Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TheDarkDefender

Bardziej ku przestrodze

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, wyjechałem po świętach na dwa dni w góry aby odpocząć i po powrocie niemiła niespodzianka - ktoś się włamał do mojego domu. Łącznie 4 zegarki zabrali i trochę gotówki. Temat ku przestrodze, pamiętajcie że może się to zdarzyć każdemu i lepiej za wczasu dobrze zabezpieczyć dobytek :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. A to ch... podłe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro to czytać, współczuję.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom. Dzięki za dobre słowa. Dzisiaj wniosek dk ubezpieczyciela wypełniam, oby tutaj poszło bez problemów :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś złodziejom wymierzano bardzo srogie kary! Kiedy czytam coś takiego, to chętnie bym do nich wrócił! Szczerze współczuje!
Teraz, ubezpieczenie to podstawa! Ufam że kolekcja jest możliwa do odbudowania. Warto by było wstawić numery seryjne zegarków, żeby któryś z kolegów nie kupił takiego „gorącego kartofla”.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kary powinny być zdecydowanie surowsze, aby taki delikwent zastanowił się 5 razy przed zabraniem co jest własnością kogoś innego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheDarkDefender napisał(-a):

Kary powinny być zdecydowanie surowsze, aby taki delikwent zastanowił się 5 razy przed zabraniem co jest własnością kogoś innego.

 

 

To nic nie da.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kary powinny być zdecydowanie surowsze, aby taki delikwent zastanowił się 5 razy przed zabraniem co jest własnością kogoś innego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka



Wysokość kary nie ma znaczenia jeśli złodzieja zwykle się nie łapie.

W czasach kiedy złodziei publicznie ścinano wokół szafotu grasowali ich koledzy.

Jak ubezpieczyciel wymaga udokumentowania wartości skradzionych ruchomości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego znaczenia czy kary będą surowe czy surowsze. To zwykły populizm. Kara powinna być nieuchronna. Ilu jeździ po pijaku? Kary są surowe ale wiedzą że jest małe prawdopodobieństwo złapania.
Co nie zmienia faktu, że osobiście bym lapy ucinał.
Dom miał jakiś monitoring czy system alarmowy? Włączony był?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Nie ma żadnego znaczenia czy kary będą surowe czy surowsze. To zwykły populizm. Kara powinna być nieuchronna. Ilu jeździ po pijaku? Kary są surowe ale wiedzą że jest małe prawdopodobieństwo złapania.
Co nie zmienia faktu, że osobiście bym lapy ucinał.
Dom miał jakiś monitoring czy system alarmowy? Włączony był?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

E tam. Łapy byś ucinał i później trzeba by na takich pracować do końca ich żywota. Są lepsze sposoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy, sędzia starej daty, jak kiedyś orzekł w jakiejś sprawie i wszyscy wyszli z sali, został tylko sąd i ja, powiedział do reszty składu - Do wiezienia wysłaliśmy, a powinno się takich powiesić na pierwszym przydrożnym drzewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TheDarkDefender napisał(-a):

Dom. Dzięki za dobre słowa. Dzisiaj wniosek dk ubezpieczyciela wypełniam, oby tutaj poszło bez problemów :)

 

nie chce Cie stresowac ale za rzeczy ruchome zwykle ubezpieczyciele wyplacaja drobny % wartosci,
chyba ze miales jakies super ubezpieczenie, prawda jest taka ze zlodzieje kradna w nocy z firmy ubezpieczeniowe w dzien, 
wystarczy poczytac o perypetiach wlascicieli pojazdow, w mieszkaniowce nie jest lepiej


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak ubezpieczyciel wymaga udokumentowania wartości skradzionych ruchomości?
--
Jeszcze nie wiem dokładnie, wypełniłem wniosek na stronie Generali, wysłałem udokumentowane zdjęcia, dowody zakupów i rachunki. Teraz pewnie przydzielą opiekuna sprawy i zacznie się przepychanie z nim.

2) Co nie zmienia faktu, że osobiście bym lapy ucinał.
Dom miał jakiś monitoring czy system alarmowy? Włączony był?
--
Nic nie było, teraz chcę alarm bezprzewodowy na ruch założyć aby spać spokojnie. Bo jak nikt nie śpi w domu i wejdą to pół biedy, a jak będzie rodzina a taki delikaent uzbrojony wejdzie to już duży problem. Bo tak naprawdę niewiele w domu trzymałem, sejf niedawno kupiłem ale nie zdążyłem jeszcze nic do niego włożyć. A rabusie namęczyli się bay go otworzyć bo są drzwi wyłamane. Tyle dobrego że się pewnie mocno tym rozczarowali :D
2.1) E tam. Łapy byś ucinał i później trzeba by na takich pracować do końca ich żywota. Są lepsze sposoby
--
Jakie? Może do łagru takiego na 10 lat ciężkich robót?
--
Mam jednak nadzieję że powalczę z ubezpieczycielem. Akurat mam z nimi pozytywne doświadczenia, za zalanie domu dość sporo wypłacili :D

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup żarówkę na wifi sterowana przez neta. Ustawiasz harmonogram włączania iw wyłączania. I symulator telewizora.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Niestety na złodzieja trzeba się przygotować. 

 

W domku można przygotować wiele skrytek (w meblach, za jakimś "fake" tablicami elektrycznymi itp.) i przed wyjazdem schować tam kosztowności.

Dodatkowo przygotować im "niespodzianki" typu iTagi (itp.) poukrywane np. a w jakiejś obudowie nie działającego laptopa. Jak coś ukradną to można zlokalizować dziuple. 

Najtańszy system alarmowy z czujkami itp. i aplikacją na telefon kosztuje od 250zł na allegro. 

Do tego czujnik np. wody gdyby doszło do pęknięcia rury. 

 

Profesjonalny system z kamerami które powiadomią przez aplikację o ruchu człowieka w obrębie itd. to już kilka tysięcy. 

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Kup żarówkę na wifi sterowana przez neta. Ustawiasz harmonogram włączania iw wyłączania. I symulator telewizora.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Masz jakąś sprawdzoną? Bo jak zaczynam szukać to można oszaleć :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam ezviz białą z x-komu. 39 czy 49 zł. Zakładasz na oprawkę czy do żyrandola. Podpinasz do neta, instalujesz Apke i działa z końca świata.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

44,90 widzę jest. Ja uważam, że super sprawa. A symulator tv kupiłem parę lat temu w Lidlu. Kilkadziesiąt złotych. To jest genialne urządzenie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka żarówka wydaje się dobrym pomysłem. Znalazłem włączniki czasowe w domu, wypróbuję. Zawsze można 3 lmki ustawić aby się włączały. Ale ciągle przypomina mi się scena z "Kevina sam w domu" jak złodzieje mieli rozpracowane o której godzinie w domach fałszywe światło się zapala :D

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdym był ciężko doświadczony przez złodziej to może bym im przygotował jakieś atrakcje na następny raz:

-fakowy dowód osobisty (pewnie z allegro),

-jakiś druknięty banknot (tu bym się najpierw poradził kolegi adwokata czy ja aby przypadkiem nie miałbym problemów),

-podróbkę zegarka rolex,

-łańcuszek z tombaku, 

 

Może to oni z kolei mieliby nieprzyjemności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.