Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zegarek_watch

Zegarkowe dylematy PANERAI 1392 vs PANERAI 1393

Zegarek PANERAI.  

19 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas rozważań nad posiadanymi zegarkami, pojawił mi się dylemat czy sprzedać:

ORISA ARTELIER CALIBRE 111

spacer.png

ORISA BIG CROWN POINTER DATE

spacer.png

i w miejsce ich po dołożeniu pieniążków zakupić któregoś z PANERAI:

PAM01392

spacer.png

PAM01393

spacer.png

Zapraszam do napisania sugestii jaką decyzje podjąć, argumentów za i przeciw. Zapraszam też do wzięcia udziału w ankiecie,

 

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważasz zamianę, to czas Orisów minął. 

Zaznaczyłem 1392, ale nie wiem, czy go znajdziesz, bo został chyba zastąpiony 2392.

A może bardziej klasycznie i poszukasz jakiegoś starszego manuala...? 000, 111, 112? Zawsze łatwiej sprzedasz w przyszłości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orisy cały czas mi się podobają, ale jednak jest też chęć poznać inne zegarki i aby to zrealizować, to trzeba sfinansować i coś upłynnić z posiadanych. Padło na te dwa wskazane powyżej dlatego dobrze by było, aby ten który ma je zastąpić był mocnym zawodnikiem i dał radość, która pozwoli na zrekompensowanie smutku po pozbyciu się Orisów.

Sugestia aby był to Panerai w manualu bardzo trafna, ponieważ po pozbyciu się Orisa Artelier zostałbym tylko z automatami a zazwyczaj miałem jakiegoś manuala, chociażby Stowę na Unitasie. Problem aby na taki trafić, najbardziej z podanych przez Ciebie podoba mi się 111,  "śmigiełko" odmierzające sekundy jednak chyba musi być, ciężko byłoby mi się przyzwyczaić do zegarka bez wskazówki sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 18:22, zegarek_watch napisał(-a):

... najbardziej z podanych przez Ciebie podoba mi się 111,  "śmigiełko" odmierzające sekundy jednak chyba musi być, ciężko byłoby mi się przyzwyczaić do zegarka bez wskazówki sekund.

Długo czekałem na swojego Pama. Przed zakupem byłem w 100% pewny, że będzie to właśnie 111. Z roznych powodów trafił do mnie 176. Przyzwyczaiłem się do braku śmigła. Choć jakbym mógł zamienić na 177 to zamieniłbym. 

 

 

A wracając do pytania który

Ja wybrałbym 1392. Choć jestem wielkim fanem niebieskich tarcz w przypadku Pama wybrałbym czarnucha. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem i przymierzyłem PAM1392 i PAM1393 oraz z kopertą 44m i jednak z kopertą 42 mm ze względu na różnicę około 2 mm wysokości lepiej mi podeszły, chociaż mój nadgarstek spokojnie i większą kopertę  udźwignie. Biorąc pod uwagę posiadane zegarki to jednak PAM1392 z czarną tarczą bardziej by mi pasował, wskazówka sekundnika w niebieskim kolorze ożywia całość zegarka i jak dla mnie jest do zaakceptowania, chociaż chyba wolałbym PAM392 który nie jest dostępny jako nowy.     

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został zakupiony taki - prawie PAM 🤣 - Longines DolceVita - poniżej w kilku odsłonach, podczas przymiarek na różnych paskach - która najlepsza? Jedno nadgarstkowe.

 

20220208_112908.jpg

20220208_113307.jpg

20220208_113821.jpg

20220208_114130.jpg

20220208_120527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Chyba pierwszy. Choć ostatni nie jest taki ostatni. :D

Ja dałbym go na "vintage" pasek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.