Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PKS

Kwarc z wyższej półki (ale bez przesady)

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie myślałem, że polubię się z bateryjkami, ale jednak stało się - duża dokładność chodu i praktycznie bezobsługowość sprawiają, że fajnie mieć jakiegoś kwarcyka pod ręką na wypadek szybkiego wyjścia albo braku nastroju do zabawy z nastawianiem itd. Nie ma jednak łatwo i zwykły kwarc nie przejdzie, szukam więc czegoś ekstra.

Stąd pytanie: jakie możecie polecić mechanizmy kwarcowe (albo konkretne zegarki), które wyróżniają się na tle konkurencji za 5 dolarów?

Mam na myśli coś porządnie zrobionego, co dobrze wygląda (mniej plastiku od metalu) i dodatkowo oferuje wyższe parametry, np. jak werki w tuńczykach albo Sinnie UX.

Na pewno pasuje wszystko od Grand Seiko, ale szukam raczej czegoś do 5k max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Certiny z serii Precidrive, to kwarce z kompensacją termiczną i dokładnością do +/- 10s na rok.

Jak ma być bardziej elegancko to np. DS-2 a jeśli bardziej sportowo to np. DS Action, wykonanie w tej cenie super.

 

3585947D-3D9F-4E05-8D45-188E9C2702BF.thumb.jpeg.82f29cd889f49ed8448d32b80c6f9bc4.jpeg
 

AE0EE1CE-8B4D-4945-A5B4-4F18C6DF5C85.thumb.jpeg.ea2a5e02c27626963d1109df45b48769.jpeg



EDIT: literówka

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

357650183_IMG_20201230_1029142.thumb.jpg.26b70860ca970655558bdb7d62b61e0a.jpg

Casio MRG ma wszystko co trzeba i apkę na telefon.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus S100 lub jakiś wyższy model I możesz zapomnieć o sprawie, nie znajdziesz nic lepiej zrobionego do 5k w kwarcach i zostanie Ci jakieś 2,5k reszty. Trzeba sprowadzać, ale warto. 

 

 

 

 

20210731_192559.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CWC, trochę militarnie... ale nie wiem czego szukasz? Mam sztukę z 89 roku i trzyma czas rewelacyjnie! Sekunda siedzi na każdym markerze idealnie... nowe modele też nie odbiegają jakością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CWC fajne, choć bardziej pasuje mi Precista G10, nad którą od dłuższego czasu się zastanawiam, tyle że w niej siedzi Ronda 715 Li, więc bez szału.

 

Oceanusy nieźle się prezentują, Certina też, ale jakoś nie ma przekonania do kwarców tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiam co pół roku przy zmianie czasu a pomiędzy służy do ustawiania pozostałych zegarków:

 

1C58BE77-7D3E-4003-863F-AD67A84FF00C.thumb.jpeg.cd59b14fe183e7d382a9d9cb6d6a8d17.jpeg

 

Mechanizm to ETA a jak nie masz przekonania do ETY to generalnie sporo marek odpada ;)

 

System DS to dodatkowy plus:

 

32EE2CB8-736B-4A78-8CE5-57C7EF84EB51.jpeg.b4eab73e7aeabb292c781b5ea4a3068e.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki robi za "kwarc". Zaloze raz na pare miesiecy i mam spokoj.

No i dobry na "small talk" ze wzgledu na mechanizm

 

YWQ4YTdmMTY4MzhkNjkxNWRjOTc2ODY0ZWQyNzEyMzjTSU7dm3fAhBcRDsOCq9vKaHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vMmY1N2Y4MmQwMzk2NWUwZmMxZTNlZGE5ZmZhMGY0NjQwMTY3ZjI3ZTIxZDk3YzFmMjZjNmE0YjdmNmJiYWZjOC5qcGd8NDc3fHx8fHx8aHR0cDovL3d3dy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines VHP GMT. Ciekawie rozwiązano w nim sposób ustawienia stref czasowych. Warto zapoznać się z tematem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze generacje Aerospace sa pewnie do wyrwania w tej cenie 

 

0B8DA3CA-5948-4D67-AC5F-C57CCF5D05D8.jpeg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał szukać nietuzinkowego kwarca, to albo Casio Oceanus (wersja light), albo Longines Conquest V.H.P. (wersja hard). Najlepiej w wersji GMT, która z tego co pamiętam, komunikuje się z telefonem... alfabetem Morse'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus jest dużo lepiej zrobiony niż ten Longines pod względem koperty i materiałów, nie jest też taki klockowaty. Light to co najwyżej pod względem wagi i napisu Casio:p

 

Wystarczy zerknąć na samą obróbkę i przejścia między szlifami/polerką w TYTANIE z powłoką (nie wnikam czy polerka to Zaratsu, ale efekt bardzo bliski) i porównać z VHP. Oprócz tego samokorygujące wskazówki bezbłędnie trafiające w indeksy, RC, solar, WR100, perpetual calendar, szybki wybór stref czasowych za pomocą koronki i to wszystko w podstawowym modelu.

 

Ręczę za Ocki jak za żadne inne zegary w tym budżecie, przewinęło się sporo sztuk do kilku tysięcy i żadna nie była tak dobrze zrobiona jak rzeczy z tej serii. 

 

Z tym, że VHP to faktycznie HAQ, a Ocki opierają się głównie na RC i BT, natomiast sam mechanizm beż RC jest dużo dokładniejszy w praktyce niż podaje Casio. 

 

Minusem S100 może być zintegrowana bransa (ale świetna). VHP to też fajny zegar, ale nie ma co porównywać wykończenia i dbałości o detale z Ockami.

Jeżeli jednak Oceanusy odpadają to jest to pewnie jeden z sensowniejszych wyborów. Zostaje jeszcze Seiko Dolce lub zbieranie na GS z 9F (tak bym zrobił:p)

 

 

 

 

 

 

 

 

20220116_121727.jpg

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli „Light” pod względem wagi i takiej „narzędziowości”. Ocek jest lekki, bo tytanowy a V.H.P. jest ciężki jak cholera i dużo bardziej powiedzmy „toolwatchowy”. Oceanusa nie miałem w rękach, ale robi wrażenie dużo delikatniejszego niż klockowaty Longines.
Pod względem marki w sumie też ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jego trzeba zobaczyć na żywo, bo na zdjęciach ciężko uchwycić wszystko. W każdym razie dam sobie rękę obciąć, że pod względem wykonania zjada Lonzina tyłkiem, marka marką, nie bez powodu cała linia ma osobną nazwę.

 

Zgodzę się z resztą, jest to bardziej elegancki zegarek i będzie sprawiał wrażenie delikatniejszego, dla mnie waga i rozmiary są idealne do EDC (ma chyba mniej niż 10mm grubości, lub koło 10mm, nie pamiętam dokładnie). Zresztą, kolega z forum sprzedaje T3000. Jest to większy, wyższy model z subtarczami i BT.  Jak ktoś szuka NIETUZINKOWEGO kwarca to raczej 100% JDM z niespotykaną kontrolą jakości to ciekawszy wybór niż coś z grupy Swatch do dostania wszędzie, ale to oczywiście zależy od gustu.

 

Innych pomysłów nie mam, oprócz zwiększenia budżetu i szukania Grand Seiko z 9F z jeszcze wyższym standardem wykonania oraz interwałem serwisowym 50 lat:p Natomiast Oceanusy stanowią tego świetną alternatywę ze zbliżonym poziomem jakości w bardzo rozsądnej cenie. W innym stylu może też Junghans Mega Solar, ale to jeszcze mniej toolwatchowa opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus na ręce nie wygląda na taki lekki jak jest, każdy jak go widzi i dostaje do ręki to jest w szoku jaki lekki.

 

 

IMG_20220112_090805~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.