Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zigi555

logo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  Prosił bym kolegów o ifo o sygnaturze ze zdjęcia kupiłem  taki mechanizm od zegara Portykowego stempel jest niedobity i wujek google sobie nie radzi .

Szczęście mi nie dopisuje i na aukcjach nie mogę znaleźć mechanizmu z tą sygnaturą i jak ona powinna wyglądać chciałby coś o tej firmie się dowiedzieć lubię wiedzieć co mam strasznie mnie to irytuję

Pozdrowienia dla szanownego grona W Mikrolisk .de  pod hasłem Paris niema takiej sygnatury  jak to wyszykiwać

 

20220113_111911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

To niekoniecznie marka Paris, szukaj po nazwie *vart Fils itd.  To *vart to może być część nazwiska, fils to po francusku syn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zigi555 napisał(-a):

Czy sur.DE w napisie może oznaczać na Niemcy?

 

Nie, to po francusku. Na gorze jest nazwa zakladu czyli nazwisko i syn (xxxxVART FILS), SUR DE (na), i na dole pewnie jest nazwa ulicy (xxxxxxMONT), na srodku PARIS.

Byloby latwiej jakbys zrobil lepsze zdjecie.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zdjęcie jest dobre to znak tak licho wygląda .Zamieszczam dodatkowe zdjęcia może to w czymś pomoże i da jakiś trop do producenta handlowca zegarmistrza czyli coś więcej o zegarze bo moja wiedza to Francuz Portykowy 

20220117_102642.jpg

20220117_102539.jpg

20220117_102659.jpg

20220113_111911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyraźne zdjęcie, więcej nie pomożemy , sam sobie musisz pomóc teraz.  Dumont? Santos-Dumont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oui, oui. Santos Dumont. :D

 

0ab3438e-0001-0004-0000-000000618841_w1528_r0.692992213570634_fpx52.97_fpy58_88.thumb.jpg.c8513f774f4fd3931d75a71bc9aa7534.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 13:24, Iko napisał(-a):

Niewyraźne zdjęcie, więcej nie pomożemy , sam sobie musisz pomóc teraz.  Dumont? Santos-Dumont?

 

Rue Santos Dumont w Paryzu zostala nadana w 1933 roku... wiec raczej odpada


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej mam nadzieję że nie jestem jedynym który ma zegar z taką sygnaturą . Myślę że gdybym poznał nazwisko sygnującego to by ułatwiło bardzo sprawę bo siedzę w Internecie i bez efektu katalog francuskich zegarmistrzów jest olbrzymi i nie trafiłem na jakieś dane co nie znaczy że ich tam niema mój francuski to zero wiedzy a wujek gogle to licho

Ponawiam prośbę jak by ktoś miał zegar z taką sygnaturom to proszę o info nie chciał bym się podać w dociekaniach.

Mam jeszcze pytanie do znawców francuzów czy ten zegar to może być wytwór fabryki Japy a znak jest znakiem handlowym zegarmistrza który zajmował się  

dystrybucją  lub miał prawo logować mechanizmy wyposażając je w tarcze wahadła obudowy rozmiar tarczy dość nietypowe bo z ramką to 15 cm 

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc zrozumiałem chociaż strukturę tego stempla co nazwisko co adres przynajmnjej  wiadomo  co jest co i jak kopać w tym Internecie

Edytowane przez zigi555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej mam nadzieję że nie jestem jedynym który ma zegar z taką sygnaturą . Myślę że gdybym poznał nazwisko sygnującego to by ułatwiło bardzo sprawę bo siedzę w Internecie i bez efektu katalog francuskich zegarmistrzów jest olbrzymi i nie trafiłem na jakieś dane co nie znaczy że ich tam niema mój francuski to zero wiedzy a wujek gogle to licho
Ponawiam prośbę jak by ktoś miał zegar z taką sygnaturom to proszę o info nie chciał bym się podać w dociekaniach.
Mam jeszcze pytanie do znawców francuzów czy ten zegar to może być wytwór fabryki Japy a znak jest znakiem handlowym zegarmistrza który zajmował się  
dystrybucją  lub miał prawo logować mechanizmy wyposażając je w tarcze wahadła obudowy rozmiar tarczy dość nietypowe bo z ramką to 15 cm 
 
Dziękuję za dotychczasową pomoc zrozumiałem chociaż strukturę tego stempla co nazwisko co adres przynajmnjej  wiadomo  co jest co i jak kopać w tym Internecie

Moze zapytaj na jakims francuskim forum? Ale naprawde zrob lepsze zdjecia.

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwrócę uwagę, że mnie to nie wygląda na „V,” ostatnia linia jest raczej pionowa, celowałbym w „N” lub „W”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację.

A ulica to może być Avenue Léon-Gaumont?  Pewnie jest dużo z końcówką -umont lub -aumont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.