Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 1 / 2022

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwsza zapowiedź wydarzenia które prawdopodobnie będzie początkiem klubowego cyklu pt. "Spotkanie z Autorem". To spotkanie zaplanowane jest na ostatnią sobotę lutego czyli 26-02-2022r. Początek po południu, godz 15 może 16, to jeszcze zostanie doprecyzowane. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana książka pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" wydawnictwa Iskry. Na miejscu będzie można zdobyć egzemplarz z osobistą dedykacją  autora. Beniamin Czapla - autor książki,  wystąpi z przygotowaną specjalnie na tę okazję prelekcją. Spotkanie nie będzie miało ograniczeń czasowych. W jego ramach  będziemy mogli dyskutować, zadawać pytania autorowi czy też chwalić się swoimi Patkami 😜

Miejsce wydarzenia, to bardzo dobrze skomunikowany hotel Platinum przy ul.  Św. Urszuli Ledóchowskiej 12 w Warszawie. /miasteczko Wilanów/ - info o hotelu: 

elegancki hotel położony na zadrzewionym terenie, 2 km od XVII-wiecznego pałacu w Wilanowie, 8 km od pałacu Na Wodzie w Łazienkach Królewskich i 7 minut spacerem od przystanku autobusowego 

przy ulicy Branickiego.
Impreza z uwagi na koszt wynajęcia sali konferencyjnej w hotelu będzie dla wszystkich uczestników płatna na rachunek Klubu. Kwota będzie uzależniona od ilości uczestników, ale  nie powinna być wyższa niż 20 - 30 zł. od osoby. 
 
Sponsorzy wydarzenia są bardzo mile widziani. Każda złotówka ma dla nas  duże znaczenie !
 
PS
W ramach tego cyklu spotkań będziemy zapraszać nie tylko autorów książek, ale też podróżników /profesjonalne nurkowanie/, aktorów, muzyków, naukowców, kolekcjonerów. Z tym, że zawsze temat spotkania będzie nawiązywał do czasu, metod i przyrządów do jego pomiaru. 
 
Chętnych na spotkanie z Beniaminem Czaplą proszę o wpisywanie się na listę: 
 
1. Eugeniusz Szwed + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl "Spotkanie z Autorem"

Beniamin Czapla autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"

26 luty 2022

Warszawa, Hotel Platinum, ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 12 (Wilanów)

(z Dworca Centralnego do Branickiego kursuje autobus linii 522)

Koszt udziału: w trakcie ustalania

 

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny plan 🙂

 

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam wszystkich chętnych, że warto ! Autor książki - Beniamin Czapla nie jest nudnym opowiadaczem przytaczającym suche daty, słuchanie jego opowieści o postaci Antoniego Patka, to wciągające przeżycie ...  Ja już tego doświadczyłem, spróbujcie i Wy !

 

PS

Moderatorzy oraz członkowie Stowarzyszenia KMZiZ z opłaconą składką są zwolnieni z ewentualnej opłaty za uczestnictwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam słowa Przedmówcy, miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panem Beniaminem dotyczącym osoby i działalności Antoniego Patka. 

Jeśli to możliwe to proszę o bilet wstępu.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lista uczestników spotkania:

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1
  4. MaciejMM
  5. kopernik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także poproszę o wpisanie na listę +2 (wstępnie).


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lista uczestników spotkania:

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1
  4. MaciejMM
  5. kopernik18
  6. Togusa + 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę tego spotkania, ale niestety z przyczyn logistycznych nie będę mógł dotrzeć na spotkanie.

 

A książkę mam, przeczytałem ją i mam sporo pytań.

 

Czy w przyszłości planowane są spotkania online? Sądzę, że cieszyły by się dużym zainteresowaniem.

 

Udanego spotkania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Lista uczestników spotkania:

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1
  4. MaciejMM
  5. kopernik18
  6. Togusa + 2
  7. bigzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

również proszę o dodanie mnie do listy. Pozdrawiam Piotr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lista uczestników spotkania:

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1
  4. MaciejMM
  5. kopernik18
  6. Togusa + 2
  7. bigzet
  8. Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Spotkanie z Autorem"

Beniamin Czapla, autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"

sobota, 26 lutego 2022

 

IMG_2677.jpeg.6d8cfaae8f8c8423ff3a6976f942cab5.jpeg

 

Proszę o deklaracje udziału i wpisywanie się na listę !

 

Lista uczestników spotkania:

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1
  4. MaciejMM
  5. kopernik18
  6. Togusa + 2
  7. bigzet
  8. Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Spotkanie z Autorem"

Beniamin Czapla, autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"

sobota, 26 lutego 2022

 

IMG_2677.jpeg.6d8cfaae8f8c8423ff3a6976f942cab5.jpeg

 

Proszę o deklaracje udziału i wpisywanie się na listę !

 

 

Lista uczestników spotkania:

  1. Eugeniusz Szwed +1
  2. Romuald Kociuba
  3. Gio +1
  4. MaciejMM
  5. kopernik18
  6. Togusa + 2
  7. bigzet
  8. Hecke
  9. Piotr A.Stasiak
  10. Shreq + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do soboty 26 lutego jest coraz bliżej ! Zachęcam niezdecydowanych do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie do obejrzenia jakiś Patek ... 😜

Dalsze szczegóły dotyczące m.in godziny rozpoczęcia spotkania podam niebawem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

WAŻNE !                                            WAŻNE !                                          WAŻNE !                                                      WAŻNE !                                                WAŻNE !

 

Zmiana miejsca spotkania !           Zmiana miejsca spotkania !          Zmiana miejsca spotkania !          Zmiana miejsca spotkania !

 

 

 

Spotkanie z autorem

Beniamin Czapla - "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"

sobota, 26 luty 2022r. godz 16:00 jest przeniesione do:

sali konferencyjnej na V piętrze w budynku siedziby SM Służew Nad Dolinką przy ul. Mozarta 1 na Mokotowie. 

 

Miejsce spotkania ulega zmianie !

Z uwagi na spodziewaną sporą frekwencję oraz dla naszego komfortu zachowania dystansu  społecznego ( COVID ) spotkanie zostaje przeniesione z sali konferencyjnej hotelu Platinum do znacznie większej  sali konferencyjno-widowiskowej na V piętrze  budynku siedziby SM Służew Nad Dolinką przy ul. Mozarta 1 na Mokotowie. 

To już sprawdzona nowoczesna sala z pełnym usprzętowieniem konferencyjnym audio-video, mieliśmy w niej spotkanie w 2017 roku w maju na temat zegara wieżowego Zamku Królewskiego w Warszawie. Nawet w przypadku frekwencji na poziomie 50 osób będziemy mogli czuć się w niej bezpiecznie i komfortowo. 

 

PS

na miejscu będą dostępne egzemplarze książki 

 

DSC03263.thumb.jpeg.2e5d677b1dce532cc3ad51f8f41e4aa8.jpeg

 

 

DSC03264.thumb.jpeg.0ce8871caa63fa9d5f71bea376cc7112.jpeg

 

 

 

DSC03260.thumb.jpeg.5c6d2622742d31075f494653136e37a1.jpeg

 

 

IMG_2686.jpg.24d0675e6bcd116ac94941f7f5ff7717.jpg

 

 

IMG_2685.jpg.73ae61c1b48631868249bc837c454709.jpg

 

 

Lista uczestników spotkania:

 

1.   VIP - Beniamin Czapla + 4

2.   Eugeniusz Szwed +1

3.   Romuald Kociuba

4.   Gio +1

5.   MaciejMM

6.   kopernik18

7.   Togusa + 2

8.   bigzet

9.   Hecke

10. Piotr A.Stasiak

11. Shreq + 1

12. pk_kamil

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także poproszę o dopisanie do listy:)

 

---------------------------------------------------------

 

Dopisałem, miło że będziesz :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwadzieścia dni ... żeby się przygotować i przeczytać książkę 😜

 

IMG_2689.thumb.jpg.817a21d3e85996ed66574df327656915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sumienie mi nie pozwala przejść obojętnie obok okładki. Ci królowie jacyś biedni, skoro rozszabrowane zegarki kupowali :( Kto to recenzował?

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, MaciejMM napisał(-a):

Witam

 

Sumienie mi nie pozwala przejść obojętnie obok okładki. Ci królowie jacyś biedni, skoro rozszabrowane zegarki kupowali :( Kto to recenzował?

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

Witaj,

okładka jest dziełem grafika współpracującego z wydawnictwem ISKRY. Nie miałem wpływu na jej kształt. Podobnie zresztą jak na jakość wydruku, papier etc. Co masz na myśli, pisząc o "rozszabrowanych" zegarkach? :) Myślę, że kompletny laik z Empika wybaczy brak wskazówki godzinowej w zegarku z okładki (o ile o to chodzi). Wiem natomiast, że część z nich jest niestety "fejkami" z epoki (a przynajmniej jeden). Szczęśliwie, nie znalazły się one w samej publikacji. Zamieszczone w książce (i na książce... :)) zdjęcia zegarków pochodzą ze zbiorów polskich muzeów (oraz muzeum w Rapperswilu). Całkowicie na boku: smutne jest więc raczej to, że polskie muzea mają w swoich zbiorach podróbki (mimo, że teoretycznie z epoki). 

Niestety, wbrew powszechnej opinii, w książce nie można sobie zamieścić przypadkowego zdjęcia. To nie jest forum ani grupa na Facebooku... :) A biorąc pod uwagę niechęć spółki PP do jakiejkolwiek współpracy, możliwości w doborze zdjęć były raczej ograniczone. 

Książka nie jest idealna. Napisałbym nawet, że jest raczej nieidealna... :) Ale jest! Niestety (nad czym mocno ubolewam), nikt bardziej kompetentny przez ostatnie 140 lat nie pokusił się o napisanie jego pełnej (lub jakiejkolwiek) biografii. Nie liczę oczywiście plagiatów z Polskiego Słownika Biograficznego. Mam nadzieję, że na fali popularności powstaną kolejne (lepsze) publikacje i artykuły. Za co oczywiście szczerze trzymam kciuki i służę pomocą! 
💪 Staram się jak mogę i specjalnie błędów nie popełniam (acz pewno jest ich w książce od groma).

Dzięki za komentarz i wszystkiego dobrego
Beniamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beniaminie,

 

bardzo mi miło, że znów się zobaczymy. Nie traktuj mojej kąśliwej uwagi jako atak, nie taki był cel :)  Przy następnej edycji postaramy się podesłać Ci jakieś ładne zdjęcia z oświadczeniami autorów. Chodzi mi, jak zauważyłeś, o brakującą wskazówkę minutową, zbitą tarczę, brak włosa, koła sekundowego w zegarku repetycją (może to tylko kwestia zdjęcia?) itp. Wiem, czepiam się, jednakże skoro tytuł nawiązuje do "królów", to okładka także powinna być "królewska" :)  Jednakże to szczegóły, a okładka jako całokształt prezentuje się bardzo ładnie. Mam nadzieję, że będę mógł liczyć na autograf. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 

Ps. Stopień naukowy już uzyskałeś? 


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do chętnych którzy jeszcze nie podjęli decyzji o uczestnictwie w spotkaniu. Aktualnie na naszej liście jest wpisanych 21 osób, jeśli są jeszcze chętni proszę się dopisywać, ale tylko do maksymalnej ilości 25 osób ! Jeśli będzie więcej chętnych, to zrobimy listę rezerwową, którą odblokujemy po potwierdzeniu ilości chętnych ze strony współorganizatora czyli SM Służew nad Dolinką. Proszę się nie sugerować odbiorem zaproszeń tych z informacji z plakatu, bo to dotyczy tylko osób spoza klubu. Niżej zamieszczam plakat o wydarzeniu. Maksymalna ilość uczestników niestety nie może przekraczać 50 osób. Nadal obowiązują rygory pandemiczne.

Pisałem wcześniej o opłatach, ale jest to już nieaktualne. Wchodzimy bezpłatnie ! Chociaż może wystawię jakiś kapelusz do którego będzie można coś wrzucić na rzecz klubu 😜

 

1481511783_PlakatPatek2.thumb.jpeg.7a74f7c5fe67077d250ffce7a7f0d374.jpeg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proponuję wspomnieć o niespodziance. Myślę, że to dobra forma motywacji :)

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy podczas spotkania można będzie nabyć ów książkę?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.