Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StaryWilk

WEMPE - czy ta firma robi takie tanizny?

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie producenta najtańszy kwarc kosztuje obecnie 850 euro i wygląda bardzo porządnie.

W sieci znalazłem takie coś i temu podobne za 20-100 euro. Uznałbym z marszu, że radosna twórczość, ale wątpliwość budzi "All Stainless Steel", czy brak naśladownictwa czegokolwiek konkretnego, oraz nie tak tragiczna jakość (po zdjęciach). Może to jakiś "gadżet gratis" / reklamówka jako dodatek do zakupów w wempe? Z kolei pasek wygląda na chińskiego smoka... troche nie przystoi do wempe? 

 

http://uhrerbe.com/unt/5417-wempe_herren_armbanduhr__sehr_elegant____ungetragen__quarz_uhr__40mm.html

 

http://uhrerbe.com/unt/59005-wempe_uhr_watch_armbanduhr_mit_lederband_40_mm_quartz_edelstahl.html

 

Całkiem inna klasa:

https://www.wempe.com/en-int/watches/wempe-glashuette-i-sa/zeitmeister-quartz/zeitmeister-quartz-wm040004?c=9452

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze to zapewne gratisowe upominki firmy jubilerskiej Wempe, która "swoje" zegarki produkuje pod nazwą Wempe Glashutte I/SA : https://www.wempe.com/en-int/watches/wempe-glashuette-i-sa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake.  Wystarczy spojrzeć na dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak oryginalny, materialnie niewiele warty,  prezent:

Wempe Uhr With Compliments heißt „mit unseren besten Empfehlungen" und ist eine Uhr, 
welche man als Geschenk bekommt, z. B. bei Revision der eigenen Uhr.

Edytowane przez emzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką ewentulaność też brałem pod uwagę - stąd wątek założyłem. Dzięki za potwierdzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem WEMPE kupiony jeszcze za marki i to był bardzo jakościowy zegarek, współczesne jakie widziałem to też klasa na poziomie kilku tysięcy Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka "produkująca" zegarki za parę tysięcy € daje w gratisie swoje zegarki za 20€?

Sorry, ale to się kupy nie trzyma....

@emzet a skąd ten cytat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może prezent to za dużo powiedziane, ot gratisowa reklamówka do właściwego zakupu/usługi.

Skąd? A skąd może być ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może dziwny jestem, ale skoro pytam, to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Iko napisał(-a):

Ja może dziwny jestem, ale skoro pytam, to nie wiem.

ok, pomogę:

oczywiście internety, np:

https://picclick.de/Wempe-Uhr-With-Compliments-Service-Uhr-144205336746.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma nic wspólnego z Wempe?

Ma o tyle, że to azjatycki produkt wykonany na zamówienie firmy jubilerskiej Wempe, będącej także producentem zegarków Wempe Glashutte. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie ma nic wspólnego z zegarkami Wempe Glashuette i. Sa.

Tania chińszczyzna i jeszcze ten znak C E na deklu...  Nie wiem, jaki cel chce osiągnąć jubiler w odniesieniu do budowy marki zegarków Wempe Glashuette, ale na pewno nie buduje percepcji jakości i przywiązania do marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ buduje przywiązanie do marki, dając takie zegarki bezzwrotnie na czas serwisu;) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wempe to sieć sklepów jubilerskich, handlują nie tylko zegarkami. Takie okazy mogli wręczać np miłośnikom pereł, a fanom zegarków dodawali broszki....




Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... z papier mache na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś firma dba w podobny sposób i rozdaje takie "reklamówki"? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 21:25, Iko napisał(-a):

Marka "produkująca" zegarki za parę tysięcy € daje w gratisie swoje zegarki za 20€?

Sorry, ale to się kupy nie trzyma....

@emzet a skąd ten cytat?

 

Dlaczego ma sie nie trzymac kupy? Wempe to siec jubilerska, moga robic co chca. Mnie wcale nie dziwi stworzenie takiej chinskiej "reklamowki". 

Podobna strategie mial Bucherer ztcp.

10 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Czy jakaś firma dba w podobny sposób i rozdaje takie "reklamówki"? 

 

 

Nie traktuj Wempe jako marki stricte zegarmistrzowskiej, to glownie siec jubilerska.

Zerknij sobie na zegarki Bucherer i Carl F. Bucherer


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podrabiałby zegarków WEMPE Glashutte bo to globalnie mało rozpoznawalna marka. Jest znana głównie w DE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

nikt nie podrabiałby zegarków WEMPE Glashutte bo to globalnie mało rozpoznawalna marka. Jest znana głównie w DE.

 

tak myślę, czy to też oryginał, tylko zamówili w specyfikacji "stainless steel back" only...

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Wiem, że np. Nomos jest dużo bardziej rozpoznawalną firmą, ale wciąż niewielką w skali globalnej, mimo to jest masa podróbek nomosa typ quartz, "SS back". Ale jednak nomos to nomos - wiele firm produkujących homary naśladuje ich design.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WEMPE WITH COMPLIMENTS" i wszystko jasne. Modeli z taką dedykacją jest więcej:

$_57.JPG

$_57.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

nikt nie podrabiałby zegarków WEMPE Glashutte bo to globalnie mało rozpoznawalna marka. Jest znana głównie w DE.

Nie chcę nic mówić ale podrabiają to co się sprzedaje. Niemcy to dosyć duży kraj, i nie był bym zdziwiony gdyby znalazł się ktoś kto w Chinach zamówił by partie zegarków po kilka dolarów żeby zarobić.  Podrabiają wszystko. Na allegro można znaleźć podróbki duro, a swojego czasu znalazłem na OLX podróbki MTD 1054. Podrabiają nawet zegarki po kilka dolarów takie jak f91. Więc mówienie że "podrabianie czegoś bo jest tanie nie ma sensu" bardzo mija się z prawdą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casio podrabiają bo mimo ze jest tanie to sprzedaje sie masowo, ale Wempe...kurde...

Myślę, że po prostu zamawiali takie padaczki chinskie jako darmowe gifty i tyle. Z resztą Wempe jako producent ekskluzywnej linii zegarków szerzej znany jest od paru lat dopiero a te reklamówki są z przed 20 lat, tak myślę i wtedy jakość reklamówek z chin była bardzo podła, obecnie to inny świat. Dlatego z dzisiejszej perspektywy te zegarki wyglądają strasznie ale 20-30 lat temu były słabe ale nie szokowały, dużo nawet szwajcarskich tanich zegarków było zrobionych nie tak znowu lepiej.

nie myliłem się, Wempe jako producent zegarków Premium zaczął się w 2006r:

https://www.watch-wiki.net/doku.php?id=Wempe

 

Pewnie chcieliby aby klienci nie natrafiali na te reklamówki...

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Dlaczego ma sie nie trzymac kupy? Wempe to siec jubilerska, moga robic co chca. Mnie wcale nie dziwi stworzenie takiej chinskiej "reklamowki". 

 

Gdybym miał firmę celującą w upmarket, sprzedawał zegarki o cenie metkowej grubo powyżej > 1000 € i do tego miał swoją markę zegarków z tegoż segmentu, to nie dodawałbym gratis do serwisu zegarków tego chłamu za 1 € ponieważ między innymi:

- deprecjonuję marki zegarków, które sprzedaję - w myśl zasady "to i to pokazuje dokładny czas, więc po co przepłacać"

- sugeruję nabywcy, że pod marką Wempe sprzedaję taki sam chłam, tylko że wyceniony parusetkrotnie drożej - robię więc w konia klientów, że nie nazwę tego inaczej

- jakość dla mnie to tylko marketing bullshit

- uważam swoich klientów za debili, skoro myślę że mój klient "jest wart" takiego zegarka

- deprecjonuję swoją reputację poważnej firmy jubilerskiej i zegarkowej, jeśli nie rozumiem powyższych zasad - budowy marki, lojalności klientów itp itd.

- kompletnie nie kumam, co oznacza brand equity

 

2 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

nikt nie podrabiałby zegarków WEMPE Glashutte bo to globalnie mało rozpoznawalna marka. Jest znana głównie w DE.

Tak dla przypomnienia:

image.thumb.png.2ed1d995dd7c6ca4ac9269dea02a85d1.png

- Wempe m.in. było jedną z pięciu "marek" (i producentem, bo producentów było więcej) B-Uhrów - więc tradycje produkcji zegarków ma długie

- jest oczywiście również klasycznym jubilerem prowadzącym również biżuterię

- oprócz swojej marki o długich tradycjach ma w ofercie ponad 30 marek takich zegarków jak m.in. Patek, Rolex i inne poniżej

image.thumb.png.b1a912606050fd329fd0a0d01a35e350.png

 

W Niemczech to już firma - instytucja, znana nie tylko z zegarków.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.