Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rasheed

PP czy VC

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić zegarek i zastawiam się który. Podobają mi się oba. Obie manufaktury świetne, z długą historią. Co radzicie? Który lepszy?

Patek Calatrava ref.5107

 

Vacheron traditionnelle X87R9195

 

793_MAIN_50.jpg

23562_MAIN_4929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie bardziej interesujący jest w mojej opini VC - detale koperty, tarczy, mechanizm. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozważyć również H. Moser & Cie. Kwestia gustu, mnie bardziej przekonuje:
1823413_Moser08.jpg


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie dla mnie PP - fajna gruba koperta sprawia solidne wrażenie, na tarczy czysto, duża wygodna pasująca do koperty koronka,ładne wskazówki, indeksy,ładnie wykończone okno daty

 

Ten VC 

Koronka za mała, okno daty biedne niewykończone, sekundnik za blisko środka jak w tanich chińczykach- nie podoba mi się rozwiązanie uszu z kopertą.

 

Odnosząc się do marki to zdecydowanie PP. VC poza forum nie jest już tak rozpoznawalne,Patka znają wszyscy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zaproponowanych jak dla mnie żaden. @StaryWilkwrzucił ładną Calatravę, jak również obaj razem z @szuwi pokazali przyzwoitego Lange. Co do Vacherona, widziałbym prędzej tę wersję.

431643.png.scale.780.1275.png

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kategorii warto zwrócić uwagę na nowy model Calatravy.

Źródło zdjęcia : Monochrome Watches.

 

Patek-Philippe-Calatrava.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy pozamykane. Pozostaje zakup z rynku wtórnego.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, VC jest mniej znany, ma to też swoje plusy. ALS też ma świetnie wykończone zegarki.  To trudna decyzja, który wybrać. Wydaje się, że podstawowy(entry level) mechanizm Patka jest trochę słabszy od VC, choć odrobinę bardziej podoba mi się duża wskazówka sekundowa(choć nie na tyle, by było to decydujące)- minusem jest brak zatrzymania sekundnika w czasie ustawiania czasu.

Co do nowego modelu Calatravy mam wrażenie, że jest trochę blink-blink przez tą kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi być żółte złoto, to ja wybrałbym ten model, który pokazał Mariusz, ale w platynie.
Trzeba tylko pamiętać, że to manual, w odróżnieniu od tego, który pokazałeś w 1. poście.
Idealne proporcje, super rozmiar, świetnie leży na nadgarstku. Aktualnie w super cenie.
e10a9a985f43fb1e1608f6f4c9db2cec.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualne mechanizmy są niestety mniej wygodne, chociaż nakręcanie może stać się wieczornym rytuałem. 

 

Poza tym po waszych propozycjach zacząłem jeszcze rozważać 

Lange&Sohne saxonia thin 201.033

Lange-Sohne-Saxonia-Thin-37mm-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual to klasyka, jak ma być wygodnie to od razu najlepiej kupić kwarca Grand Seiko;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mylof napisał(-a):

W tej kategorii warto zwrócić uwagę na nowy model Calatravy.

 

 

11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Listy pozamykane. Pozostaje zakup z rynku wtórnego.

 

Jeśli ten wchodziłby w grę, to poczekałbym jeszcze na rozwój sytuacji. W tym roku przypada 90 rocznica wprowadzenia linii Calatrava, może będzie to okazja do zaprezentowania nowych wypustów, z nowym, ciekawym mechanizmem. Ideałem byłoby cos ładnego w stali dorwać ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Rasheed napisał(-a):

Manualne mechanizmy są niestety mniej wygodne, chociaż nakręcanie może stać się wieczornym rytuałem. 

 

Poza tym po waszych propozycjach zacząłem jeszcze rozważać 

Lange&Sohne saxonia thin 201.033

Lange-Sohne-Saxonia-Thin-37mm-1.jpg

Tak wygląda ten maluch na 18,5cm nadgarstku.

20201201_140848-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o manualne mechanizmy trochę obawiam się o ich trwałość. Działa na nie dosyć duża siła w czasie nakręcania w porównaniu do automatów co może spowodować szybsze zużycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Rasheed napisał(-a):

Jeśli chodzi o manualne mechanizmy trochę obawiam się o ich trwałość. Działa na nie dosyć duża siła w czasie nakręcania w porównaniu do automatów co może spowodować szybsze zużycie. 

 

o to bym sie nie obawiał. Mechanizm nakręcany ręcznie jest odpowiednio skonstruowany do nakręcania ręcznego. Są to długowieczne mechanizmy (patrz jaką trwałośc mają unitasy, peseux itp.). Częściej słyszy się o żużyciu "zespołu automatu". W razie konieczoności po X latach można wymienić zużyte elementy. Tak, czy siak podstawowy serwis patka 215 będzie, choćby z racji marki, droższy niż bazowych mechanizów eta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie i porady. Patka ostatecznie odrzuciłem ze względu na mechanizm- brak stop sekundy, poza tym dostępność nowych modeli jest bardzo ograniczona. Co do VC- postanowiłem rozważyć inną referencję

Zostały jeszcze mi dwa do wyboru z których jednego kupię. Wspomniane wcześniej przez was:

 

Lange&Sohne saxonia thin 201.033

oraz

Vacheron Constantin Patrimony 82172/000R-9382

 

Oba mechanizmy manualne(po zapoznaniu się z opiniami i pożyczeniu zegarka manualnego od znajomego stwierdziłem, że jestem gotowy na taki mechanizm i nawet go wolę), proszę o wasze opinie dotyczące jakości mechanizmów oraz wykonania zegarków. 

ALS minusem jest brak wskazówki sekundowej i to że manufaktura dopiero niedawno wróciła do dawnej świetności, chociaż cieszy się świetnymi opiniami dotyczącymi jakości wykonania. VC wiadomo legendarna firma z długa historia. Decyzja dotycząca wyboru nie jest prosta bo chciałbym go mieć na wiele lat a podobają mi się oba. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange to generalnie firma powstała od zera na początku lat 90, nie można mówić tutaj o jakiejś konkretnej kontynuacji poza osobą Waltera Lange jako potomka, bo Lange nie produkowało zegarków naręcznych, poza wojskowymi b-uhrami, wszystko co powstało od początku lat 90 to jest nowa firma. 

 

Oba modele są pięknie wykonane na równym poziomie, wybierz ten który Ci się bardziej podoba wizualnie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Vacheron Constantin Patrimony 82172/000R-9382
 
Ten VC to świetny wybór z super mechanizmem. Ma także lepszy/bardziej uniwersalny rozmiar od Lange 201.033. 

543b345f9053cf5867a4d2451144cd47.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie VC ma ładniejszą tarczę (small seconds, piękne hour markers), ale ALS ma ciekawsze wykończenie mechanizmu (engraved balance cock i wspaniałe ułożenie wszystkich 'klejnotów').

 

Z tych dwóch każdy wybór jest świetny. To kwestia gustu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Cock”, „klejnoty”? Nie idźmy tą drogą 😉

Mnie osobiście z w/w najbardziej (wizualnie) podoba się Calatrava pokazana przez @mylof.

Natomiast przy takim budżecie popatrzyłbym także na używane Lauren Ferrier czy Philippe Dufour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philippe Dufour -to starczy na drewniane pudełko PD w tym budżecie 😆

Screenshot_2022-01-29-09-44-41-230_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.