Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pitdoggy

Dan Henry - pękające szkiełko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem posiadaczem dwóch zegarków DH- 1963 i 1970. Jak większość osób tutaj mam kilka zegarków, DH sporo czasu spędzają w pudełku.

Więc do rzeczy...Rano chciałem założyć 1970. Sięgam po pudełko, patrzę na zegarek i nie mogę uwierzyć własnym oczom. Szkiełko jest strzaskane.

Zegarek nie upadł, gdy odkładałem go do przegródki był w 100% sprawny, na szkle nie było nawet ryski.

Do pudełka nie mają dostępu zwierzaki, dzieci czy też jacyś podstępni wrogowie. Po prostu- szkiełko pękło w sposób samoistny.

Z ciekawości użyłem google, jak się okazało inny właściciel tego samego modelu miał dokładnie identyczny problem.

https://www.watchuseek.com/threads/my-dan-henry-1970-40-mm-exploded.4564147/

Jak widać wskazuje, że w jego diverze szkło jakby eksplodowało od środka.

 

Czy ktoś tutaj spotkał się z takim zjawiskiem?

 

Napisałem już do DH opisując problem, kupię od nich stosowne szkiełko jeżeli jest taka możliwość, nie wiem tylko czy da się to bez problemu wymienić.

269863117_1001669194030934_8436368496133796167_n.jpg

269883731_618602019246022_834414919657335077_n.jpg

269991485_1032781870634580_531422977867255523_n.jpg

271258819_4624485737600383_7667634693848020908_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo opisywano w rosyjskich Amfibiach 1967 i Aviatorach. Może się zdarzyć...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przytrafiło się coś podobnego w Poljocie Travellerze.

Z tym, że ja wcześniej w ciągu dnia zegarek otwierałem, więc trzymałem w imadełku. Pewnie za mocno ścisnąłem w nim kopertę. Szkiełko nie pękło od razu ale podobnie jak u Ciebie, w nocy w pudełeczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum chyba już ktoś to przerabiał z tym samym modelem, musisz poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, jak widać to się po prostu zdarza.

Na razie DH milczy, poszukam na forum skoro mógł być analogiczny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pitdoggy napisał(-a):

Dzięki wszystkim, jak widać to się po prostu zdarza.

Na razie DH milczy, poszukam na forum skoro mógł być analogiczny przypadek.

Wygląda na to, że to jakaś wada fabryczna, tu masz link z zagranicznego forum:

https://forums.watchuseek.com/f2/my-dan-henry-1970-40-mm-exploded-4564147-2.html

1 minutę temu, BAT123 napisał(-a):

 

 

Edytowane przez BAT123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyglada że szkło jest ciasno pasowane i po prostu „strzela”. Pewnie jak koperta robi się chłodna to się kurczy i szkło nie wytrzymuje naprężeń... tak sobie myślę


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 12:20, BAT123 napisał(-a):

Wygląda na to, że to jakaś wada fabryczna, tu masz link z zagranicznego forum:

https://forums.watchuseek.com/f2/my-dan-henry-1970-40-mm-exploded-4564147-2.html

 

Tak, ten sam link wrzucałem powyżej.

15 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Tak, wyglada że szkło jest ciasno pasowane i po prostu „strzela”. Pewnie jak koperta robi się chłodna to się kurczy i szkło nie wytrzymuje naprężeń... tak sobie myślę

 

Też o tym myślałem.

 

Odpisano mi z DH, zrobił to sam Dan (nie wiem, czy Dan Henry ;))

Zaproponowano mi całkowicie nową kopertę z koronką, żeby zegarmistrz nie miał problemu z wymianą. Koszt - 35$. Ofertę przyjąłem, pieniądze poszły, otrzymałem informację że przesyłka powinna dotrzeć do mnie w przeciągu 14 dni roboczych 😌

Edytowane przez pitdoggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cytat

Odpisano mi z DH, zrobił to sam Dan (nie wiem, czy Dan Henry ;))

Zaproponowano mi całkowicie nową kopertę z koronką, żeby zegarmistrz nie miał problemu z wymianą. Koszt - 35$. Ofertę przyjąłem, pieniądze poszły, otrzymałem informację że przesyłka powinna dotrzeć do mnie w przeciągu 14 dni roboczych 


Jak na tak nietypową sytuację i pewnie wadę fabryczną to nie wydaje się to wymarzone rozwiązanie. 
Nie próbowałeś ugryźć tego jakoś "bezkosztowo"? Może znają taki problem? Nie było szans się dogadać czy od razu zaproponowałeś kupno części zamiennej?

Daj znać, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Floyd Pink napisał(-a):

Cześć


Jak na tak nietypową sytuację i pewnie wadę fabryczną to nie wydaje się to wymarzone rozwiązanie. 
Nie próbowałeś ugryźć tego jakoś "bezkosztowo"? Może znają taki problem? Nie było szans się dogadać czy od razu zaproponowałeś kupno części zamiennej?

Daj znać, dzięki.

 

Hej, zapytałem po prostu o możliwą pomoc. Propozycja zawierała cenę. Oczywiście w mojej ocenie to była wina wady fabrycznej szkiełka, ale brałem pod uwagę że generalnie trudno by mi to było udowodnić - zawsze mogliby zarzucić, że uszkodziłem zegarek mechanicznie. Nie chciałem się z nimi wdawać w długie dysputy, zależało mi na sprawnym zegarku - zaakceptowałem te 35 dolarów za nową kopertę. Ciągle do mnie wędruje z dalekich Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.