Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
waljo

Pytanko o nietypowe szkiełko do zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kopertę z uszkodzonym szkiełkiem, które było jednocześnie częścią cyferblatu. Pytanie, czy macie jakieś doświadczenia, albo jakiś pomysł jak zrobić takie napisy na spodzie szkiełka, albo chociaż taką złotą obwódkę, która by zasłaniała kopertę pod szkiełkiem? Szkiełko rozmiar 240 wypukłe mineralne. Przeszukałem neta, ale nie znalazłem nic takiego. Myślałem jeszcze o wypolerowaniu koperty po szkiełkiem i wklejenie normalnego szkiełka, ale nie wiem jak to będzie wyglądać, czy da się klejem do szkiełek to przykleić. Załączam zdjęcie.

IMG20220115120732[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż to za zegarek został tak sromotnie uszkodzony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek damski OLYMPIC. Ma cudną tarczę z oryginalnych opali australijskich. Tak pisze na kopercie. Małe kawałeczki opali są podocinane i dopasowane do siebie - bardzo ładnie, to wygląda, opale się świetnie prezentują, koperta złocona. Szkiełko było też fajne dopasowane do całości, ale jest stłuczone. próbuję coś dobrać, żeby chociaż miało obwódkę na szkiełku złotą lub czarną, to by było już dobrze. Tak on wygląda

IMG20220118180358.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Polerką pod szkiełkiem raczej niewiele zdziałasz. Istnieje spora szansa, że przetrzesz zewnętrzną warstwę. Klej jest o konsystencji żelu - silikon czy twardy?

Naginając nieco wyobraźnię, zastanów się czy nie poszukać koperty w kolorze złotym o mniejszej średnicy zewnętrznej i takiej samej wewnętrznej ze szkiełkiem. Zegareczek jest raczej damski a to oznacza, że indeksy są w nim jedynie z powodów estetycznych czyli niepotrzebnym dodatkiem :) . Kobitki tak czasu nie postrzegają.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, że może się szkiełko znajdzie z obwódką od spodu. A, co do postrzegania czasu, to chyba prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zwrócić się do optyka aby doszlifował nam szkło okularowe zerówkę do ramki. Powinna dobrze pasować. Napisy i ramkę możemy zamówić jako tampondruk, albo taniej jako kalkomanię zrobioną samodzielnie z użyciem drukarki, albo jeszcze taniej malując ramkę ręcznie bez napisów. Pozostanie tylko przykleić silikonem lub innym klejem, który się dla nas nada. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za rady, na razie czekam na szkiełko. Kalkomania, to fajna sprawa tylko trzeba by szkiełko brzegiem przykleić. Może i by to wyszło. Tampondruk by był super, bo farba dobrze trzymała by szkła. Pytanie, jaki jest koszt takiej jednostkowej usługi. Tak, czy inaczej muszę mieć szkiełko. Jeszcze czekam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier do druku sublimacyjnego odkryłem, to by było świetne. Można zrobić druk cyferblatu i czarną obwódkę podobnie jak było  w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest jeszcze to szkiełko, myślę że mógłbym pomòc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebne. Jest problem z pozyskaniem takiego "czystego" szkiełka. Jak może Kolega pomóc?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o średnicę. I proszę spojrzeć na zdjęcia czy to właśnie takie ?

 

16448333228767138461393127162087.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240, wersja lewa. W poprzednich postach dałem zdjęcia resztek tego oryginalnego. Wyglądają identycznie jak, to z lewej. Kwestę ceny poproszę na priv, jak tylko będzie dobre rozmiarowo. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za zainteresowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, u góry był wymiar podany... Jutro dam znać, niestety są to tylko pojedyncze sztuki ale mam nadzieję, że akurat by się trafiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrna 240mm, czarna jak widać  niestety 250mm. Można próbować szlifować i zjechać 1mm. 

W sobotę będą robione porządki i może coś jeszcze się znajdzie. 

 

 

16449179598021500967296129936162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na zdjęciu wyżej jest taka złota, a ona ile ma ?. Chyba, że tak światło pada na srebrną. Qrcze, szkło trochę trudno obrobić. Na siłę na tokarce bym to dał radę zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej ma 270. Poczekajmy do soboty jak będzie sprzątanie magazynu. Będę szukał czegoś podobnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to spróbuję w takim układzie z tym 25 czarnym, Na priv może załatwimy resztę, czyli wysyłka i koszty. Bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.