Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zigi555

logo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  Prosił bym kolegów o ifo o sygnaturze ze zdjęcia kupiłem  taki mechanizm od zegara Portykowego stempel jest niedobity i wujek google sobie nie radzi .

Szczęście mi nie dopisuje i na aukcjach nie mogę znaleźć mechanizmu z tą sygnaturą i jak ona powinna wyglądać chciałby coś o tej firmie się dowiedzieć lubię wiedzieć co mam strasznie mnie to irytuję

Pozdrowienia dla szanownego grona W Mikrolisk .de  pod hasłem Paris niema takiej sygnatury  jak to wyszykiwać

 

20220113_111911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

To niekoniecznie marka Paris, szukaj po nazwie *vart Fils itd.  To *vart to może być część nazwiska, fils to po francusku syn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zigi555 napisał(-a):

Czy sur.DE w napisie może oznaczać na Niemcy?

 

Nie, to po francusku. Na gorze jest nazwa zakladu czyli nazwisko i syn (xxxxVART FILS), SUR DE (na), i na dole pewnie jest nazwa ulicy (xxxxxxMONT), na srodku PARIS.

Byloby latwiej jakbys zrobil lepsze zdjecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zdjęcie jest dobre to znak tak licho wygląda .Zamieszczam dodatkowe zdjęcia może to w czymś pomoże i da jakiś trop do producenta handlowca zegarmistrza czyli coś więcej o zegarze bo moja wiedza to Francuz Portykowy 

20220117_102642.jpg

20220117_102539.jpg

20220117_102659.jpg

20220113_111911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyraźne zdjęcie, więcej nie pomożemy , sam sobie musisz pomóc teraz.  Dumont? Santos-Dumont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oui, oui. Santos Dumont. :D

 

0ab3438e-0001-0004-0000-000000618841_w1528_r0.692992213570634_fpx52.97_fpy58_88.thumb.jpg.c8513f774f4fd3931d75a71bc9aa7534.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2022 o 13:24, Iko napisał(-a):

Niewyraźne zdjęcie, więcej nie pomożemy , sam sobie musisz pomóc teraz.  Dumont? Santos-Dumont?

 

Rue Santos Dumont w Paryzu zostala nadana w 1933 roku... wiec raczej odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej mam nadzieję że nie jestem jedynym który ma zegar z taką sygnaturą . Myślę że gdybym poznał nazwisko sygnującego to by ułatwiło bardzo sprawę bo siedzę w Internecie i bez efektu katalog francuskich zegarmistrzów jest olbrzymi i nie trafiłem na jakieś dane co nie znaczy że ich tam niema mój francuski to zero wiedzy a wujek gogle to licho

Ponawiam prośbę jak by ktoś miał zegar z taką sygnaturom to proszę o info nie chciał bym się podać w dociekaniach.

Mam jeszcze pytanie do znawców francuzów czy ten zegar to może być wytwór fabryki Japy a znak jest znakiem handlowym zegarmistrza który zajmował się  

dystrybucją  lub miał prawo logować mechanizmy wyposażając je w tarcze wahadła obudowy rozmiar tarczy dość nietypowe bo z ramką to 15 cm 

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc zrozumiałem chociaż strukturę tego stempla co nazwisko co adres przynajmnjej  wiadomo  co jest co i jak kopać w tym Internecie

Edytowane przez zigi555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalej mam nadzieję że nie jestem jedynym który ma zegar z taką sygnaturą . Myślę że gdybym poznał nazwisko sygnującego to by ułatwiło bardzo sprawę bo siedzę w Internecie i bez efektu katalog francuskich zegarmistrzów jest olbrzymi i nie trafiłem na jakieś dane co nie znaczy że ich tam niema mój francuski to zero wiedzy a wujek gogle to licho
Ponawiam prośbę jak by ktoś miał zegar z taką sygnaturom to proszę o info nie chciał bym się podać w dociekaniach.
Mam jeszcze pytanie do znawców francuzów czy ten zegar to może być wytwór fabryki Japy a znak jest znakiem handlowym zegarmistrza który zajmował się  
dystrybucją  lub miał prawo logować mechanizmy wyposażając je w tarcze wahadła obudowy rozmiar tarczy dość nietypowe bo z ramką to 15 cm 
 
Dziękuję za dotychczasową pomoc zrozumiałem chociaż strukturę tego stempla co nazwisko co adres przynajmnjej  wiadomo  co jest co i jak kopać w tym Internecie

Moze zapytaj na jakims francuskim forum? Ale naprawde zrob lepsze zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwrócę uwagę, że mnie to nie wygląda na „V,” ostatnia linia jest raczej pionowa, celowałbym w „N” lub „W”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację.

A ulica to może być Avenue Léon-Gaumont?  Pewnie jest dużo z końcówką -umont lub -aumont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.