Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
arsaces

Przekładnia wskazań zegar Kienzle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem mechanizm zegara Kienzle, który miał wskazówkę godzinową. Chciałbym dorobić minutową ale nie wiem jak powinna być zamontowana. Na osi godzinowej nie ma typowego ćwiertnika z miejscem na montaż wskazówki tylko jest samo koło ze skrzydełkami uruchamiającymi bicie zegara nabite na oś. Mam pytanie czy czegoś tu nie brakuje czy wskazówka minutowa powinna być zamontowana na kwadratowym zakończeniu osi minutowej? Jeżeli tak to czy ta oś powinna się obracać wewnątrz tulei (?) na której jest nabite koło minutowe. żeby można było ustawiać wskazówki? W moim się nie obraca i nie wiem czy to wina korozji czy to może nie jest to  oś w tulei tylko jest to jeden element. Niestety nie udało mi się znaleźć w sieci jak jest skonstruowana przekładnia wskazań w takim zegarze. W załączeniu zdjęcia. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź. MichałE9D5319E-1A4E-4E9D-BAA7-014B65560234.thumb.jpeg.29db4634dd27ff14f27708efbd4c180d.jpeg

CE2CD854-DDAA-42F2-9724-DF04922B5881.jpeg

EFBB5782-B8B8-4E16-8D37-BD8B58109CC2.jpeg

DD20CD27-F35E-4A76-9B3C-F5412A52D8A5.jpeg

E13BF2B2-5C1F-48B0-960F-B88B7AB0D7FF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to Kienzle, czy Junghans, bo mechanizmy dość podobne bywają. Przydało by się zdjęcie z tyłu, by to wyjaśnić, ale wskazówka godzinowa, jest napewno Junghansa. Więc minutową, poszukaj do pary... może na popularnych portalach, jak ,, Al.... ", czy ,, O.." .

Moim zdaniem, nic tu nie brakuje i wszystko jest typowe, dla tego mechanizmu. Brak jedynie wskazówki minutowej z otworkiem kwadratowym, oraz wklęsłej podkładki i kołeczka. Otworek kwadratowy wskazówki, powinien pasować na oś, tak by luz był minimalny i wskazówka dobrze w nim siedziała,,,, tak, że po założeniu wypukłej podkładki i wsunięciu kołeczka, nie kolebała się.  Oś napewno obraca się ! Nie sprawdzaj tego żadnymi kombinerkami, bo zniszczysz kwadracik na osadzenie wskazówki. 

Wskazówka obraca się wraz z osią, na której jest przecież osadzone koło z tymi skrzydełkami co uruchamiają bicie. Wskazówkę z tymi skrzydełkami trzeba zgrać... ale to już inna sprawa. 

Po drugie , to mechanizm jest brudny,.. no i jak ma to działać, skoro sam piszesz, że oś nie obraca się i nie wiesz czy to wina korozji, czy czegoś innego. Że strasznie brudne, to widać  szczególnie na ostatnim zdjęciu. 

Rozumiem, że boisz się rozebrać mechanizm. Ale choćby pędzelek i nafta i przedmuchanie, są tu konieczne. Później, kapnięcie olejem na łożyska mechanizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! Z tyłu jest wybite uskrzydlone koło Kienzle ale skoro wskazówka jest Junghansa to znaczy, że ktoś ją dosztukował. Rzeczywiście nie mam doświadczenia w rozbieraniu mechanizmów i bolę się, że nie złożę jak trzeba. O nafcie miejscowo nie pomyślałem. Ale już wiem co robić. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.