Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ladek22

Mała ciekawostka - może komuś się przyda

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś te filmiki? Warte obejrzenia, przynajmniej jeśli chodzi o laików! :)

Szczególnie polecam obejrzeć renowację Sanforda. Jest tam proces chromowania. Nie raz się zastanawiałem jak wygląda chromowanie.

Jak można wywnioskować, pasek i teleskopy raczej trzeba wymienić. To nie ujmuje oryginalności samemu zegarkowi. Zresztą nie byłoby rozsądne zakładać na rękę taki zagrzybiony pasek.

 

Renowacja Sanford AS1123

 

 

Renowacja Rolexa

 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra!!! Fajny, choć nie jakoś mega zabytkowy czy cenny Sanford poszedł na zmarnowanie, a konkretnie jego koperta. Tego się nie odnawia, tylko czyści, konserwuje i zostawia jak jest. Gdyby tak mi zrobili z jakimś konkretnym wojakiem, to nogi z d... bym powyrywał. Zwłaszcza, jakby mi taką porysowaną i wyobloną na kantach zostawili. A pasek? Dobra stówa jak nie dwie poszły do kosza. Wczesny NATO w oryginale. To się pierze i zostawia z zegarkiem, bo coraz trudniej takie dostać. Lumy z espresso na wskazówkach już nie komentuję... i tak nie była oryginalna, ale można było spróbować ją odtworzyć do stanu bliskiego oryginałowi. Teraz się świeci jak choinka, a luma na tarczy martwa. Ech... Dobrze, że chociaż tarczę oszczędzili, jedyny plus całego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej ręki ten Sanford zdjęty ? :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, one tak miały. Nie jestem do końca pewien czy te również, ale czytałem, że szmata nie była impregnowana i żeby nie nasiąkały wodą, impregnowano je woskiem. Potem, jak złapał brud i poleżał w jakiejś szufladzie, to tak wyglądał. Zobacz jeden z moich:

 

IMG_5029.thumb.jpeg.3dd29447502b495999ea34bd17d90c8d.jpegIMG_5026.thumb.jpeg.be34feddb4e056bb26c8f40c24993676.jpeg

 

Tylko u mnie to tak celowo zostawione, bo to element patyny całego zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na grupach FB obalano wiarygodność tych "renowacji". Krótko mówiąc to fejki. Podobne rzeczy można było przeczytać o azjatyckich "renowacjach" aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.