Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Taj007

Certina DS Podium na mechanizmie ETA C01.211

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy, wracam do Was z kolejnym dylematem.

Podczas próby rozszerzenia kolekcji o coś nieco... bardziej "sportowego", "brawurowego" i może nieco "agresywnego", zza sklepowej witryny oczom moim ukazał się piękny twór od Certiny w postaci DS PODIUM AUTOMATIC CHRONO C01 (C034.427.16.087.01). Jest spory i rzucający się w oczy, ale taki właśnie ma być i gdybym miał patrzyć jedynie na aspekty wizualne to drażni mnie w nim tylko fakt "poświęcenia" dużej wskazówki sekundowej na potrzeby stopera. Cóż, taki urok chrono i nic na to nie poradzę. Szczęśliwy z faktu, że już wiem co będzie prezentem na najbliższe urodziny, zacząłem drążyć temat i doczytałem, że owy czasomierz pracuje na kontrowersyjnym mechanizmie ETA C01.211. Gdyby to był VJ to pewnie nawet nie pytałbym o zdanie, natomiast w tym przypadku mój zapał nieco opadł i zacząłem mieć wątpliwości.

Na forum jest kilka tematów o tym mechanizmie, z których jednak dowiedziałem się jedynie tyle, że posiada plastikowe elementy obniżające jego trwałość. Podobno serwisowanie jest praktycznie nieopłacalne.  Nie jest to jednak najnowsza konstrukcja a wypowiedzi są nieco stare, dlatego chciałem podpytać, czy faktycznie ten mechanizm nie jest warty swojej ceny i słusznie przez wielu nazywany jest jednorazowym? Zegarek bardzo mi się podoba, ale jak to powiadają wygląd to nie wszystko. 

 

Poniżej dwa poglądowe zdjęcia zrobione przeze mnie w sklepie. Bardziej skłaniam się ku wersji ciemnej, jakoś tak bardziej do mnie pasuje. Wersja biała przymierzana praktycznie tylko dla porówniania chociaż przyznaje, że zwykle jasne zegarki podobają mi się bardziej. Tutaj mamy pierwszy wyjątek. 

 

Z góry dziękuję wszystkim, którzy postanowią przedstawić mi swoją opinię :)

 

Ciemny.thumb.jpg.aa84070403d5b078d42e13efd4dafa79.jpgJasny.thumb.jpg.fdbcc354d656521e990777ab08c4b648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz włączyć stoper i duża wskazówka będzie odliczała sekundy. Zachciało się chrono, to masz :)

A co do mechanizmu, to jak wyczytałem z plastykowymi elementami występuje zespół balansu. I to chyba jego wymienia się w całości, gdyby coś kiedyś. Ale zakładam, że prędzej Ci się zegar znudzi, nim się popsuje :rolleyes:

ps. Twoje obawy są z gatunku tych, jakie odczuwali strzelcy na samo wspomnienie GLOCK. A lata mijają i ten pistolet cieszy się uznaniem większości, choć nie wszystkich. Ale to chyba z innych powodów niż design korkowca :)

 

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Taj007 napisał(-a):

Moi Drodzy, wracam do Was z kolejnym dylematem.

Podczas próby rozszerzenia kolekcji o coś nieco... bardziej "sportowego", "brawurowego" i może nieco "agresywnego", zza sklepowej witryny oczom moim ukazał się piękny twór od Certiny w postaci DS PODIUM AUTOMATIC CHRONO C01 (C034.427.16.087.01). Jest spory i rzucający się w oczy, ale taki właśnie ma być i gdybym miał patrzyć jedynie na aspekty wizualne to drażni mnie w nim tylko fakt "poświęcenia" dużej wskazówki sekundowej na potrzeby stopera.

 

Z góry dziękuję wszystkim, którzy postanowią przedstawić mi swoją opinię :)

 

Wg mnie na zaprezentowanych zdjęciach wygląda na o wiele za duży. Ucha wystają poza obrys nadgarstka - czy to kwestia perspektywy?  Jaką masz średnicę nadgarstka? 

44x 14.8; L2L - 52 - to kawał odważnika.

 

Co do mechanizmu - zdecydowanie szedłbym w kierunku VJ 7750 /51/ 53. To sprawdzony mechanizm, w pełni serwisowalny i chwalony przez zegarmistrzów.

Mimo, że ETA C01.211 nie musi być najgorsza i bazuje na Lemanii 5100 (ta sama baza co historyczny werk omegi 1045), to spodziewałbym się że został wyprodukowany przez swatcha, z uwzględnieniem maksymalnego ograniczania kosztów produkcji. W przypadku poważniejszej awarii pewnie najbardziej opłacałoby się kupić na podmianę cały mechanizm - szacuje za ok 1000-1500 zł. W ostatecznym rozrachunku serwisowanie VJ nie wyjdzie pewnie dużo taniej... ale sam wolę mechanizmy, z definicji "długowieczne". 

 

Nie wiem, ile chcesz przeznaczyć na nowy zegarek i ile ma kosztować wybrany przez Ciebie model. Jeśli aktualnie nie ma na niego promocji, rzędu 40-50% (od kwot które widzę - rząd 4000 zł) - to tym bardziej bym sobie odpuścił. 

 

Pozostając tylko przy grupie swatch, da się upolować fajne promocje (~50%) i w dobrych pieniądzach kupić VJ. 

 

Takie propozycje ode mnie na VJ za ok 750-1000 euro (oferty pierwsze z brzegu, bez szukania wielkiego) - może znajdziesz coś lepszego. :

 

DS Prince, na Valjoux 7753, za 750 euro

https://www.altherr.de/de/certina-ds-prince-automatik-chronograph-c008-427-11-057-00

spacer.png

DS Podium za 790:
https://www.altherr.de/de/certina-ds-podium-square-automatic-chronograph-c001-514-16-057-00

spacer.png

HAMILTON Jazzmaster Auto Chrono za 799 euro:

https://www.altherr.de/de/hamilton-jazzmaster-auto-chrono-h32616533

spacer.png

ta wersja chyba jeszcze ładniejsza + bransoleta - ale juz za 960 euro:

https://www.altherr.de/de/hamilton-jazzmaster-auto-chrono-h32596141

spacer.png

a może KHAKI FIELD:

https://www.altherr.de/de/hamilton-khaki-field-auto-chrono-h71616535

spacer.png

albo HAMILTON Khaki Navy Pioneer Auto Chrono - jesli retro design Ci leży - za "okrągły 1000":

https://www.altherr.de/de/hamilton-khaki-navy-pioneer-auto-chrono-h77706553

 spacer.png

Trochę drożej - Hami ala IWC portugalczyk i tylko 41 mm za 1100:

https://www.altherr.de/de/hamilton-jazzmaster-maestro-auto-chrono-h32576641

bh32576641.jpg

 

czy w tej samej cenie (mocniej przeceniony) - Mido Commander:

https://www.altherr.de/de/mido-commander-2-chronograph-m016-414-16-061-00

spacer.png

 

Szukamy dalej?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro brak zainteresowania tematem ze strony autora, to dodam jeszcze w próżnię takie znalezisko:

O ile zgodny z opisem, czyli nowy, z 2021 to nawet ciekawa oferta - 4500 zł, fajny retro design 

https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-zegarek-louis-erard-vintage-telemeter-opalin-chronograf-CID87-IDK4XZC.html?reason=observed_ad

 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku! 

 

Panowie, dziękuję uprzejmie za odzew  i StaryWilku, to nie tak, że straciłem zainteresowanie tematem, ale wyjazd na sylwestory weekend w miejsce z nieco utrudnionym dostępnem do Internetu sprawił, że odzywam się dopiero dzisiaj. Nie bądź zły ;)

 

Jeżeli chodzi o mój nadgarstek to obwód równy jest 17,5 cm, a wspomnianą w pierwszym poście certinę, jubiler chętny oddać mi jest za 3300 zł. I tak jak napisałem na początku, zegarek rzeczywiście jest wielki ale taki właśnie miał być. Dziękuję uprzejmie, za przedstawione propozycje, ale pomijając Hamiltona z błękitnymi wskazówkami, żaden inny nie przykół mojej uwagi.

 

Niestety posiadam jeszcze jedno ograniczenie jeżeli chodzi o zakup, a mianowicie karta podarunkowa, którą otrzymałem i którą chce spożytkować na zakup zegarka ma ograniczenie do wykorzystania jej tylko w konkretnej galerii handlowej, a tam wybierać mogę spośród następujących sklepów (kropkuje by nie robić zbędnych reklam): w.kr*k, ap*rt, jubi*om, w.śliwi**ki, timetr**d, swat*h + jakieś sklepiki z modziastymi markami, ale je z założenia odrzucam. 

 

Dodatkowo zwiększanie budżetu niebezpiecznie zbliża mnie do kolejnego zegarka na liście życzeń i obawiam się, że w końcu się złamię i wydam dużo więcej niż planowałem.. (chociaż w sumie komu by to przeszkadzało.. ;) ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nikt się nie denerwuje. Odkryj karty zatem, jaki to zegarek na liście życzeń? 

A ten co chciałes kupić go musi być koniecznie chronograf? Mechaniczny? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w zupełnie innym stylu. Odkrywam karty - Ball Fireman Victory szerzej opisywany na forum w tym temacie: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/181780-ball-fireman-victory-recenzja-po-6-miesiącach/?tab=comments#comment-2671170

 

Oczywiście, że nie musi, ale chciałbym taki też u siebie mieć. Ten po prostu mocno mi się spodobał, ale chyba powoli odchodzę od pomysłu jego zakupu. Ten mechanizm ciągle nie do końca do mnie przemawia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball jest moim zdaniem bardzo fajny - jeśli jesteś w stanie kupić go w dobrej cenie w galerii, w której masz kartę podarunkową - szedłbym w to rozwiązanie. A chrono może później dokupisz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 20:54, StaryWilk napisał(-a):

Ball jest moim zdaniem bardzo fajny - jeśli jesteś w stanie kupić go w dobrej cenie w galerii, w której masz kartę podarunkową - szedłbym w to rozwiązanie. A chrono może później dokupisz. 

 

 

Chwila czasu minęła, ale faktycznie poszedłem po rozum do głowy i Kulka jest już u mnie ;) Te detale są niesamowite :) 

To była dobra decyzja, dzięki wszystkim za podpowiedzi! :)

 

 

IMG_5991.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.