Lanco bez uszkodzeń...)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zwróć uwagę na wysokość kamienia, który masz zamiar zamienić. W tym konkretnym przypadku nie da się wziąć niczego spoza łożysk balansu chyba, że są to łożyska np. osi koła wychwytu także z kamieniem nakrywkowym gdyż bywa, że kamień łożyska właściwego nie jest płaski od strony nakrywki a lekko sferyczny. Skoro masz drugi taki sam mechanizm to zwróć na to uwagę. Można też obejrzeć kamyki dolnego łożyska naprawianego mechanizmu, profilami będą takie same i zwykle wielkością też.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkl1

dopiero teraz przeczytałem twój post........ i niestety nie mogę ci pomoc, ponieważ w moich "zbiorach" brakuje tych kamieni

patrz zdjęcia, ale na pewno, któryś z forumowych kolegów te kamienie ma, tylko kwestia jest jak do nich dotrzeć.

 

IMG_20220215_193023crop80dpi.thumb.jpg.eb79b6ce599f32efc160ee7525e826a6.jpgIMG_20220215_192940crop70dp.thumb.jpg.7b5b4d1064a07c3a643c86ceedcf5a35.jpg

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zaczynam sobie radzic... trudno jest pozyskiwać kamyki z trupków, bo już się wydaje, że "witam się z gąską", a potem BASTA,,,,, nie pasuje :( itrzeba dalej rozkopywać...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Jakoś zaczynam sobie radzic... trudno jest pozyskiwać kamyki z trupków, bo już się wydaje, że "witam się z gąską", a potem BASTA,,,,, nie pasuje :( itrzeba dalej rozkopywać...

 

 

Wciskarkę z końcówkami i rozwiertakami kalibrowanymi masz? Sugeruję, aby po usunięciu starego kamienia otwór skalibrować na rozmiar większy tj. rozwiercić na średnicę 1,09 mm. Kamieni co prawda zwykłych 10/100, 11/100, 12/100, 11/110, 12/110 Ci u mnie dostatek. Nakrywkowych także nie brakuje. Balansowe też powinienem mieć. Przyjedź, to Ci na miejscu zmienię jak sobie nie poradzisz. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko ma... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Daleko ma... ;)

 

To zaproś do siebie :)


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dalej, bo przez Wrocław trzeba jechać.... :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

błąd

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.