Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gaspar21

Zegarek do ~ 30000

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Gaspar21 napisał(-a):

Czyli na codzień dobrze się sprawdza... jedyne zastrzeżenie jakie mam do niego to brak datownika, bo powiem szczerze dość często z niego korzystam.
To ma być moja pierwsza Omega(pewnie nie ostatnia), więc chciałbym dobrze wybrać.

Obydwa bardzo mi się podobają, obydwa to klasyki. Teoretycznie nie ma złych wyborów, ale nie chciałbym w dłuższym terminie żałować.

Co do rolexa to zerknąłem na ceny i teoretycznie mieści się w budżecie z lekkim naciągnięciem, ale muszę się z tym przespać i podjechać do kruka :)

 

Musisz się zastanowić czy data jest konieczna. Z Omeg z datą zerknij może na AT, jest wersji 38mm, powinna być idealna rozmiarowo, można wszędzie przymierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze czy chcesz zegarek nakręcany czy automat. Moon jest na plus ale to manual i trzeba codziennie nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2022 o 11:30, tbn napisał(-a):

 

Musisz się zastanowić czy data jest konieczna. Z Omeg z datą zerknij może na AT, jest wersji 38mm, powinna być idealna rozmiarowo, można wszędzie przymierzyć. 

Raczej zastanawiam się kiedy Seamasterem a moonem, AT nie do końca do mnie przemawia :) ale przymierze przy następnej wizycie

42 minuty temu, Wostok111 napisał(-a):

Zastanów się jeszcze czy chcesz zegarek nakręcany czy automat. Moon jest na plus ale to manual i trzeba codziennie nakręcać.

Mam automat, ale jestem z tych którzy chodzą w różnych zegarkach i przyzwyczaiłem się już do tego ze muszę go ustawić i nakręcić przed założeniem i wydaje mi się ze manual nie bedzie mi przeszkadzał. Pytanie do użytkowników moona i innych zegarków manualnych, czy nakręcanie było dla was lub jest uciążliwe? 
 

Natomiast muszę się w końcu zaopatrzyć w rotomat do mojego Taga.

Edytowane przez Gaspar21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcanie moona nie jest najlepsze z uwagi na krótką koronkę i przyciski chrono ale idzie się przyzwyczaić. Przy rotacji zegarków w ciągu tygodnia manual to nawet +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wostok111 napisał(-a):

Nakręcanie moona nie jest najlepsze z uwagi na krótką koronkę i przyciski chrono ale idzie się przyzwyczaić. Przy rotacji zegarków w ciągu tygodnia manual to nawet +

Chyba coraz bardziej się skłaniam w stronę moona. Wydaje mi się że to fajny zegarek na rozpoczęcie przygody z Omegą :)
Polecacie któregoś dealera Omegi? Czy brać tam gdzie zrobią lepszą ofertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Gaspar21 said:

Chyba coraz bardziej się skłaniam w stronę moona. Wydaje mi się że to fajny zegarek na rozpoczęcie przygody z Omegą

Dla mnie mogło by się na nim i zacząć i zakończyć👌🏻... moon mnie (nie tylko) grzeje jak cholera;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
13 godzin temu, Gaspar21 napisał(-a):

czy nakręcanie było dla was lub jest uciążliwe? 

Dla mnie tak, nawet bardzo ale na plus moona to on ma funkcjonalność 30 dniowego datownika, w tym celu wykorzystujesz prawy totalizator. A wszystko to bez dziury w tarczy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w kontrze do kolegów i powiem, że dla mnie nakręcanie Moona nie jest uciążliwe. To tylko kwestia przyzwycajenia a liczba obrotów do wykonania wcale nie jest duża. Szczególnie w odniesieniu do 8-dniowca od Pama.

 

Co do wyboru między Monnem, 300 a 300m to zależy czego szukasz. Jeżeli kręci Cię klimat wintydż to zdecydowanie Moon, jeżeli nowoczesny nurek to 300m, a jeżeli nurek wintydż to 300. :)  

Dodatkowo najwygodnieszy i najbardziej paskolubny będzie Moon. 

Jako, że lubię klimat wintydż to wybierałbym między Moonem a 300, obadwa zegarki są świetne. :)       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nakręcanie 1861 to przyjemność. Fajna rutyna z rana przed założeniem zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Dla mnie tak, nawet bardzo ale na plus moona to on ma funkcjonalność 30 dniowego datownika, w tym celu wykorzystujesz prawy totalizator. A wszystko to bez dziury w tarczy 🙂

O tym nie pomyślałem. Rozumiem, że chodzi Ci o to ze codziennie włączać stoper na minutę i pauzować?

 

odnośnie nakręcania to kwestia samego faktu nakręcania czy akurat tego konkretnego modelu?

16 godzin temu, Londek napisał(-a):

Dla mnie mogło by się na nim i zacząć i zakończyć👌🏻... moon mnie (nie tylko) grzeje jak cholera;)

Ma w sobie coś hipnotyzującego, trzeba przyznać ;)

5 godzin temu, rmickey napisał(-a):

Będę w kontrze do kolegów i powiem, że dla mnie nakręcanie Moona nie jest uciążliwe. To tylko kwestia przyzwycajenia a liczba obrotów do wykonania wcale nie jest duża. Szczególnie w odniesieniu do 8-dniowca od Pama.

 

Co do wyboru między Monnem, 300 a 300m to zależy czego szukasz. Jeżeli kręci Cię klimat wintydż to zdecydowanie Moon, jeżeli nowoczesny nurek to 300m, a jeżeli nurek wintydż to 300. :)  

Dodatkowo najwygodnieszy i najbardziej paskolubny będzie Moon. 

Jako, że lubię klimat wintydż to wybierałbym między Moonem a 300, obadwa zegarki są świetne. :)       

Powiem szczerze, że fajna kolekcja by z tej trójki wyszła :D

4 godziny temu, tbn napisał(-a):

Dla mnie nakręcanie 1861 to przyjemność. Fajna rutyna z rana przed założeniem zegarka. 

Biorąc pod uwagę, że jak się nudzę to lubię sobie pokręcić tarczą w diverze to chyba nie będzie mi przeszkadzać 

Edytowane przez Gaspar21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
4 godziny temu, Gaspar21 napisał(-a):

O tym nie pomyślałem. Rozumiem, że chodzi Ci o to ze codziennie włączać stoper na minutę i pauzować?

 

odnośnie nakręcania to kwestia samego faktu nakręcania czy akurat tego konkretnego modelu?

Tak odnośnie stopera, aczkolwiek używając go w ten sposób miałem obawy, czy to zdrowe dla mechanizmu, jednak tematu nie badałem głębiej.

Lubię nakręcać zegarki ale w Moonie było to rzeczywiście niewygodne, aczkolwiek da się z tym żyć jak pokochasz zegarek. A jest tego wart IMO. Ja co prawda sprzedałem po 3 miesiącach, tyle że nie jestem zbyt stały w uczuciach i mam jedną z najszybszych rąk na forum 😉 

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcanie chronografu zawsze jest mało satysfakcjonujące w stosunku do "zwykłego manuala", bo w chrono przy nakręcaniu paluchy się obijają o pushery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem prawie zdecydowany :D

Jeszcze jedna przymiarka przede mną i będę finalizował.

Może ktoś z was się orientuje 15% od cen wyjściowych na moona i seamastera to dobre oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 16:14, Gaspar21 napisał(-a):

Pytanie do użytkowników moona i innych zegarków manualnych, czy nakręcanie było dla was lub jest uciążliwe? 

Mam jeden manual w mojej 4-zegarkowej kolekcji i nakręcanie go to sama przyjemność. 

Nawet jak go nie noszę, to jest prawie codziennie nakręcany.

 

7 godzin temu, Gaspar21 napisał(-a):

Może ktoś z was się orientuje 15% od cen wyjściowych na moona i seamastera to dobre oferty?

Rok temu można było ugrać i 25. Teraz nie wiem. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcanie Moon’a jest IMO niewygodne ze względu nie tylko na pushery, a przede wszystkim na mało wystającą koronkę. Przez to też ciężko ją wysunąć do zmiany czasu. Poza tym Moon ma mało wad. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.