Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cordi7

Poszukiwana parka kroliczkow

Recommended Posts

Szukasz ikony, to kup rolmopsa. Nie chcesz dj, weź explorera albo op. Santos jest fajny, ale dla mnie przegrywa pod względem wygody. 

To powyżej pisał rozum, a serce mówi "weź Minase"! I daj przymierzyć! 😉

A moze pam...?

9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

70bff05549371a510f46901df7bc53e1.jpg

Usuń to! Już ustaliliśmy, ze dla mnie jest za duży!

Edited by szuwi

@cordi7

Z zaproponowanych przez Ciebie opcji:

Zdecydowanie para Cartier + Oris.

Jeżeli miałby dorzucić coś ciekawego, wartego rozważanie, to:

1. MeisterSinger Pangaea Day Date

Masz coś wyjątkowego i Niemieskiego w jednym 🙂

Kolega @Callahan przedstawi Ci szczegóły, czemu kolekcja bez jednowskazówkowca jest bezsensowna 🤣

meistersinger-pangaea-day-date-pdd908-13

2. Ikona / Nurek Seiko

SLA017

Seiko-62Mas-Reedition-SLA017-Baselworld-

SLA057J1 / SLA055J1

PC090409.jpg

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

W dniu 15.01.2022 o 22:25, szuwi napisał(-a):

Szukasz ikony, to kup rolmopsa. Nie chcesz dj, weź explorera albo op. Santos jest fajny, ale dla mnie przegrywa pod względem wygody. 

To powyżej pisał rozum, a serce mówi "weź Minase"! I daj przymierzyć! 😉

A moze pam...?

Rolmops odpada, jedyne co mi sie podoba i by pasowalo to EX II ale obecny model to kloc, nad poprzednim w 40 mm moze moglbym sie zastanawiac.

U mnie serce tez kurcze rwie sie do Minase, o bransolecie slyszalem legendy (nie ma mikro ale podobno ogniwa sie 'rozciagaja' jak trzeba i zawsze pasuje).

PAM to ciekawy pomysl, mialem niedawno moment ze Luminor Base Logo albo Luminor 8 days mi po glowie chodzily, musze przymierzyc i zobaczymy - dzieki za pomysl.

1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

@cordi7

Z zaproponowanych przez Ciebie opcji:

Zdecydowanie para Cartier + Oris.

Jeżeli miałby dorzucić coś ciekawego, wartego rozważanie, to:

1. MeisterSinger Pangaea Day Date

Masz coś wyjątkowego i Niemieskiego w jednym 🙂

Kolega @Callahan przedstawi Ci szczegóły, czemu kolekcja bez jednowskazówkowca jest bezsensowna 🤣

2. Ikona / Nurek Seiko

SLA017

SLA057J1 / SLA055J1

Kolejny glos na Santosa odnotowany, forum wydaje sie miec dosc sprecyzowana opinie, ktory zegarek powinienem dokoptowac do kolekcji :)

Na Meistersingera patrzylem, dawno temu mialem pomysl aby Neo 36 kupic jako eleganta (ostatecznie przegral z CW Malvernem C5 595):

MeisterSinger-Neo-NE908N_start_2.jpg

Obecnie wpadl mi w oko model Metris (czarna tarcza z czerwona wskazowka) ale bez mierzenia sie chyba nie zdecyduje myslec o nim na powaznie:

Meistersinger-Metris-Black-Automatic-Wat

Mnostwo modeli Meistersingera niestety to 42 mm, ktore przy cieniutkiej lunecie robia z nich straszne patelnie a ja szukam czegos wygodnego.

Z Seiko mam problem - jakosc wykonania (nawet MM miewaja problemy) a dodatkowo cena SLA017 przy deklarowanych parametrach (-10/+15s) to nieporozumienie.

Koperta ma plasko poprowadzone uszy, co powoduje ze odstaja od nadgarstka - nie wyglada to jakos fajnie:

Seiko-Prospex-SLA017-62mAS-1.jpg

Pomijam, ze SLA017 to limitka i z tego, co wiem nie da sie juz kupic nowego. Jesli Grand Seiko wypusci kiedys nurka w rozmiarze 40 mm (kwarc, SD, mechanik) ponizej 14 mm to bede mocno myslal.

Edited by cordi7

Po krótkim zastanowieniu się mając na uwadze co masz już w pudełku, będąc na Twoim miejscu wybrałbym Santosa i Luminora 44 (ref. wg uznania :))

9 godzin temu, evilym napisał(-a):

:D Pewnie, że przedstawię!! Czemu kolekcja bez jednowskazówkowca jest bezsensowna - bo są piękne, eleganckie, dostojne, nietuzinkowe i co najważniejsze BO TAK (argument nie do podważenia ;))!! 

7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Mnostwo modeli Meistersingera niestety to 42 mm, ktore przy cieniutkiej lunecie robia z nich straszne patelnie a ja szukam czegos wygodnego.

Fakt, sprawiają wrażenie większych niż są w rzeczywistości, ale większość modeli ma 40 mm, sporo jest 38 mm. Z tego powodu nie mam więcej Meistersingerów, bo przy moim drobnym nadgarstku (coś około 19 cm) tak trochę giną :(.

Mój głos na minese. Piękne, oryginalne zegarki. Do tego coś wyjątkowego.

Gdyby mnie było stać  to horizon ze srebrną tarczą, na bransolecie byłby pierwszym zegarkowym zakupem. Nawet data na 3 wygląda niesamowicie, choć w innych zegarkach jest nie do przyjęcia.

Drugi glos na Minase, dzieki - liczylem po cichu, ze bedzie wiecej :)

Przypomnial mi sie jeszcze jeden kandydat, na ktorego swego czasu mocno sie wkrecilem - Hentschel:

Hentschel_Uhren_290816_084_erw_2500x1400

Hentschel_Uhren_010916_084_erw_s-b_2500x

Cos tam mialem w glowie, powoli dzieki glosom i podpowiedziom klaruje mi sie obraz co bym widzial finalnie w kolekcji.